Karščiausia B lygos dvikova: kerštinga „Narestos“ nuotaika ir pašėlusio avinėlio siautėjimas

Pijus Rimkus – vienas rezultatyviausių GEALAN-Sostinės B lygos žaidėjų
Pijus Rimkus – vienas rezultatyviausių GEALAN-Sostinės B lygos žaidėjų

GEALAN-Sostinės B lygoje sausio mėnesį toliau verda antrojo rato kovos, o bene daugiausiai žiežirbų šį antradienį bus galima išvysti „Narestos“ (8-3) ir „Mad Lamb“ (7-5) susitikime.

Karščiausioje šios savaitės dvikovoje narestiečiai sieks žūt būt atsirevanšuoti už skausmingą pralaimėjimą sezono atidarymo rungtynėse, kai šie daug kam netikėtai 97:92 nusileido autoritetų niekada nepaisantiems ir Pijaus Rimkaus vedamiems „pašėlusiems avinėliams“.

Dėl aukščiausių pozicijų B lygoje kovojantys klubai kaktas buvo surėmę ir praėjusių metų SKL taurės aštuntfinalyje ir tuomet pergalę 78:71 šventė „Naresta“.

Šio sezono B lygos puolimo žvaigžde tapęs 189 cm. atletiškų duomenų atakuojantis gynėjas P. Rimkus (20,3 tšk.) prieš „Narestos“ vyrus praėjusių metų spalį sužaidė savo rezultatyviausią ir naudingiausią mačą. Tame susitikime be gynybos jis pelnė 27 taškus ir surinko 26 naudingumo balus, o lemiamae ketvirtyje pelnė 9 taškus ir tapo pagrindiniu patyrusio varžovo budeliu.

Nors šis žaidėjas renka įspūdingus skaičius pelnytų taškų kategorijoje, tačiau yra linkęs mesti itin daug tolimų metimų, kurie ne visada pasiekia tikslą (27,9 trit. proc.) ir būtent tai neleidžia jam pakilti aukščiau nei į 20-ą vietą naudingiausių lygos krepšininkų sąraše.

Įspūdingu „Narestos“ tarpsezonio ėjimu tapo ilgamečio vieno naudingiausių A lygos krepšininkų Evaldo Rastenio įsigijimas (27,2 naud.). Sostinės Žaibas Makvynas šiuo metu yra naudingiausias B lygos krepšininkas, o gynyboje gali imtis ir pačių juodžiausių darbų, jeigu to pareikalauja situacija. Laikyks, Pijau!

GEALAN-Sostinės C lygos čempionų žaidimas po naujų metų itin banguoja. Sausio 3 d. patirtas pralaimėjimas prieš 34 taškus pelniusio, Gedimino Kiero vedamą „Švyturys Go“ 86:92, o po savaitės tik didžiulių Oto Majero pastangų dėka (29 naud.) itin sunkiai įveikti „Žaibo“ vyrai 83:80.

Sausį stringa ir „Mad Lamb“, kurie pralaimėjo abu sykius, o rungtynėse prieš lygos lyderius „Vytenio grąžtai-Oaks“ (9-2) jų negelbėjo ir 29 taškų Lauryno Jasionio pasirodymas.

Komandinėje statistikoje nežymų pranašumą turi narestiečiai, kurie itin aukštu procentu realizuoja baudų metimus (76,1 proc.) ir atlieka net po 23,1 rezultatyvaus perdavimo. „Mad Lamb“ pranašumai vos keli. Tai trejomis klaidomis mažiau klystantys žaidėjai ir didesnis išprovokuotų pražangų skaičius.

Ar „Naresta“ revanšuosis už apmaudžią nesėkmę sezono starte sužinosime jau šį antradienį, 21:15 val. NBA krepšinio mokykloje (NBA Basketbal School).

Lygos prognozė: „Mad Lamb“ - „Naresta“: 45%-55%