Kosminio pasirodymo nesureikšminusi Fomina: apie kritiką ir žaidimą A lygoje

Šį sezoną po 13 metų pertraukos į GEALAN-Sostinės krepšinio lygą sugrįžo moterų čempionatas, kuriame netrūksta įspūdingų pasirodymų. Vienas iš jų – Olgos Fominos. Tai buvo vienas iš tų atvejų, kuomet atsidaręs statistikos protokolą negali patikėti.

„Kamanių“ lyderė vasario 18-osios mače prieš „Juodasias Panteras“ per 40 minučių sukratė 64 taškus, pataikė 24 dvitaškius iš 28, atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 14 kamuolių ir surinko net 90 naudingumo balų.

Pastarasis rodiklis – antras geriausias SKL istorijoje.

„Neišskirčiau to asmeninio pasirodymo, – kuklinosi Fomina. – Man turbūt svarbiausias yra komandinis rezultatas. Bet kokiu atveju savo perdavimais prie to rezultato prisidėjo komanda. Tas asmeninis rezultatas svarbesnis, kai yra komandinė pergalė. Aišku, labai smagu.

Galiu pasakyti, kad tikrai nesitikėjau. Įėjus į rūbinę man merginos pasakė, kad surinkau 90 naudingumo balų ir 64 taškus. Tai tikrai nesitikėjau. Tikrai neskaičiavau taškų. Atrodė, kiek metu, tiek įmetu ir viskas. Norėjau padėti komandai laimėti ir smagu, kad prisidėjau labai nemažai prie pergalės. Tas asmeninis rezultatas nueina į antrą planą.“

GEALAN-Sostinės krepšinio lygai Fomina papasakojo apie tą lemtingą vasario 18-osios vakarą, aplinkos reakciją po pasirodymo, žaidimą Lietuvos moterų aukščiausioje lygoje bei „Kamanių“ ambicijas.

– Kaip sureagavote į šį pasirodymą?
– Sureagavau ramiai. Priėmiau tai ramiai. Aišku, širdyje buvo džiaugsmo. Turbūt toks pasiekimas ne kiekvieną dieną. Tarpklasinėse varžybose esu įmetusi virš 70 taškų žaidžiant su vaikinais. Tokiame lygyje tiek pelnyti nesitikėjau. Smagu, bet pergalė visada yra svarbiau.

– Ar tai galima pavadinti jūsų karjeros rungtynėmis?
– Manau, kad galima, bet tikriausiai to neakcentuočiau. Galbūt dar pavyks pasiekti geresnių rezultatų su komanda ateityje. Pagal taškus ir naudingumą tai tikrai yra svarbus žingsnis karjeroje. Esu gana aktyviai dengiama ir lengvo gyvenimo man aikštelėje tikrai nėra.

– Kada supratote, kad tai gali būti jūsų karjeros mačas. Kuriuo metu?
– Sunku pasakyti. Aš į aikštelę išeinu visuomet nusiteikusi pergalei, nesvarbu, kokia būtų priešininkų komanda. Visada atiduodu visą save. Nežinau, ar pajutau, tiesiog dariau viską kaip visuomet. Jaučiau, kad perėmiau tikrai nemažai kamuolių, nemažai įmečiau, sekėsi gerai pataikyti.

Vieną dieną gali išeiti ir tau viskas sekasi, kitą dieną matai, kad galbūt ne tavo diena puolime bei stengiesi padirbėti gynyboje, kuo daugiau įtraukti komandos drauges. Visgi esu komandos vadovė, todėl visuomet siekiu, jog mano žaidėjos įgytų pasitikėjimą ne tik savimi, bet ir komandos draugėmis. Mano rezultatai nueina į antrą planą. Kiekviena sekundė praleista aikštelėje, tai ne poilsis, o sunkus darbas, kuris atnešą tam tikrą komandinį rezultatą.

– Kaip į tokį pasirodymą sureagavo aplinka?
– Taip. Pasveikino draugai, šeimos nariai, bendraamžiai, kurie mane palaiko. Jie visuomet reaguoja teigiamai net ir tuomet, kai sužaidžiu prastesnes rungtynes. Tie artimieji žmonės visuomet džiugina, tačiau SKL feisbuke atsirado visokių komentarų, kuriuose kvestionuojamas lygos konkurencingumas, ar tai gera lyga, ar ne.

Aš visuomet džiaugiuosi, kai mano priešininkė pasiekia kažkokį aukštą rezultatą. Neseniai tai buvo Eglė Jucevičiūtė, „7bet“ žaidėja. Reikia džiaugtis už tokius dalykus, nes moterų krepšinis kyla. Tas smagu, o kalbant apie kritiką, jos visuomet sulauki. Kai kažką pasieki, tas pavydas atsiranda. Blogų asmeninių žinučių negavau, bet po nuotraukos su mano pasirodymu buvo įvairių komentarų apie lygos pajėgumą.

