Karščiausia C lygos dvikova: ar pergalių badą jaučiantis „Pasvalys“ sustabdys lygos MVP kandidato siautėjimą?

Redas Venslovas – vienas universaliausių C lygos aukštaūgių
Redas Venslovas – vienas universaliausių C lygos aukštaūgių

GEALAN-Sostinės C lygoje įsibėgėjo antrojo etapo kovos, o dėl geresnių pozicijų atkrintamosiose kovojančioms komandoms kiekviena pergalė dabar aukso vertės. Sekmadienį į tarpusavio akistatą stos du pirmajame etape identišką formą demonstravę kolektyvai - „Aktyvi veikla“ (3-5) ir Pasvalys (3-5), kuriuos į priekį veda itin pajėgūs aukštaūgiai.

„Aktyvios veiklos“ tarpsezonio papildymas 202 cm. Viktoras Merkevičius (31,1 naud.) privertė antakius kilstelti ne vieną lygos ekipą ir šiuo metu yra antras naudingiausias visos lygos krepšininkas. Po 22,4 taško pelnantis aukštaūgis taip pat atkovoja po 14,3 kamuolio (2 vieta) ir gali vienas nulemti rungtynių baigtį prieš komandas, kurios priekinėje linijoje neturi dvimetrinių vyrukų.

Geriausiai jam talkina patyręs 28 metų įžaidėjas Elonas Pokanevič (11,6 naud), kuris turi gerą metimą po driblingo, o geriausią žaidimą visada pradeda demonstruoti atkakliose rungtynėse taškas į tašką.

Pasvaliečių komandoje pirmais smuikais grojantis 202 cm. Redas Venslovas (16,3 tšk, 17,2 naud.) gali būti pagrindinis savo komandos pergalės kalvis, tačiau jam gynyboje reikės atiduoti itin daug jėgų stabdant R. Merkevičių. Puolime nuo jo krūvį nuimti gali po 12,8 taško pelnantis sunkusis kraštas Tomas Remeika ir po 10,8 taško metantis įžaidėjas Evaldas Jonkus.

Prieš šią dvikovą „Aktyvios veiklos“ vadovas Žilvaras Zinkevičius neslepė, kad jo ekipos laukia nelengvos užduotys gynyboje stabdant kelis varžovų priekinės linijos žaidėjus.

„Komanda šiais metais jau turėjo rungtynes, bet sugebėjo paleisti pergalę dėl aplaidumo gynyboje. Su „Pasvalio“ komanda esame žaidę praeityje ir prisimename brolius Jonkus. Dabar matosi, kad pagrindiniai žaidėjai yra aukštaūgiai T. Rameika ir R. Venslovas, o įvertinus, kad registruotų turi ir daugiau aukštų, tai tikėtina, kad čia ir bus jų stiprybė. Kita vertus, jie turi potencialo su tokiais žaidėjais kaip V. Rybak ar A. Čepkausku, kurie jeigu būna „ant bangos“ gali pridaryti daug bėdų varžovams. Mes planuojame žaisti savo žaidimą ir kovoti tik dėl pergalės“, – teigė Ž. Zinkevičius.

Šiuo metu duobelėje esantys pasvaliečiai pralaimėjo trejas paskutines rungtynes, tad bus itin motyvuoti į komandos mikroklimatą įnešti daugiau džiugesio. O žvelgiant į komandinę statistiką matosi, kad geriau pasirodyti aukštaičiams trukdo tik itin prastas pataikymas iš toli (23,5 proc. trit).

Karščiausia C lygos dvikova jau šį sekmadienį, 18:45 val. Grigiškių „Šviesos“ gimnazijoje.

Lygos prognozė: „Pasvalys“ - „Aktyvi veikla“: 47%-53%