„LKA-karys.lt“ – B lygos čempionai, besivadovaujantys NATO vertybėmis

Karys. Išgirdus šią sąvoką mintyse iškart iškyla stiprių vyrų su kamufliažinėmis aprangomis vaizdas. Nepaisant tarnybos, šie stiprūs vyrai nepamiršta ir antrosios Lietuvos religijos – krepšinio. Praėjusio sezono SKL čempionate dalyvavusi „LKA-karys.lt“ komanda, nuskynė B lygos čempionų titulą ir šįmet keliaują į kovą su A lygos komandomis. Apie tai, ką jiems reiškia čempionų titulas, kokios tradicijos lydi šią komandą ir ko palinkėtų priešininkams, kalbėjomės su „LKA-karys.lt“, dabar jau antruoju treneriu, Kęstučiu Kairiu.

- Keletą kartų buvote B lygos trečiosios vietos laimėtojai, o praėjusį sezoną pirmą kartą tapote čempionais. Kaip manote, kas padarė didžiausią įtaką tokiam pasiekimui?

2010, 2016, 2017 metais buvome treti, na o šiemet, 2018 metais iškovojome „AUKSO“  prabos taurę ir labai džiaugiamės tuo. Įdomus klausimas. Įtaka pasiekimui? Neabejoju, kad tai - kovinis pasirengimas, kuris susideda iš fizinio, psichologinio ir taktinio-techninio pasirengimo.

- Ką šis laimėjimas reiškia komandai?

Atsakymas labai paprastas – tai kelialapis į A lygą.

- Kokia buvo „LKA-karys.lt“ komandos vasara? Ar ruošėtės artėjančiam čempionatui?

Vasara buvo skirta saulei ir poilsiui, nes jinai buvo išties fantastinė. Iki sezono pradžios turėjom 5/7 treniruotes, sužaidėm vienerias draugiškas rungtynes, kurių metu išaiškėjo, kad toli gražu „neblizgam“. Keitėsi sudėtis, todėl iki paskutinės akimirkos dar nebuvo žinomas laimingasis 20-tukas.

- Kokia jūsų komandos susikūrimo istorija? Ar turite kokias nors išskirtines komandos tradicijas?

Istorija prasidėjo dar 1992-1993 metais, kai LKA komanda pradėjo žaisti aukštųjų  mokyklų dėstytojų-darbuotojų krepšinio turnyre. Jame dalyvavo ir Kauno miestas. Po to buvo studentų lyga, kur mūsų komandoje pirmaisiais smuikais grojo dabartinis treneris, šiandieną jau plk. ltn. Marius Kugauda, plk. ltn. Ramūnas Švažas ir daugelis kitų buvusių kariūnų.

Studentų lygai turime mažai žmonių, na, o jungtinę LK ir LKA komandą šiandieną dar suburiame.

Tradicija yra po SKL lygos paskutinio mačo susirinkti į pirtį arba karininkų-seržantų klubą ir prisiminti kuriozinius žaidimo ypatumus. Vienas tokių aptarimų ir dabar iškyla atmintyje:

Vyksta įtemptas mačas ir teisėjas sustabdęs rungtynes duoda pastabą treneriui Mariui Kugaudai:

- jei tavo atsarginis suolelis komentuos mūsų teisėjavimą, Jūs, treneri, gausite techninę pražangą!

O treneris šypsodamas ir žiūredamas į savo žaidėjus ant suolo ir į teisėją, atsako:

 - Aš čia jų nei vieno iš vis nepažįstu! - Pamenu, iš šito dar ilgai juokiamės.

- Ko tikitės iš naujojo sezono? Ar bandysite išlaikyti čempionų vardą?

Sunku du kartus parodyti, kad esame geriausi, tačiau stengsimės. To paties visa LIETUVA laukia ir iš Kauno Žalgirio.

- Kokį žaidimo braižą „LKA-karys.lt“ palaikys šį sezoną?

Mes kaip ir NATO aljansas vadovaujamės mintimi: „Gerinti  ir dar kartą gerinti gynybą!“ Jei su gynyba viskas gerai, tuomet puolimas yra tarsi išluptas saldainėlis.

- Kaip komandos nariams pavyksta suderinti darbą ir krepšiniu?

Sunkumų buvo ir tikrai bus. Tačiau iki šios dienos daug prisidėjo komandos vadovas, „sponsorius“ iš savo kišenės, buvęs KASP vadas plk. Arturas Jasinskas.

- Ką jums reiškia dalyvauti GEALAN-SKL čempionate? Ką tokie čempionatai suteikia žaidėjams?

Turnyras-krepšinis mus priverčia susiburti visus jau po tarnybos, o tai reiškia, kad mes cementuojamės į vieną kumštį arba galingą šluotą, nes mūsų komandai atstovauja: kariūnai, seržantai, jaunesni karininkai, vyresni karininkai, KASP savanoriai.

- Kokius čempionato privalumus/trūkumus įžvelgiate?

Trūkumų visur būna , tačiau žiūrėsiu tik į savo „kiemą“: kartais šalta salė ir blogas salės apšvietimas.

- Ko palinkėtumėte komandoms, kurios dalyvaus šiame čempionate? 

Man patinka Chuango Tzu: tai: Tikėjimas: prieš stojant į mūšį, reikia tikėti kovos prasmingumu. Draugai: pasirink sąjungininkus ir išmok kovoti drauge su jais, nes niekas nelaimi karo vienas. Laikas: kautynės žiemą skiriasi nuo kautynių vasarą; geram kariui rūpi, kokiu metu tinkamiausia stoti į mūšį. Erdvė: vienaip kovojama tarpeklyje, kitaip lygioje vietovėje. Pagalvok, kokia tavo aplinka ir kaip geriausia tenai elgtis. Strategija: geriausias karys-krepšininkas suplanuoja kovą.