Karščiausia C lygos dvikova: skambutis draugui ir nelengva savaitė „Ego Forte“ vyrams

Viktoras Azarkovas šį sezoną C lygoje užima antrą vietą pagal rezultatyvius perdavimus
Viktoras Azarkovas šį sezoną C lygoje užima antrą vietą pagal rezultatyvius perdavimus

Gruodžio pabaigoje prasidėjusiame GEALAN-Sostinės C lygos antrajame etape daugelis komandų jau sužaidė po du ar net tris susitikimus, o šį penktadienį į tarpusavio kovą stosiančioms „BC Geležinio vilko“ (0-1) ir „Ego Forte“ (0-1) ekipoms tai bus tarsi nauja kelio pradžia. Vos šešiese į rungtynes praėjusią savaitę susirinkę „Ego Forte“ atstovai patyrė skaudų sutriuškinimą 79:65 prieš „Aktyvią veiklą“, o „BC Geležinis vilkas“ po atkaklios kovos 71:74 pripažino Evaldo Jonkaus ir Redo Venslovo vedamo „Pasvalio“ pranašumą.

Žinant, kad abejose ekipose netrūksta pergales ir kietą kontaktinį krepšinį mėgstančių vaikinų, penktadieninė kova jokio atsipalaidavimo tikrai nežada.

Įspūdingą sportinę formą šiuo metu demonstruoja „BC Geležinio vilko“ taranas Kęstutis Bagdanavičius (21 tšk, 28,7 naud.), kuris daugiau nei 20 naudingumo balų surinko visose septyniuose žaistuose mačuose. Apie šį veržlų aukštaūgį visada puikiai dera metikai, o kam mesti tritaškius šioje komandėlėje tikrai yra. Atakuojantis gynėjas Šarūnas Belevičius renka po 17 taškų ir tritaškių realizuoja 34,2 proc. taiklumu. Nuo jo nedaug atsilieka Paulius Jasukaitis, renkantis po 15,9 taško ir tolimas bombas smaigstantis 32,5 proc. taiklumu.

Būtent jis tapo vienos įspūdingiausių šio sezono savo komandos pergalės kalviu, kai „Math-Scientific“ krepšį pavaišino 6 tritaškiais ir iš viso tame susitikime surinko 22 taškus. Kitas šios komandos lyderis – Giedrius Mikaila (17,3 tšk, 22,1 naud.), kuris rungtynėse su „Pasvaliu“ sužaidė blogiausią sezono mačą ir aikštę paliko tik su trejais pelnytais taškais, todėl neabejotinai bandys kuo greičiau išsklaidyti burnoje likusį kartėlį.

Kalbant apie kartėlį, jį turėtų jausti visas „Ego Forte“ kolektyvas, nes jie pralaimėjo jau keturis kartus iš eilės, o paskutinį kartą pergalę šventė lapkričio 11 dieną. Nors komandos siela Viktoras Azarkovas (14,3 tšk, 7,8 rez. perd.) sau įprastu stiliumi sėkmingai komandos draugams serviruoja perdavimus ant lėkštutės, tačiau šiai ekipai ypač trūksta didesnio atsarginių žaidėjų ir stabilesnio antrojo plano žaidėjų indėlio. Vieną geriausių statistiškai savo sezonų žaidžia sunkusis kraštas Ernestas Varkauskas (19,3 tšk, 17,5 naud.), o ketvirtas rezultatyviausias komandos žaidėjas Manvydas Statauskas šį sezoną vidutiniškai pelno po 12,3 taško. Prie geresnių komandos rezultatų neprisideda ir itin retai pasirodantis universalus kovotojas Audrius Drabavičius (21,7 tšk, 28,3 naud.), tad tikėtina, jog jo numeris šiomis dienomis buvo renkamiausias šios komandos žaidėjų mobiliuosiuose telefonuose.

Žvelgiant į komandinę statistiką daug labiau subalansuota komanda atrodo „BC Geležinis vilkas“, kiekvienose rungtynėse fiksuojantys vidutiniškai net po 99,4 naudingumo balus ir varžovus lenkiantys visose taiklumo kategorijose. Svarbiu faktoriumi šioje akistatoje gali būti ir tai, kad „Ego Forte“ ketvirtadienį apšils kojas su kovinga JEPU ekipa, tad jėgų rezervas taip pat bus ne jų pusėje.

Karščiausia savaitės dvikova vyks jau šį penktadienį, 18:00 val. „Ego Fortes“ sporto salėje.

Lygos prognozė: „Ego Forte“ - „BC Geležinis Vilkas“: 30%-70%