Moterų lygoje: pirmoji favoričių akistata ir didžiausia čempionato staigmena

Per pastarąsias 12 dienų Vilniaus m. moterų lygoje buvo sužaisti septyni susitikimai, kuriuose buvo užfiksuota ne tik intriguojančių, tačiau ir sensacingų rezultatų.

Turnyrą organizuoja sporto klubas „Oaks“ pagal Sporto rėmimo fondo projektą Nr. SRF-SRO-2022-1-0076 „Vilniaus miesto moterų krepšinio čempionato organizavimas“

Didžiausią staigmeną pateikė „Juodųjų panterų“ (4-8) ekipa, kuri dvikovoje svečiuose palaužė iki tol be pralaimėjimų žengusias ir visas varžoves triuškindavusias „7bet“ (10-1) merginas.

Jau pirmajame kėlinuke viešnios parodė, jog į grėsmingų varžovių areną atvyko su rimtais ketinimais (27:15).

Nors vėliau aikštės šeimininkės atsigavo, pavijo varžoves ir visą laiką alsavo jums į nugaras, tačiau šaltakraujišką krepšinį pademonstravusios „Juodosios panteros“ sugebėjo išsaugoti įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezutatu 70:63.

Viena vertus, šioje dvikovoje „7bet“ vertėsi tik penkiomis krepšininkėmis, kita vertus - čempionato favoritės savo sudėtyje turėjo naudingiausią Moterų lygos žaidėją Kristiną Grigę, o viešnių komandoje trys krepšininkės taip pat žaidė be keitimų.

Įdomu tai, kad „Juodosios panteros“ šiose rungtynėse pataikė tik 5 tolimus metimus iš 27 (18,5%), tačiau „7bet“ snaiperės krepšį atakavo dar prasčiau įmesdamos tik 1 tritaškį iš 13 bandymų (7,7%).

Dar vienas dėmesio vertas faktas - pirmąją tarpusavio dvikovą, kuri vyko „Juodųjų panterų“ aikštėje, čempionato favoritės laimėjo net 92 taškų skirtumu 112:20, tad revanšas gavosi ne tik pavykęs, bet ir labai saldus!

BC 7bet
Juodosios panteros
Vakarė Stankevičiūtė 20 PTS 19 Aušrinė Belickaitė
Evelina Bankauskienė 15 REB 20 Emilija Grigaliūnaitė
Vakarė Stankevičiūtė 5 AST 7 Aušrinė Belickaitė

Tiesa, pastarasis laikotarpis „7bet“ ekipai nebuvo toks blogas, nes prieš patiriant apmaudžią nesėkmę čempionato favoritės gana lengvai įveikė artmiausias savo persekiotojas turnyro rikiuotėje, kuomet dvikovoje svečiuose 71:52 įrodė savo pranašumą prieš DPV (10-1) ekipą.

Pirmus du kėlinukus kova aikštėje vyko taškas į tašką, o įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus (35:35), tad atrodė, kad po didžiosios pertraukos laukia tikra drama.

Vis tik, antroje susitikimo dalyje viešnios didesnį dėmesį sutelkė į gynybą ir gana greitai atitrūko nuo varžovių.

Lemiamame kėlinuke DPV ekipa jau sunkiai rado kelius varžovių krepšio link, tad „7bet“ atstovės dar labiau padidino savo persvarą ir ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė įtikinamą pergalę.