– Kiek žaidimas SKL ir tokie pasirodymai prideda papildomo pasitikėjimo savimi?
– Tas pasitikėjimas savimi yra labai svarbus, bet aš manau, kad čia yra daugiau žaidėjos charakteris. Tas kovingumas yra charakterio bruožas. Labai svarbus atsidavimas treniruočių procesui. Krepšinis mano gyvenime užima labai didelę ir svarbią dalį. Tai nėra šiaip pomėgis. Moterų lygoje tokio efektyvumo nebuvau pasiekusi, bet Moterų B lygoje esu turėjusi tikrai galingų pasirodymų.

Su mano ūgiu yra sunku pasiekti tokius rezultatus. Stengiuosi padėti kiek galiu, nes tai yra naujai susidariusi komanda, žaidėjoms tikrai trūksta patirties ir per treniruotes reikia aiškinti pradmenis. Tie rezultatai priklauso nuo žaidėjų noro, atėjimo į treniruotes. Visuomet stengiuosi savo žaidėjoms įpūsti pasitikėjimo savimi, motyvuoti. Kai kurioms iš mūsų krepšininkių tai yra pirmas rimtas sezonas.

– Ar manote, kad toks jūsų pasirodymas dar nėra lubos ir galite geriau?
– Visada žmogus gali dar geriau ir jis turi turėti kažkokį tikslą. Aš visuomet noriu jausti pasimėgavimą krepšiniu ir noriu kad tai pajaustų komandos draugės. Taip pat noriu sudaryti gerą atmosferą, kad visiems būtų gera žaisti krepšinį ir žaidėjos galėtų pasimėgauti bei su gera nuotaika eiti namo.

– Ar toks dominavimas tiek SKL, tiek moterų B divizione negundo kitą sezoną debiutuoti A lygoje?
– Aš esu dirbantis žmogus ir daug laiko skiriu tiek šeimai, tiek darbui, ir krepšinis taip pat užima didelę laiko dalį. Jeigu žaisčiau A lygoje, to laiko reikėtų aukoti dar daugiau. Tiesą sakant, aš apie tokį sprendimą nebesvarstau, nes manau, kad A lygai esu truputį per sena.

– Statistika rodo kitaip.
– Skaičiai yra skaičiai, mes dažnai vadovaujamės statistika. Ne visuomet žaidimas atsispindi statistikoje. Aš merginoms akcentuoju: „Taip, jūs galbūt neįmetėte daug taškų, galbūt neatkovojote kamuolių, bet padėjote užtvarą pastatyti ar kitaip sukurti progą komandos draugei. Arba pakrapštėte kamuolį ir kita komandos draugė dėl to jį perėmė.“

– Nors esate viena naudingiausių SKL Moterų lygos žaidėjų, „Kamanės“ turi daugiau pralaimėjimų nei pergalių. Ko trūksta?
– Turime daug naujų komandos narių ir reikia įdiegti daug pradmenų: nuo metimo į krepšį iki kamuolio varymo. Toliau jau yra įtraukiamos rimtesnės treniruotės. Aišku, trūksta fizinio pasiruošimo, susižaidimo aikštelėje. Gynybos spragos taip pat labai didelės yra. Mažai žmonių susirenka į treniruotes, negali išaiškinti tos pačios zoninės gynybos. Pagrinde trūksta susižaidimo ir žaidybinės patirties. Todėl dalyvaujame sostinės krepšinio lygoje, kad tos žaidėjos, kurios nerungtyniauja, galėtų daugiau pasižaisti, įgytų pasitikėjimą savimi. Atrodo, kad dabar yra toks pasimetimas aikštelėje. Kai ateina merginos į treniruotes, atrodo, kad viskas gerai. Ateiname į rungtynes, mus paspaudžia, tada merginos sutrinka, pasipila klaidos, perdavimai į sieną. Trūksta žaidybinės patirties ir pasitikėjimo savimi.

– Kokios jūsų asmeninės ambicijos šiame sezone?
– Siekiu aukščiausio tikslo, bet žiūrint į realius tikslus mūsų žaidimas yra labai banguotas. Aišku, tikslas yra patekti į atkrintamąsias varžybas ir laimėti prizinę vietą.

– Ar tenkina SKL čempionatas? Kaip viskas atrodo?
– Sudėjus su B lyga, mes žaidžiame po 2-3 rungtynes per savaitę, todėl patiriame nemenką fizinį krūvį. Vietoje treniruočių tenka rinktis SKL varžybas. Žaidybinės patirties gauname, bet dažnai pasitaiko klaidų. Kalbant apie čempionatą, kai pirmus metus viskas yra nemokamai, tai sąlygos labai tenkina. Bet vis tiek tas projektas pasibaigs ir turbūt reikės susimokėti kitą sezoną. Žiūrėsime, kiek tų komandų susirinks. Čempionato lygis tikrai nėra silpnas, nes yra nemažai žaidėjų, kurios rungtyniauja ar yra rungtyniavusios Lietuvos moterų lygoje. Lygis tikrai ganėtinai aukštas.