Medikų komandos vadovas: mūsų pasirodymas – tarsi labai bloga kardiograma

„Megagen Placebo“ jau prasibrovė į SKL D lygos ketvirtfinalį.
„Megagen Placebo“ jau prasibrovė į SKL D lygos ketvirtfinalį.

Balandžio 27-oji – tikrai neeilinis ketvirtadienis. Kasmet šią dieną minima Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Ir nors sakoma, kad sportas – sveikata, būtent medicinos darbuotojai yra dažni ne tik profesionalių krepšininkų, bet ir mėgėjų sportininkų palydovai.

GEALAN-SKL pirmenybėse medicinos darbuotojai ne tik rūpinasi susižeidusiais bendraminčiais, bet ir patys varžosi dėl apdovanojimų. Šiame sezone SKL D lygoje rungtyniauja „Megagen Placebo“ ekipa, kurios pagrindas sudarytas būtent iš medicinos darbuotojų.

Debiutinis komandos sezonas klostosi tikrai neprastai – „Megagen Placebo“ jau įveikė du atkrintamųjų ratus ir dėl patekimo į D lygos finalo ketvertą kausis su NPR.LT kolektyvu.

Tiesa, SKL padangėje medikų komandų būta ir anksčiau – vyresni bendruomenės nariai puikiai prisimena Santa.lt kolektyvą, jaunesni turėtų prisiminti Lietuvos medikų krepšinio asociacijos komandą. Pandeminiai metai pristabdė medicinos darbuotojų užklasinę veiklą, tačiau, kaip sako dabartinis „Megagen Placebo“ komandos vadovas Raimundas Venskaitis, būta ir kitų priežasčių.

„Man asmeniškai teko žaisti visose iš tų komandų ir dalyvauti vidiniuose komandų persitvarkymuose. Galiu pasakyti, kad priežasčių, kodėl medikų komandos subyrėdavo, buvo įvairių ir nemažai. Trumpai tariant, vyko gyvenimas ir nemažai politikos. Manau svarbiausia, kad atsirado komanda, kuri nori žaisti ir toliau reprezentuoti medikų bendruomenę, jų norą žaisti krepšinį bei pasiekti kuo daugiau pergalių. Ši komanda siekia pademonstruoti, kad nepaisant sunkaus ir varginančio darbo, visiems medikams bei žmonėms reikia sportuoti ir aktyviai judėti“, - pasakoja R. Venskaitis.

Medicinos darbuotojai į krepšinio komandas buriasi ir nuo dar senesnių laikų, o jų ištakos mena Vilniaus universiteto tarpfakultetines varžybas bei kadaise egzistavusią Sekmadienio krepšinio lygą.   

„Aš asmeniškai jau nuo 2007-ųjų metų dalyvauju su medikų komandomis įvairiuose turnyruose. Ilgiau iš mūsų komandos medikų turnyruose žaidžia tik Ignas Zasimavičius. Pati mūsų krepšinio pradžia buvo tarpfakultetinėse varžybose, vėliau daktarui Kastyčiui Štarui kilo idėja žaisti ankščiau gyvavusioje Sekmadienio krepšinio lygoje – ten žaidėme kaip  Medicinos fakulteto komanda. Toje lygoje pavyko iškovoti ne vieną prizinę vietą ir laimėti medalius.

Vėliau kelis metus sudėtys keitėsi ir galiausiai medikų darbai perėmė viršų, laiko krepšiniui neliko. Po kelių metų daktaro Jono Gutausko iniciatyva, pritariant vyresniems žaidėjams, surinkome medikų komandą dalyvauti miesto ir tarptautiniuose medikų turnyruose. Po kelių metų šios komandos medikų keliai ir planai išsiskyrė, tada ir įkūrėme „Megagen-Placebo“ komandą. Su šia komanda siejame dideles viltis ir planus. Turime nemažai idėjų naujiems sezonams“, - teigia R. Venskaitis.

