Karščiausia F lygos dvikova: mūšis dėl trečiosios vietos ir pavyzdys kitoms ekipoms

„Random“ šį sezoną į rungtynes vaikšto kaip į šventę
„Random“ šį sezoną į rungtynes vaikšto kaip į šventę

GEALAN-Sostinės F lygoje dešimt ekipų įnirtingai kovoja dėl patekimo į atkrintamąsias, o dėl aukštesnių pozicijų turnyrinėje lentelėje ir lengvesnio varžovo jose kova verda itin nuožmi. Šiuo metu lygoje, žinomoje dar kitaip „For Fun“ vardu, užtikrintai lyderiauja „Vilko Brolija-2“ (11-1) ir „Patikima praktika“ (10-1), kurių antroji šio sezono dvikova bus itin karšta. Na o jau šį trečiadienį karščiausias mūšis virs tarp turnyrinės lentelės kaimynų „Random“ (7-4) ir „Atėjau pažaist“ (6-5).

Abu šie klubai turi kozirių savo kišenėse, kurie gali padėti užimti trečią vietą reguliariajame sezone ar net kibti į atlapus dviem aukščiau esantiems kolektyvams palankiai susiklosčius visoms aplinkybėms. 

Trečią vietą šiuo metu užimančio „Random“ ekipos lankomumo galėtų pavydėti ne viena lygos ekipa. Trys šios ekipos lyderiai pagal pelnomus taškus yra praleidę kartu sudėjus vos trejas rungtynes. 201 cm sunkusis kraštas Rokas Malikas (15,8 tšk, 19,7 naud.) kadaise buvo vienas perspektyviausių savo kartos žaidėjų, o dabar tiesiog mėgaujasi krepšiniu geroje draugų kompanijoje. Po krepšiais jam padeda dominuoti 195 cm vidurio puolėjas Džiugas Vaitkus (14,3 tšk, 18,5 naud.). Na, o pavojingiausias žaidėjas perimetre yra 188 cm atakuojantis gynėjas Gvidas Petryla (13,2 tšk, 15 naud.), kurio tritaškių taiklumas siekia 30,6 proc.

Atėjau pažaist“ ekipos branduolys ne toks patyręs, todėl ir bangavimai šios komandos daug dažesni. Šešiolikmetis 175 cm atakuojantis gynėjas Simonas Švelnys (14 tšk, 16,2 naud.) yra naudingiausias šios ekipos žaidėjas, o jam puikiai taškų rinkime gelbsti kitas šešiolikmetis Faustas Aleknavičius (16,8 tšk, 15,8 naud.). Šis 195 cm sunkusis kraštas turi itin taiklią ranką ir visose dešimt rungtynių šį sezoną pelnė bent po vieną tritaškį. Šie du žaidėjai kartu sudėjus yra praleidę vos vieną mačą, todėl toks F lygos žaidėjų lankomumas galėtų būti pavyzdžiu visoms net ir aukštesniame lygyje besivaržančioms ekipoms.

Visgi patikimiausiu Atėjau pažaist“ snaiperiu galima laikytis 25-erių gynėją Edviną Taparauską (14,5 tšk, 12,2 naud.), kuris tritaškius lieja įspūdingu 45,8 proc. taiklumu.


Žvelgiant į komandinę statistiką matosi, kad Atėjau pažaist“ daug taikliau atakuoja tiek iš dviejų, tiek iš trijų taškų zonos, o didžiausiu „Random“ pliusu yra aukštaūgių dominavimas po krepšiais ir net 50 atkovotų kamuolių per vienerias rungtynes.Kuri iš kapelų labiau verta trečiosios vietos sužinosime jau šį trečiadienį, 19:40 val. Jėzuitų gimnazijoje.

Lygos prognozė: „Atėjau pažaist“ - „Random“: 53%-47%