Karščiausia D lygos dvikova: puolimo lyderių mūšis, galintis nuspręsti B grupės nugalėtoją

D lygos sidabrą jau turintis Povilas Vilkas vykdo svarbią misiją
D lygos sidabrą jau turintis Povilas Vilkas vykdo svarbią misiją

GEALAN-Sostinės D lygoje šį sekmadienį susitinka dvi įspūdingą puolimą šį sezoną demonstruojančios komandos, B grupėje šiuo metu besidalijančios pirmąją vietą. Igno Cibulsko ir Povilko Vilko dueto vedami „Po Du Po Tris“ (3-1) pirmajame etape iškovojo penkias pergales iš septynių. Tuo tarpu 24-erių jaunuolio Eriko Dremaičio įkvėpti „Supernamai.lt“ (3-1) dominavo A grupėje, kur pasiekmė šešias pergales, o savo varžovų pranašumą pripažino tik du sykius.

Abiejų ekipų kelias antrajame etape panašus - pasiektos trys pergalės ir patirtas vienas pralaimėjimas. „Po Du Po Tris“ paskutinėse rungtynėse dviem taškais pralaimėjo patyrusiai „Rudaminai“ 79:77, o „Supernamai.lt“ 58:71 nusileido „Hustlers University“ krepšininkams.

„Supernamai.lt“ - jauna komanda, kurioje vos keli krepšininkai yra perkopę 30 metų ribą. Komandos lyderis 180 cm Erikas Dremaitis pelno po 20,4 taško ir renka po 18,8 naudingumo balus. Atakuojantis gynėjimas itin dažnai žaidžia su kamuoliu ir taip pat atlieka po 4,3 rezultatyvius perdavimus, kurie itin dažnai būna adresuojami naudingiausiam komandos žaidėjui Audriui Vegiui (17,8 tšk, 27,6 naud.). 194 cm sunkusis kraštas šiuo metu yra devintas naudingiausias visos D lygos žaidėjas, o vienintelė jo žaidimo silpnybė - prastokas pataikymas iš tolimos ir vidutinės distancijos.

Juodo darbo šioje komandoje nevengia labiausiai patyręs jos žaidėjas Sergej Semaško (16 naud.), kuris savo kibia gynyba (2,3 per. kam.) iš vėžių gali išmušti bet kurį varžovų ekipos puolėją.

Sustabdyti šią super trijulę „Po Du Po Tris“ kolektyvui bus itin sunku, nes tiek P. Vilkas, tiek I. Cibulskas yra labiau puolimo žaidėjai. Po 19,1 taško pelnantis sunkusis kraštas P. Vilkas savo žaidimą grindžia tritaškiais (34,6 proc. trit.), o universalus lengvasis kraštas I. Cibulskas dažnai žaidžia atsitraukęs giliai po krepšiu, kas jam padeda beveik kiekviename mače įsirašyti po dvigubą dublį (12 tšk, 21 naud.). Patikimiausiu gynybos specialistu šioje kapeloje galima laikyti 18-metį Sostinės krepšinio mokyklos talentą Mindaugą Ralį (18,8 tšk, 18,4 naud.). Šis žaidėjas geba efektyviai spausti savo varžovus ir vidutiniškai perima po 1,9 kamuolio.

Žvelgiant į komandinę statistiką matosi, kad abi komandos turi puikiai subalansuotą puolimą ir įsisavintas roles, kas leidžia pelnyti po daugiau nei 79 taškus. Jei „Po Du Po Tris“ krepšininkai pasižymi kiek geresniu taiklumu, tai „Supernamai.lt“ atkovoja vidutiniškai dvejais kamuoliais daugiau ir kiek geriau dalinasi kamuoliu (17,3 rez. perdav.).

Abi komandos neabejotinai taikosi į pirmąją vietą grupėje, o kuri iš jų pademonstruos didesnį norą ir solidesnę gynybą sužinosime jau šį sekmadienį, 18:50 val. Vydūno progimnazijoje.

Lygos prognozė: „Po Du Po Tris“ - „Supernamai.lt“: 57%-43%