Karščiausia SKL sensacija – „Gerbiamieji“: „Mintys, kad nunešime A lygą“

„Gerbiamųjų“ vadovas Rokas Kinderevičius.
„Gerbiamųjų“ vadovas Rokas Kinderevičius.

Prieš šį sezoną GEALAN-Sostinės A lygos žemėlapyje atsirado nauja komanda „Gerbiamieji“. Žinote, kaip neretai atsitinka su naujais projektais – jie nebūna konkurencingi ir pamažu išnyksta dėl nepamatuotų ambicijų ar organizacijos trūkumo, tačiau šis klubas eina prieš visus stereotipus.

Rėmėjų neturintys „Gerbiamieji“ tiesiogine ta žodžio prasme pateisina tokį savo pavadinimą ir jų „pagarbą“ jau spėjo pajusti A lygos mohikanai.

Šis naujas klubas A lygos starte yra karštas, kaip ir jų logotipas. Keturios pergalės iš keturių, nukauti tokie grandai kaip „Ferimsta“ (93:92), brolių Lavrinovičių vedama „Lidl“ (83:82) bei įtvirtinta vienvaldystė turnyrinės lentelės viršūnėje.

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos kalbintas „Gerbiamųjų“ vadovas Rokas Kinderevičius visiškai nėra nustebęs komandos rezultatais. Anaiptol, anot jo, tokios pergalės – visiškai tendencingos.

„Yra pas mus žaidėjų, kurie gerose komandose buvo ir anksčiau. Visiems žaidėjams tas rezultatas atrodo normalus, man galbūt labiausiai linksma. Sezono startas visiškai nenustebino. Su žaidėjais kalbėjome, kad pačios pirmos mintys, kuomet surinkome sudėtį, buvo tokios, kad nunešime A lygą. Kol kas viskas ta linkme ir juda. Aišku, pranašumai labai nedžiugina, bet kol laimime, tol viskas tikrai gerai“, – sakė Kinderevičius.

GEALAN-Sostinės krepšinio lygai „Gerbiamųjų“ atstovas taip pat papasakojo  komandos subūrimo istoriją, apie paralelę su LKL žibančia Jonavos „CBet“ komandą, garsius komandos žaidėjus ir ambicingus tikslus keltis į Regionų krepšinio lygą.

– Tai šio sezono tikslas labai aiškus?
– Turint tokią sudėtį, kalbant tiek apie žaidėjų lygį, tiek apie patirtį, tikrai pretenduojame į pirmąją vietą. Taip pat pasipildysime dar vienu žaidėju ir galutinai užbaigsime komplektaciją.

– Visas trejas rungtynes laimėjote vienu tašku. Sekasi ar tai parodo apie komandos šaltakraujiškumą?
– Geriausia būtų, kad mes neprisileistume iki paskutinės atakos, nes visos rungtynės galėjo baigtis ir vienaip, ir kitaip. Prisileisdavome varžovus iki artimo atstumo, bet treneris Raimundas nubraižydavo puikius derinius, su kuriais ir užbaigdavome rungtynes. Pirmąsias dvejas rungtynes laimėjome paskutiniais metimais, o vieną kartą triumfavome apsigynę.

– Gebėjimas taip sužaisti rungtynių pabaigas rodo apie komandos meistriškumą?
– Aš manau, kad taip. Turime labai gerą jaunystės ir patirties balansą. Visi gerai supranta krepšinį, jokio spaudimo nejaučia ir ypač mėgaujasi lemiamomis atakomis. Jiems smagu žaisti tokius momentus.

– Ar patys jau spėjote sulaukti pagarbos ir pagyrimų iš varžovų?
– Tiesiogiai gal ir nelabai. Pavadinimas įpareigoja mus gerbti ir mums patiems save gerbti. Kol kas pateisiname tą vardą. Kalbant apie varžovus – net neįsivaizduoju. Tiesiogiai gal ir negavome jokių pagyrų.

– Gal kažkas paklausė: „Kas jūs tokie?“
– Pavardės kalba pačios už save. Visi visus pažįsta. Turime tokių žaidėjų kaip Rokas Jukonis, Robertas Subotkevičius, kuris yra turbūt geriausias žaidėjas, kuris nežaidžia NKL. Yra ir Edvinas Jezukevičius, kuris daug metų praleido NKL. Sudėtis gili.

