Metus atgal atsukęs R.Skaisgirys atvedė „Sporto namus“ į pergalę

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės. Abejos buvo sužaistos Mykolo Romerio universiteto salėje, abejose kovėsi A grupės ekipos ir abejose viskas paaiškėjo gerokai anksčiau prieš rungtynių pabaigą.

Didžiausią intrigą kėlė grupės lyderių savo aikštėje žaidusios „Taupos“ (3-3) ir „Sporto namų“ (5-0) komandų akistata.

Iki tol Šarūno Cipario treniruojami aikštės šeimininkai buvo patyrę dvi nesėkmes ir abejas po atkaklios kovos, tad daugelis tikėjosi, kad prieš dvikovą antroje turnyro rikiuotės vietoje buvusi ekipa sugebės įkąsti grupės lyderiams.

Visgi įtampa rungtynėse laikėsi itin trumpai. Pirmajame kėlinuke jaunimas dar bandė įgelti kur kas labiau patyrusiems varžovams, tačiau antrajame ketvirtyje brolių Lavrinovičių ir Rolando Skaisgirio vedama svečių ekipa spurtavo, įgijo dviženklį pranašumą, o įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškiname persvara - 44:24.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Jaunimas gynyboje niekaip nesugaudė fantastiškai rungtyniavusio R.Skaisgirio, kuris šaudė tritaškius, kolekcionavo rezultatyvius perdavimus ir būdamas dvigubai vyresnis už varžovus maudė juos kiekvienoje žaidybinėje situacijoje.

Lemiamame kėlinuke abi komandos jau leido pažaisti visiems norintiems, tad rezultatas beveik nesikeitė, o nuaidėjusi finalinė sirena tiesiog paskelbė oficialiai penktąją iš eilės „Sporto namų“ ekipos pergalę 97:69.

Net 21 min. aikštėje praleidęs R.Skaisgirys pelnė 16 taškų (4/9 trit.), atliko net 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Įdomu tai, kad aštuntąjį rezultatyvų perdavimą krepšininkas atliko dar trečio kėlinuko viduryje ir buvo realu, kad jis pasieks visų laikų asmeninį SKL šios kategorijos rekordą (11).

Vis tik, per likusį dvikovos laiką aikštėje daugiau pasireikšti gavo „Sporto namų“ atsarginiai, tad rekordų gerinimą R.Skaisgirys dar pasiliko ateičiai.

Tuo tarpu „sausas“ rekordų srityje neliko Darjušas Lavrinovičius, kuris pataikė visus 7 mestus dvitaškius ir pasiekė naują šio sezono A lygos rekordą.

Taupa
Sporto namai
Lukas Buitkus 16 PTS 24 Darjuš Lavrinovič
Kristupas Surgėlas 11 REB 8 Darjuš Lavrinovič
Mykolas Radionovas 6 AST 8 Rolandas Skaisgirys

Labai panašiu scenarijumi vyko ir antroji vakaro akistata, kurioje savo aikštėje žaidusi MRU (1-4) ekipa buvo priversta pripažinti „Ultimate Logistics-Oaks“ (4-2) atstovų pranašumą.

Pirmajame ketvirtyje Pauliaus Joneliūno vedama MRU komanda dar davė rimtą kovą varžovams ir sužaidus dešimt minučių atsiliko vos trimis taškais (15:18).

Vis tik, po trumpos pertraukėlės Manto Finažonkovo auklėtiniai padidino rungtynių termpą, svečių krepšininkai ėmė lėkti lyg bėriai pametę galvą, o tokio tempo neatlaikę aikštės šeimininkai dar pirmoje susitikimo dalyje buvo priversti uostyti dulkes ir su žiūronais horizonte ieškoti varžovų (34:46).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Įsibėgėjusi „Ultimate Logistics“ ekipa be vargo štampavo taškus ir net nepersistengdama gynyboje pamažu didino savo pranašumą.

Aikštės šeimininkai kovojo, tačiau buvo gerokai lėtesni už „vežėjus“ ir nesugebėjo išnaudoti savo stiprybių ties tritaškio linija. Tad svečiai dar trečiajame kėlinuke įgijo triuškinamą pranašumą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę - 107:79.