Karščiausia savaitės D lygos dvikova: Mutombo įpėdinių vakaras ir atgimęs „Lentvario“ projektas

Žilvinas Milaknis - „Kuršėnų“ klubo simbolis ir vienas geriausių blokuotų metimų specialistų per visą SKL istoriją (543 blk.)
Žilvinas Milaknis - „Kuršėnų“ klubo simbolis ir vienas geriausių blokuotų metimų specialistų per visą SKL istoriją (543 blk.)

Daugelį metų viena grėsmingiausių Sostinės krepšinio lygos ekipų, pasižymėjusi įspūdingai sudėta priekine linija, buvo lentvariečių pagrindu sudaryta „Lentvario LK“ ekipa. Kad lentvariečiai moka žaisti krepšinį žino visi, o praėjus trejiems metams GEALAN-Sostinės D lyga pasiekė džiugi žinia – pirmenybėms registruota jaunų žaidėjų pagrindu sudaryta „Lentvario“ (2-3) ekipa, o neabejotinas jos lyderis - vienintelis iš senosios gvardijos vilkų miestelį atstovaujanis Vitalijus Danilovas.

Jau šį trečiadienį Vilniaus lietuvių namuose 19:45 val. lentvariečių lauks itin svarbi F grupės dvikova su pajėgiais lygos senbuviais „Kuršėnais“ (2-3), o pergalė kiekvienai iš ekipų suteiktų galimybę pakovoti dėl aukščiausių pozicijų mirtininkų katile. Būtent šioje grupėje galima sutikti didelį būrį itin ryškių pėdsakų SKL pirmenybėse palikusių legendų kaip Mantas Bielinskas, Nerijus Jozonis, Žilvinas Grušas, Giedrius Mikaila, Ernestas Abmorševas ar kuršėniškis Žilvinas Milkanis.

Būtent tarp V. Danilovo (34,3 naud.) ir Ž. Milaknio (20 naud.) turėtų vykti esminė šių rungtynių mikrodvikova. Jei „Kuršėnai“ savo sudėtyje turi visą būrį bet kada iššauti galinčių vyrukų, tai „Lentvario“ mokihano ir trečio naudingiausio lygos krepšininko neutralizavimas galimai reikštų pusę atlikto darbo, nes be jo dviženklį taškų skaičių renka tik du šios ekipos žaidėjai – Domas Sabolevskis (16 naud.) ir Ignas Radevičius (23 naud.). Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad pastarasis yra tikras žvėris po savuoju krepšiu ir užima antrą vietą visoje lygoje pagal blokuotus metimus (3 blk.). Nedaug nuo jo atsilieka ir Ž. Milaknis, šį sezoną „pučiantis“ po 2,3 metimo ir su 543-ejais karjeros blokais užimantis įspūdingą antrąją vietą visoje Sostinės krepšinio lygoje!

Kuršėniškių puolimo mašiną dažniausiai kursto tas pats Ž. Milaknis (15,5 tšk.), Karolis Jonuška (13 tšk.), Laurynas Andriekus (11,3 tšk) ir Benas Klapatauskas (11 tšk.)

Žvelgiant į komandinę statistiką pro akis neprasprūsta itin prastas lentvariečių pataikymas iš trijų taškų zonos (18,9 proc.) ir neišnaudojamos kuršėniškių progos atakuojant iš vidutinio nuotolio (44,5 proc.). Labai svarbiu ginklu šiose rungtynėse turėtų būti ir vidurio Lietuvos atstovų pataikymas iš toli (26,7 proc.), nes užimti „Lentvario“ baudos aikštelę ir dominuoti joje į karščiausią savaitės akistatą atvykus abiems šios ekipos dvimetriniams bokštams gali tapti misiją (ne)įmanoma.

Tačiau kaip viskas vyks iš tikrųjų, sužinosime jau šį trečiadienį!

Lygos prognozė: „Kuršėnai“ - „Lentvaris“: 55%-45%