Lygių sau vasaros pirmenybėse neradusi „Kalbosegzaminas.lt“ ekipa - Summer‘A čempionė!

Penktadienio vakarą finišavo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamas Summer‘22 čempionatas, o pilnutėlėje Vilniaus krepšinio mokyklos sporto salėje paaiškėjo stipriausios taurės prizininkai.

Nugalėtojų titulą iškovojo nė karto šiose pirmenybėse nesuklupusi „Kalbosegzaminas.lt“ ekipa finale įveikusi dviejų pastarųjų metų čempionus „Nol Semkers-Oaks“ atstovus, bronza džiaugėsi pernai finalo ketverte žaidusi, tačiau be medalių likusi „Vytenio grąžtų“ ekipa.

Dvikovoje dėl aukso susitikimo dvi geriausią reitingą I divizione turėjusios „Kalbosegzaminas.lt“ ir „Nol Semkers-Oaks“ komandos, tad daugelis laukė įdomios ir intriguojančios kovos.

Tačiau istorinio, trečiojo iš eilės, titulo siekusi „nolsemkerių“ ekipa finalui surinko vos aštuonis žaidėjus, turėjo tik vieną tikrą „centrą“, tad dar prieš prasidedant auksinei dvikovai „Kalbosegzaminas.lt“ fanai pasiruošė šventei. Vis tik, dėl titulo „egzaminuotojams“ teko gerokai pakovoti.

Nors Justino Leganovič vedama „Kalbosegzaminas.lt“ ekipa pirmoji pelnė taškus, tačiau netrukus Karolio Kuliūno diriguojami „nolsemkeriai“ perėmė iniciatyvą ir tik pačioje pirmojo kėlinuko pabaigoje „egzaminuotojai“ susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (21:17).

Antrajame ketvirtyje J.Leganovič ir Augustino Mikšto duetas gerokai patempė „Kalbosegzaminas.lt“ ekipą į priekį, o kėlinuko viduryje net įgyjo dviženklį pranašumą (36:24).

Tačiau tuomet daugiausia Justo Vieversio pastangomis „nolsemeriai“ pelnė net 11 taškų be atsako ir prieš didžiąją pertrauką vėl atkūrė intrigą (35:36).

Šaltą dušą gavę „egzaminuotojai“ trečiajame kėlinuke užsikūrė ir įjungę aukščiausią pavarą pasiunė varžovus į nokdauną (65:44). Tačiau regis beviltiškoje padėtyje atsidūrusi „Nol Semkers-Oaks“ ekipa nekėlė baltos vėliavos.

Anaiptol, lemiamame ketvirtyje „nolsemkerių“ ekipa parodė išskirtinį kovingumą ir vos per keletą minučių sugebėjo atkurti intrigą (68:74).

Tarsi to būtų maža Žilvinas Kubilius galėjo dar labiau apkarpyti „nolsemkerių“ deficitą, tačiau jo dvitaškis skriejo pro šalį, o kitoje atakoje Emilis Butkus pataikį iš toli ir vėl padėjo „egzaminuotojams“ įgyti apčiuopiamą devynių taškų pranašumą (77:68).

Per likusį dvikovos laiką „Nol Semkers-Oaks“ atstovai dar bandė kautis, tačiau dėl išnaudoto penkių pražangų limito jiems jau negalėjo padėti vienintelis aukštaūgis V.Ubartas, o dėl trumpo atsarginių suolelio vis labiau senkančios jėgos neleido išlaikyti kokybės puolime.

Tad „Kalbosegzaminas.lt“ ekipa net nedemontruodama pavyzdinio krepšinio gana lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė auksinę pergalę - 85:76.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas ir skaniu OSHEE prizu buvo apdovanotas trigubą dublį svarbiausiose čempionato rungtynėse surinkęs „Kalbosegzaminas.lt“ lyderis Justinas Leganovič, kuris pelnė 16 taškų (7/9 dvit.), atkovojo 13 atšokusių kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir rungtynes baigė surinkęs 35 naudingumo balus. Tiesiog... ĮSPŪDINGA!

Kalbosegzaminas.lt
Nol Semkers
Augustinas Mikštas 26 PTS 30 Justas Vieversys
Augustinas Mikštas 16 REB 10 Domantas Jasionis
Justinas Leganovič 11 AST 3 Justas Vieversys

Dvikova dėl trečiosios vietos, dėl kurios kovėsi „Vytenio grąžtų“ ir „BC Zapenikos“ ekipos, klostėsi pagal kiek kitokį, tačiau ne ką mažiau intriguojantį scenarijų.

Pirmajame kėlinuke abi komandos žengė petys į petį, tačiau po trumpos pertraukėlės tikrą komandinį žaidimą pademonstravusi „Vytenio grąžtų“ ekipa šovė į priekį ir dvikovos pusiaukelėje mėgavosi triuškinama 23 taškų persvara (53:30).

Po didžiosios pertraukos daugiausia Nojaus Vytauto Bieliausko pastangomis „Zapenika“ spurtavo ir gerokai apkarpė turėtą deficitą (58:71), tačiau kaip parodė vėlesni įvykiai, tai buvo viskas, ką šiai komandai pavyko padaryti penktadienio vakarą.

Lemiamame kėlinuke „Vytenio grąžtai“ ėmė atidžiau prižiūrėti varžovų lyderius, priėmė protingus sprendimus puolime, o tai padėjo Dovydo Šablinsko treniruojamai ekipai susigrąžinti rungtynių kontrolę į savo rankas.

Nors „Zapenika“ atstovai pagirtinai kovojo iki pat pagrindio laiko pabaigos, tačiau „Vytenio grąžtų“ ekipa išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę - 87:76.

BC Zapenika
Vytenio grąžtai-Oaks
Nojus Vytautas Bieliauskas 17 PTS 16 Tautvydas Jurevičius
Augustinas Mikštas 7 REB 12 Modestas Gauba
Tomas Zubrys 8 AST 6 Airidas Neifaltas

Ketvirtadienio vakarą vykusiose pusfinalio akistatose taip pat netrūko įdomių rezultatų.

Pirmojoje dvikovoje būsimieji čempionai „Kalbosegzaminas.lt“ be jokio gailesčio (aišku ir be jokios gynybos) rezultatu 128:102 sumindė „BC Zapenikos“ ekipą.

Įdomu tai, kad stipriausios, Summer‘A taurės, pusfinalyje buvo pagerinti net trys (!) šio vasaros čempionato rekordai - pergalę pasiekusi „Kalbosegzaminas.lt“ ekipa pelnė daugiausiai taškų (128), įmetė daugiausiai tritaškių (21) ir surinko daugiausia naudingumo balų (175).

BC Zapenika
Justas Šukelis 29 PTS 28 Tomas Zubrys
Geraldas Jonaitis 10 REB 13 Mariuš Leščevski
Justinas Leganovič 16 AST 6 Tomas Zubrys

Tuo tarpu antrojoje akistatoje „Nol Semkers-Oaks“ vyrai po atkaklios, permainingos ir labai gražios kovos rezultatu 68:64 įrodė savo pranšumą prieš „Vytenio grąžtų“ atstovus.