Karščiausia C lygos dvikova: vilnietiškas derbis ir neapdainuotų lygos naujokų „BC Lit“ iškilimas

„KK Fabai“ vedlys Vytautas Saulevičius pasižymi universalumu ir gali žaisti net per tris pozicijas
„KK Fabai“ vedlys Vytautas Saulevičius pasižymi universalumu ir gali žaisti net per tris pozicijas

Antrajame GEALAN-Sostinės C lygos etape nuožmiausiu batalijų lauku tapo A grupė, kurioje pirmas šešias vietas užimsiančios ekipos įgys privilegiją atkrintamosiose praleisti šešioliktfinalio etapą. Kol kas grupėje kartu su „Teltonika“ (2-0) lyderiaujantis „KK Fabai“ (2-0) kolektyvas šį sekmadienį špagas surems su ambicijų „nunešti“ C lygą nestokojančiais „BC Lit“ (1-1).

Jei apie „PiRENT“ komandos atsiradimą Sostinės krepšinio lygos padangėje jau buvo garsiai ir su fanfaromis apkalbėta SKL tinklalaidėje, tai „BC Lit“ darinio staigus iškilimas į C lygos elitą dar daug kam yra neįminta mįslė. Ilgamečio A lygos krepšininko Igno Rylos (24 naud.) vedami vilniečiai pirmajame etape dominavo C grupėje ir ten pralaimėjo tik vieną dvikovą geriau susižaidusiai „2GEN“.

Antąjame etape „BC Lit“ startavo nesėkme nusileisdami „BC Reunion“ 68:60, o praėjusį sekmadienį savo tvirtovėje net ir be I. Rylos 77:71 palaužė „PiRENT“.

Kam imtis lyderio vaidmens nesant vienam naudingiausių lygos krepšininkų tikrai netrūksta. Pirentiečiams 18 taškų ir net 30 naudingumo balų atseikėjo 190 cm sunkusis kraštas Matas Karoblis (14,1 naud.), kuris yra ketvirtas naudingiausias šios ekipos žaidėjas. Naudingiau už jį rungtyniauja geriausias ekipos snaiperis Kristijonas Kirlys (14,2 naud.) ir atletiškas kombo gynėjas Gabrys Sadaunykas (16 naud.). Jungtinėse Amerikos Valstijose studijas baigęs G. Sadaunykas žaidė krepšinį Nacionalinėje studentų krepšinio lygoje (NCAA) ir buvo apdovanotas už akademinius pasiekimus. Žinant tokius faktus galima drąsiai teigti, kad ši komanda turi ne tik visus įmanomus ginklus sėkmingam debiutiniam komandos finišui, bet ir fantastiškas perspektyvas aukščiausių rezultatų siekti ateityje.

Prieš porą sezonų susikūrę „KK Fabai“ jau spėjo savo vardą įteisinti tarp pajėgiausių C lygos dinastijų, o neparuošti gynybinio plano prieš ekipos vedlį Vytautą Saulevičių (24,8 naud.) būtų tikra nuodėmė. Tvirtas ir šios ekipos stuburas, nes net septyni žaidėjai turi po dviženklį naudingumo balų vidurkį. Jei V. Saulevičius pasižymi universalumu ir gali žaisti net per tris pozicijas, tai tikras šios ekipos taranas – 195 cm vidurio puolėjas Kristupas Surgėlas (27,3 naud.), dvitaškius realizuojantis aukštu 61,7 proc. taiklumu.

Na, o kai kalba pasisuka apie tolimus metimus, šioje komandoje visada pora žodžių gali tarti atakuojantis gynėjas Dovydas Šablinskas (21,9 naud.), kurio žaidimo stilius ir filosofija artima „Golden State Warriors“ vyrukams, o tritaškius jis lieja 40,9 proc. taiklumu.

Tad žaisti kam ir daryti skirtumą šiose kapelose tikrai netrūksta. Belieka vyrams susirinkti ir žiūrovams padovanoti nepamirštamą reginį.

Kuri iš šių kylančių krepšinio jėgų bus stipresnė vilnietiškame derbyje sužinosime jau šį sekmadienį 18:10 val. NBA krepšinio mokykloje (NBA Basketbal School).

Lygos prognozė: „BC Lit“ - „KK Fabai“: 53%-47%