– Ar patys matote savotišką paralelę su Jonavos komanda, kuri LKL išdarinėja panašius dalykus?
– Ir matome, ir ne. Nes turime stipriausią gynėjų liniją visoje lygoje. Jonava turbūt su prastesne sudėtimi nei kitos komandos demonstruoja tokius rezultatus. Jų žygis yra įspūdingesnis už mūsų.

– Kaip apskritai nusprendėte suburti šią komandą?
– Viskas nutiko spontaniškai. Tiesiog vieną dieną sėdėjau namuose ir prisiminiau, kad vyksta „Rudens taurė“. Paskambinau Vaidui Indriliūnui ir paklausiau, ar galima registruoti komandą. Tuomet pradėjau žvalgytis, ką galiu surinkti. Reikėjo veikti greitai, nes nebuvo laiko. Iš pradžių norėjau pažiūrėti, ar su tokia komanda galima eiti į normalų sezoną. „Rudens taurė“ mums nepasisekė ir nusprendžiau, kad jeigu norime kažką pasiekti A lygoje, reikia kviestis naujus žaidėjus, aukštesnio lygio. Tai ir pavyko. Vienintelė mano sąlyga buvo aukštas tikslas – laimėti lygą. Nes neturime rėmėjų, todėl nesinori švaistyti pinigų veltui.

– Kokiu pagrindu yra surinkti žaidėjai?
– Šioje komandoje visi yra draugai. Rinkdamas komandą pakalbėjau su Gelmiu Ramanecku, kuris prisijungė ir prasidėjo žaidėjų paieškos. Iš visos sudėties asmeniškai pažinojau tik 4 žaidėjus, o visus kitus prijungė savi žmonės. Turime 3-4 buvusius MRU žaidėjus. Kai visi išgirdo, kad tikslai yra laimėti lygą, pasidarė lengviau prisivilioti žaidėjus. Visi nori žaisti laiminčioje komandoje.

– Iš kur tokios ambicijos iškart laimėti lygą?
– Esu labai ambicingas ir kai pamačiau, kokie žmonės renkasi... Mes irgi turime pavardžių. Kai kurios yra geresnės už kitų komandų žaidėjus, kai kurios prastesnės. Bet esame labai gerai susilipdę. Neturime treniruočių, nes daug kas turi darbus, bet aikštelėje gerai jaučiame vienas kitą.

– Kas komandą daro tokia gera?
– Bendras ryšys ir individualus žaidėjų meistriškumas. Visi labai geri vyrai, niekas nesipyksta, nepyksta dėl kažkokių nesąmoningų metimų, vienas kitą palaiko. Tikrai nėra jokių problemų. Jeigu kažkas padaro klaidą, visi paploja ir žaidžiama toliau.

– Kiek įspūdinga turėti tokias pavardes kaip Edvinas Jezukevičius ir Robertas Subotkevičius?
– Tiesą sakant, kai man parašė, kad galima įtraukti Jezukevičių į sudėtį, aš nežinojau, kur jis yra žaidęs. Tiesiog pasakė, kad geras, įtraukiau ir tik vėliau sužinojau, jog daug mėtų žaidė NKL. Kiek žinau, dabar jis rungtyniauja RKL.

– Tiesa, Jezukevičius nesužaidė nė vienerių rungtynių. Ar jį dar pamatysime su „Gerbiamųjų“ marškinėliais?
– Aš labai tikiuosi. Viskas priklauso nuo jo. Kiek žinau, SKL yra reikalavimas sužaisti tam tikrą minučių kiekį, kad galėtum rungtyniauti atkrintamosiose. Viskas jo rankose. Aš labai tikiuosi ir noriu, kad toks patyręs žaidėjas prisijungtų prie mūsų komandos.

– Taigi, sieksite tapti debiutantais čempionais?
– Tikrai taip. Jeigu čia pavyks, toliau žygiuosime į Regionų krepšinio lygą. Bet aišku, reikia čia pasibaigti pradėtus darbus. Ambicijų labai daug. Dar tik pradžia.