Likę du A.Makulavičiaus taurės pusfinalio bilietai VGTU ir „Sporto namų“ rankose (foto)

Trečiadienio vakarą įvyko dar dvejos GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamo A.Makulavičiaus taurės turnyro akistatos, po kurių paaiškėjo likusios dvi pusfinalio dalyvės.

Pirmosios į aikštę žengė „Vilniaus universiteto“ ir „Sporto namų“ komandos. Pastaroji ekipa akivaizdžiai turėjo šiokių tokių nuoskaudų, nes prieš mėnesį Rimanto Kaminsko treniruojami studentai tapo pirmaisiais, kurie parklupdė pilna sudėtimi rungtyniavusią „sportininkų“ komandą.

Revanšo reikėjo, revanšas – pavyko. Nors dėl sesijos ir traumų gerokai nukraujavę studentai puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus 10 minučių dar buvo priekyje (22:19).

Tačiau vėliau LavTwins dueto vedama „Sporto namų“ komanda įjungė aukščiausią pavarą, laimėjo per antrąjį kėlinuką pelnė net 34 (!) taškus ir įpusėjus dvikovai jau buvo priekyje (53:50).

Po didžiosios pertraukos studentai dar bandė kabintis, tačiau „Sporto namų“ gynyba buvo gerokai tvirtesnė nei gruodžio pradžioje, puolime brolių duetas darė tai ką norėjo, o svečių ekipa sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų.

Lemiamo kėlinuko viduryje aikštės šeimininkai dar buvo priartėję iki šešių taškų (81:87), tačiau likusią dvikovos dalį „Sporto namai“ laimėjo net 15:5 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę – 102:86.

Vilniaus universitetas
Sporto namai
Vytautas Saulis 20 PTS 33 Darjuš Lavrinovič
Kipras Davidonis 10 REB 13 Darjuš Lavrinovič
Kipras Urbanavičius 6 AST 5 Rolandas Skaisgirys

Antroji ketvirtfinalio akistata klostėsi pagal labai panašų scenarijų. Svečiuose žaidusi „Ryto-MRU“ ekipa geriau pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinuko pabaigoje pirmavo prieš VGTU studentus (21:17).

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Tačiau vėliau Gintaro Šerkšno auklėtiniai susiėmė, antrajame kėlinuke pademonstravo pavyzdingą puolimą (27:19) ir įpusėjus dvikovai jau pirmavo – 38:30.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai toliau diktavo savo sąlygas ir pamažu didino savo persvarą. Tiesa, jaunimas kovėsi lyg už gyvenimą, tad studentams dėl teigiamo rezultato teko gerokai paprakaituoti, tačiau šį iššūkį VGTU ekipa atlaikė be didesnio vargo ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė nesunkią pergalę – 84:73.

Andrius Juknevičius 19 PTS 12 Matas Mikėnas
Rytis Petrulis 13 REB 14 Ilja Dubrovin
Evaldas Rastenis 5 AST 3 Mykolas Abrutis
KOMENTARAI
Gintaras Šerkšnas, VGTU

Treniruočių procesas sutrikęs, kadangi mokslai, atostogos, išvažiavę žmonės, ligos, traumos, kitos bėdos. Tai išvis gerai, kad laimėjome. Apskritai, neaišku ar grįšime į tą formą, kur buvome prieš Naujus metus.

Smagu, kad pasiekėme pergalę, o daugiau nelabai yra ką pasakyt.

Gintautas Regina, „Rytas-MRU“

Jeigu rungtynės pralaimėtos ne triuškinamu rezultatu, vadinasi galima buvo kabintis. Tačiau norint tą padaryti reikia nedaryti vaikiškų klaidų, o mūsų gynėjai tokias darė. Jaunimas greitame puolime klydo, dažnai perduodavo kamuolį neteisingai.

Plius gynyboje nebuvo gero skaitymo, vyrai kažkodėl nežinodavo kas pas varžovus yra lyderis, o prieš kurį galima rizikuoti. Tai detalės, kurios nulemia viską.

Buvo akimirkų, kai varžovai po klaidų pelno lengvus taškus ir tokios situacijos labai skaudžiai baudžia. Be to, man nesuvokiamas faktas, kad būdami aukštesni už varžovus pralaimime lentą. Tai rodo, kad vyrai dar  nesusivokia, kaip atsitverti reikia.

Suprasčiau, jei varžovų „centrai“ imtų kamuolius, bet dabar Evaldas Rastenis daug kamuolių pasiėmė. Viena vertus, jaunimas eina į priekį, kita vertus – jis dar nepajėgus, kad pasiektų pergalę prieš turnyro rikiuotės lyderius.

Taip mes tobulėjame, o kai kurie krepšininkai labai maloniai stebina. Tačiau vakar nuvylė mažiukai – Valenta, Plintauskas, Abrutis, Krūminis. Jie turėjo organizuoti žaidimą, bet su užduotimis nesusitvarkė.

Nors kraštai gerai sužaidė, tačiau iš didelių Piluckis silpnai pasirodė, minusinis buvo. Prieš tokią komandą kaip VGTU turi visi gerai žaisti, o ne po vieną.

Itin intriguojanti VGTU ir „Sporto namų“ pusfinalio akistata vyks vasario 12 d., VGTU sporto salėje. Beje, A.Makulavičiaus taurės turnyro nugalėtojai iškovos teisę dalyvauti gegužės pradžioje Rygoje vyksiančiame „Pasaulio lietuvių čempionų taurės“ turnyre.

Renginys bus skirtas brolių Normundo ir Naurio Macių penkiasdešimtmečiui, jame žadėjo pasirodyti pats Arvydas Sabonis, o dėl prestižinio trofėjaus kartu su vilniečiais varžysis komandos iš Kretingos, Londono ir Latvijos.