„Megagen Placebo“ vienija pačių įvairiausių specialybių medicinos darbuotojus. Kaip sako komandos sunkusis kraštas Mantas Jukna, visų sričių medikų į vieną komandą taip paprastai ir nesutalpinsi. „Medikų specializacijų yra labai daug, visų krepšinio komandoje net ir nesurinksi, aišku, to ir nesiekiame. Jei neklystu, turim virš dešimties skirtingų specializacijų kolegų: tai ir šeimos gydytojai, kineziterapeutai, odontologai, skubios medicinos gydytojai ir kiti gydytojai specialistai.“

Nepaisant itin įvairaus darbo grafiko, „Megagen Placebo“ ekipa į rungtynes renkasi gana gausiai. Kaip teigia M. Jukna, tą padeda padaryti ilgas komandos narių sąrašas.

„Gausus komandos žaidėjų sąrašas tikrai praverčia, tačiau manau, jog mūsų, kaip mėgėjų komandos, aktyvumas į rungtynes šį sezoną yra gana neblogas. Aišku visko nutinka, nes medikai, kaip žinia turi naktinius budėjimus ar ilgas vakarines darbo valandas, turim ir nemažai jaunųjų tėčių komandoje. Iš kitos pusės tai visai prideda žavesio per rungtynes, kai jie tampa mažaisiais komandos sirgaliais. Virtuvė kol kas paprasta, retkarčiais pasidarome komandos susibėgimus. Labai patinka, jog, kiek pavyksta, dalyvaujame organizuojamuose medikų sporto turnyruose tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų“, - atvirauja M. Jukna.

Natūralu, kad medikų komandos žaidėjams rungtynių metu tenka ir padirbėti. M. Jukna pasakoja, kad vien per šį sezoną jam teko suteikti pirmąją pagalbą tiek komandos draugams, tiek ir varžovams.

„Krepšinis yra kontaktinis sportas, tad traumų rizikos jame yra pakankamai aukštos, įvertinant ir tai, jog tai yra mėgėjiškas sportas, kur fizinis pasiruošimas ir kūno priežiūra nėra aukščiausios klasės, kaip profesionalių sportininkų atveju. Pats esu traumatologas ir šį sezoną ne kartą teko padėti tiek komandos draugams, tiek ir varžovams. O jei rimtai, manau, jog suteikti pirmąją medicininę pagalbą turi mokėti  kiekvienas sąmoningas žmogus“,- teigia M. Jukna.

Kaip ir dauguma SKL bendruomenės komandų, „Megagen Placebo“ pagrindinis tikslas – smagiai praleisti laiką, turėti gerą fizinį aktyvumą, tačiau komandos vadovas R. Venskaitis ranka nemoja ir į rezultatus. Tiesa, pasirodymą šiame sezone jis apibūdino labai mediciniškai.

„Mūsų šių metų pasirodymą bent kol kas galima būtų sulyginti su labai prasta kardiograma. Sezono pradžioje 7 kartus laimėjome, po to 5 kartus pralaimėjome. Vėliau pergalės ir pralaimėjimai pasiskirstė dar skirtingiau.  Jei rimčiau, bent kol kas sezonas tikrai nenuvylė, mūsų komandoje labai daug potencialo ir galimybių laimėti trofėjus bei medalius. Esame surinkę labai įvairių medikų, kurie turi labai didelės patirties skirtingo lygmens varžybose.  Bent vienas trofėjus ir medalių komplektas labai pradžiugintų komandos vadovą bei mūsų generalinius rėmėjus „Megagen Baltics“, - teigia R. Venskaitis.

Ir nors šis sezonas dar toli gražu nebaigtas, „Megagen Placebo“ ekipa jau turi planų ir ateičiai. Tarp jų – ne tik dalyvavimas medikų čempionatuose, bet ir kovos SKL pirmenybėse.

„Jau esame pradėję dėlioti ne tik kitų metų, bet ir medikų krepšinio čempionato planus. Šiuo metu derinami vasaros ir kito sezono biudžetai. Rugsėjį planuojame dalyvauti tarptautiniame medikų krepšinio čempionate Zakopanėje (Lenkija) bei dalyvauti viename iš pagrindinių SKL čempionatų.  Sieksime išlaikyti komandos branduolį, kad kuo labiau galėtume susižaisti ir išlaikyti vieningą komandą“, - pasakojimą užbaigia R. Venskaitis.