Lyg Feniksas iš pelenų pakilę VU studentai laimėjo principinę akistatą

Pirmadienio vakarą įvyko vienerios GEALAN-Sostinės A lygos rungtynės, kuriose susigrūmė turnyro lentelės viršuje esančios „ISM universiteto“ (12-5) ir „Vilniaus universiteto“ (12-5) komandos.

Iki šių rungtynių geresnį pergalių balansą turėjo savo aikštėje žaidusi Gintaro Pociaus treniruojama ISM ekipa, tad atrodė, kad būtent ji turėtų būti nežymi dvikovos favoritė.

Vis tik, pastaruoju metu lyg nesava atrodžiusi VU komanda pirmadienio vakarą lyg Feniksas pakilo iš pelenų, pademonstravo sau būdingą krepšinį ir šventė ganėtinai nesunkią pergalę rezultatu 93:77.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko gana lygi kova, tačiau antrajame kėlinuke svečiai sugebėjo įklampinti varžovus savo gynybos liūne ir dvikovos pusiaukelėje įgijo dviženklę persvarą (47:37).

Po didžiosios pertraukos Rimanto Kaminsko auklėtinių dominavimas tęsėsi toliau, tad VU komanda pamažu didino savo persvarą, kuri trečiojo ketvirčio pabaigoje pasiekė triuškinamą 16 taškų ribą (74:58).

Lemiamame kėlinuke „ISM universiteto“ ekipa jau iškėlė baltą vėliavą, tad įpusėjus jam svečiai mėgavosi įspūdinga 24 taškų persvara (87:63).

Per likusį dvikovos laiką aikštės šeimininkai kiek apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik labai menka paguoda prieš artimiausią kaimynę skaudžią nesėkmę patyrusiai „ISM universiteto“ komandai.

ISM universitetas
Vilniaus universitetas
Kristupas Surgėlas 21 PTS 27 Vytautas Saulis
Karolis Ražukas 16 REB 11 Kipras Davidonis
Rokas Balbierius 7 AST 6 Kipras Urbanavičius
KOMENTARAI
Marius Pavlovski, „ISM universitetas“

Pirmas dalykas, reikia suvokti, jog įsibėgėjo antras ratas, tai reiškia, kad komandos tampa labiau susižaidusios ir pagauna ritmą, o ypatingai tos ekipos, kaip VU, kurios reguliariai treniruojasi. Tuo tarpu pas mus būtent labai jaučiama treniruočių stoka.

Komandos kurios treniruojasi - daro žingsnį į priekį, o kurios ne - žingsnį atgal. Nors vakar ir turėjome ūgio pranašumą, tačiau pasiimėme tik 2 kamuoliais daugiau. Buvo labai prastas tritaškių pataikymas palyginus su VU ir žinoma skylėta gynyba vienas prieš vieną.

Tiesiog jų mažiukai, mano nuomone, vakar buvo vienu žingsniu greitesni, taiklesni ir techniškesni. Darom išvadas ir važiuojam toliau.

Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Anksčiau su ISM atkakliau dvikovos vykdavo, bet vakar varžovai kažkaip be ūpo atrodė, tuo tarpu mes vakar surinkome beveik stipriausią savo sudėtį.

Pirmadienį žaisime svarbias LSKL rungtynes, dėl trečios vietos, norėjosi rimto sparingo. Tad pirmiausia, ką padarėme, su teisingu nusiteikimu ėjome į rungtynes, o tinkamas nusiteikimas juk sudaro 70% sėkmės.

Varžovą puikiai pažįstame, žinome jo silpnąsias puses, todėl tuo pasinaudojome ir pasiekėme tikslą.

Labai norėjau, kad pažaistų jaunimas, todėl susitikimo pradžioje dariau daug keitimų. Tačiau antrajame kėlinuke išėjau su pagrindu ir mums gana greitai pavyko įgyti solidų pranašumą.

Varžovai yra turnyro rikiuotės viršuje, mūsų kaimynai, todėl tiesiog privalėjome laimėti šias rungtynes.