Karščiausia F lygos dvikova: laikrodį atsukęs Zalatoris ir įdomus legendinių įžaidėjų pasitikrinimas

Vidurio puolėjas Mindaugas Zalatoris šį sezoną yra vienas labiausiai dominuojančių GEALAN-Sostinės F lygos aukštaūgių
Vidurio puolėjas Mindaugas Zalatoris šį sezoną yra vienas labiausiai dominuojančių GEALAN-Sostinės F lygos aukštaūgių

Šį penktadienį GEALAN-Sostinės F lygoje – smagi dviejų patrauklų krepšinį propaguojančių ekipų akistata. Nors vieni iš turnyrinės lentelės lyderių „Patikima praktika“ (10-1) pralaimėjo tik sykį, tačiau didelio pranašumo prieš septintoje turnyrinės lentelės vietoje žengiančią „Experienced“ (4-6) jie neturės. Abiejų ekipų pelnomų taškų vidurkis kone identiškas ir skiriasi vos vienu tašku, todėl mačo eiga pakritus metimams gali pakrypti į bet kurią pusę.

Ši pergalė svarbi abiems komandoms. Jei „Experienced“ siekia žūtbūt pagerinti žaidimą ir sustiprinti šansus dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas, tai jų varžovai turi tikslą užimti pirmą vietą bei pavyti šiuo metu priekyje esančią „Vilko Broliją-2“ (12-1).

Nesulaikomai šį sezoną F lygoje rungtyniauja veteranas Mindaugas Zalatoris (22 naud.), šiuo metu užimantis trečią vietą naudingiausių lygos krepšininkų sąraše. Laikrodį atsukęs vidurio puolėjas taip pat žaidžia rezultatyviausią savo karjeros sezoną SKL lygos pagrindiniame turnyre (17,4 tšk.), o debiutavo joje dar 2009 metais C lygoje su „Strategija sėkmei“ ekipa.

„Patikimos praktikos“ gretose yra ir daugiau skambių pavardžių. Vienas tokių neabejotinai yra 42-ejų įžaidėjas Denisas Oliferas (13 naud.), šiuo metu lygoje užimantis antrą vietą pagal rezultatuvius perdavimus (7,7 rez. perd.). Jauniausias šio ekipos žaidėjas 27-erių atakuojantis gynėjas Daniel Artisiuk (18,3 naud.) taip pat yra viena šios ekipos sekmės paslapčių, nes drasko varžovų gynybas aštriais reidas ir dvitaškius realizuoja įspūdingu 69,7 proc. taiklumu.

„Experienced“ žaidimą cementuoja du patyrę ilgamečiai SKL aikštės generolai Paulius Kupšys (12,5 naud.) ir Vilius Balčikonis (17 naud.). Jie taip pat turi įdomų kozirį po krepšiais, nes 37-erių vidurio puolėjas Mantas Venckus tik šiemet buvo pašauktas naujokų biržoje. Jis kone kiekvienose rungtynėse nuraško po dvigubą dublį (15,6 naud, 9,9 atk. kam.) ir bus nelengvas riešutas M. Zalatoriui.

Žvelgiant į komandinę statistiką matyti, kad „Patikimos praktikos“ vyrai pelno žymiai daugiau lengvų taškų, nes dvitaškius realizuoja solidžiu 46,5 proc. taiklumu, tačiau „Experienced“ perima dviem kamuoliais daugiau ir varžovams gali pasiūlyti itin kibią gynybą perimetre.

Abi komandos neabejotinai sieks laimėti penktadienio vakarą, tačiau kuriai iš jų bus palankesnė fortūna sužinosime jau šį penktadienį 18:45 val. Vilniaus Vingio salėje.

Lygos prognozė: „Patikima praktika“ - „Experienced“: 56%-44%