„Losrita“ ir „Tegra“ tęsia žygius svajonės link

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės, kuriose nestigo intrigos ir kurios įnešė dar daugiau dramos turnyrinėje komandų rikiuotėje.

Apmaudžią nesėkmę po dviejų iš eilės pergalių patyrė „Vilniaus kolegijos“ (3-14) kolektyvas dvikovoje savo aikštėje nusileidęs 2020-aisiais tiesiog nesulaikomai rungtyniaujančiai „Losritos“ (9-8) ekipai.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštėje vyko apylygė kova. Nors didesnę laiko dalį priekyje buvo Genadijaus Kuliomino treniruojami svečiai, tačiau studentai neleido varžovams atitrūkti ir įgyti solidesnės persvaros.

Visgi po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom. Aikštės šeimininkai ėmė strigti puolime, tuo tarpu beveik visus savo metimus pataikę „Losritos“ vyrai per dešimt minučių pelnė net 28 taškus ir atitrūko nuo varžovų (64:52).

Lemiamame kėlinuke „Vilniaus kolegijos“ ekipa dar bandė spardytis, o jo viduryje po Arimanto Kairiūkščio tritaškio net buvo priartėjusi iki pavojingos 4 taškų ribos (68:72).

Tačiau netrukus svečių treneris į aikštę išleido stipriausius savo žaidėjus, kurie leido „Losritai“ susigrąžinti apčiuopiamą persvarą ir dvikovos pabaigoje švęsti jau šeštą pergalę iš eilės – 84:71.

Iškovoję devintąją pergalę „Losritos“ vyrai aplenkė „Riviles-Steko“ ekipą ir pakilo į šeštąją turnyro lentelės vietą.

Per likusius penkis turus G.Kuliomino auklėtiniai galėtų palypėti dar aukščiau, tiesa tam reikėtų palankiai susiklosčiusių kitų rungtynių rezultatų.

Vis tik, po neįtikėtinai prasto pirmojo rato, dabar svarbiausias „Losritos“ uždavinys išlaikyti esamas pozicijas ir tikrąjį savo potencialą pademonstruoti atkrintamosiose varžybose.

Vilniaus kolegija
KK Losrita
Augustinas Mikštas 23 PTS 18 Tautvydas Pipiras
Augustinas Mikštas 17 REB 14 Domantas Pipiras
Justinas Leganovič 8 AST 9 Tautvydas Pipiras

Sėkmingai plano „Atkrintamosios“ laikosi „Tegros“ (6-10) kolektyvas, kuris vakar, dvikovoje savo aikštėje, po dramatiškos kovos palaužė „Riviles-Steko“ (8-9) vyrus ir iškovojęs ketvirtąją pergalę per pastarąsias penkerias rungtynes įsitvirtino devintojoje turnyro rikiuotės pozicijoje.

Pirmoje rungtynių dalyje vyko graži dviejų lygių varžovų kova, tad tiek po pirmo (14:14), tiek po antro kėlinukų rezultatas buvo visiškai lygus (36:36).

Po ilgosios pertraukos įdomybės tęsėsi toliau. Nors trečiąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Tegros“  vyrai, tačiau vėliau jie tarsi sustojo, o tuo pasinaudoję svečiai sėkmingai užbaigė kėlinuką ir likus žaisti dešimt minučių įgijo keturių taškų pranašumą (55:51).

Visgi, kaip parodė vėlesni įvykiai, tai tebuvo kelios „Riviles-Steko“ šlovės akimirkos. Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „Tegros“ vyrai mobilizavosi, lemiamo ketvirčio pradžioje perėmė iniciatyvą į savo rankas ir atitrūkę nuo varžovų jau nebesidairė atgal.

Nors svečiai dar bandė gelbėti padėtį, tačiau visos jų pastangos kažką pakeisti nuėjo perniek, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „Tegros“ pergalę rezultatu 79:69.

Tegra
Rivile-Stekas
Vitalij Lukša 19 PTS 17 Gediminas Povilauskas
Pavelas Braknys 7 REB 13 Gediminas Povilauskas
Paulius Naraškevičius 8 AST 5 Gytis Sušinskas
KOMENTARAI
Egidijus Ženevičius, „Tegra“

Šiaip įdomios rungtynės buvo, lygi kova. Paprasčiausiai pabaigoje susiėmėm labiau, išnaudojom savo pranašumas po krepšiu ir pavyko pasiekti teigiamą rezultatą.

Dar šlubuojame fiziniame pasirengime, forma nėra gerai, bet vakar pagaliau 12 susirinko, buvo galima pilnai rotuoti, gal dėkl to tempą ir išlaikėme, nes varžovai turėjo gerokai trumpesnį suoliuką.

Su vyrais išsikėlėm tikslą patekti į atkrintamąsias, noras jaučiasi, tad jei įdės maksimaliai pastangų turėtų pavykti pasiekti tikslą. Kita vertus visos komandos pastaruoju metu mobilizuojasi labai.

Mindaugas Lapėnas, „Rivile-Stekas“

Galima pasveikinti abi komandas su tikromis, atkrintamosiomis kvepiančiamios rungtynėmis. Dabar „Tegra“ yra kaip sužeistas žvėris ir bando susigrąžtinti tai, ką prarado pirmajame rate, dėdama maksimalias pastangas.

Šiuo klausimu mes irgi nesame ramūs, todėl abi komandos demonstravo tai, ką gali geriausia šiai dienai.

Sveikinu mūsų vyrus, kurie dar kartą įrodė, kad su maksimaliom pastangom ir tikėjimu galima daug ką nuveikti. Vertėmės praktiškai tik su septyniais žaidėjais ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl mes užstrigome su kokybe paskutiniame ketvirtyje.

Padarėm kelias nedovanotinas klaidas, puolime neįėjom į protingas situacijas, o varžovas savo fiziškumu pralaužė mūsų pastangas po savo krepšiu.

Jau kelintas rungtynės iš eilės mes stipriai kenčiam dėl klaidų. Kai kurių net neįmanoma pateisinti, kai greitame puolime vietoj šimtaprocentinio laisvo metimo iš mūsų perima kamuolį ir mus baudžia taškais.

Statistika rodo, kad po mūsų klaidų varžovas surinko 21 tašką ir tai yra kosminis skaičius tokio lygio rungtynėse. Taip, mes turim palaikyti aukštą tempą, nes dažnai aikštėje nusileižiam ūgiu ir svoriu, bet proto pamesti negalime, per daug rizikuojam su perdavimais, kai galėtume pasirinkti saugesnius variantus.

Tokių karštų rungtynių mes turim nedaug ir tai yra mūsų minusas žaidžiant su tokiu patyrusiu varžovu.

Pritrūko mums nedaug ir dėl to neverta graužtis. Jei mes išlaikysim tokias pastangas gynyboje ir užvedimą puolime, tikiu, kad viskas bus gerai, o gal ir puikiai.