Moterų lygoje - saldūs revanšai ir netikėti rezultatai

Sausio mėnuo jau kirto pusiaukelę, o per šį laiką Vilniaus m. moterų lygoje buvo sužaisti septyni susitikimai, kuriuose tikrai netrūko įdomių rezultatų.

Turnyrą organizuoja sporto klubas „Oaks“ pagal Sporto rėmimo fondo projektą Nr. SRF-SRO-2022-1-0076 „Vilniaus miesto moterų krepšinio čempionato organizavimas“

Vienaraikšmiškai didžiausią sensaciją pateikė „Juodosios panteros“ (2-4), kurios atsakomojoje akistatoje rezultatu 84:79 palaužė Kauno „Laisvės“ (4-2) ekipą ir atsirevanšavo už pirmajame rate patirtą skaudžią nesėkmę.

Lapkričio pabaigoje vykusią akistatą viešnios iš Kauno laimėjo net 85:40, tad „Laisvės“ krepšininkės veikiausiai nesitikėjo, kad varžovės mes joms rimtesnį iššūkį.

Vis tik, per kelis mėnesius „Juodosios panteros“ turėjo ne tik daugiau treniruočių, bet ir sulaukė papildymo sudėtyje, o tai tapo tikru X faktoriumi antrojoje šių ekipų tarpusavio akistatoje.

Nors kaunietės kontroliavo rungtynes ir didžiąją laiko dalį buvo priekyje, tačiau lemiamame kėlinuke „Laisvės“ ekipa prametė net keletą rungtynių eigą galėjusių pakeisti metimų.

Tuo tarpu „Juodosios panteros“ savo susikurtas progas išnaudojo su kaupu, svarbiausiu rungtynių momentu perėmė iniciatyvą į savo rankas, persvėrė rezultatą savo naudai ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė (ne)tikėtą pergalę.

Juodosios panteros
Kauno Laisvė
Aistė Radzevičiūtė 37 PTS 33 Akvilė Babraitytė
Aušrinė Belickaitė 9 REB 15 Alma Lekevičiūtė-Kriūnienė
Aušrinė Belickaitė 7 AST 4 Akvilė Babraitytė
KOMENTARAI
Jurgita Anuškevičienė, „Juodosios panteros“

Rungtynės buvo geros, intensyvios, o kova vyko kiekviename aikštės centimetre.

Šiandien pavyko sumesti tritaškius, o tai ir lėmė mūsų pergalę. Varžovės žaidė gerč, korektišką krepšinį, gal tik epizodais vyko amazonių kova. Bet tai natūralu, nes buvo tikrai gera kova, kurią visos norėjo laimėti!

Laisvydas Gudaitis, Kauno „Laisvė“

Nors turėjome kur kas įvairiapusiškesnę sudėtį nei varžovės, visgi nesugebėjome išlaikyti iniciatyvos savo rankose ir šįkart teko pajausti pralaimėjimo kartėlį.

Varžovių gretose „siautė“ dvi Moterų B lygos žaidėjos, kurios atitinkamai pelnė 37 ir 33 taškus. Klaidos gynyboje - tradicinės. Buvo vėluojama keistis gynyboje po užtvarų bei iškelti ranką prieš metančią varžovę. Taip pat kelios individialios rizikos/bandymai perimti kamuolį baigėsi tritaškiais į mūsų krepšį.O kaip žinia, iš tokių smulkių detalių ir susideda galutinis rezultatas.

Taip pat galima padaryti išvadą, jog šios rungtynės buvo pralaimėtos psichologine/emocine prasme. Sėkmingas/ryžtingas varžovių žaidimas puolime mūsų komandą išmušė iš vėžių. Atsirado skubėjimas ir piktnaudžiavimas individualiais veiksmais. Sulėtėjo puolimo dinamika, žaidimas tapo statiškas ir lengvai nuspėjamas, o tai palengvino gynybą varžovėms.

Nors turėjome akivaizdų ūgio ir meistriškumo pranašumą po krepšiu, tačiau piktnaudžiavom metimais iš tolimesnių distancijų, o taiklumas švelniai tariant - neblizgėjo. Nuo tritaškio zonos atakavome vos 11% taiklumu.

Plius dar mūsų centro puolėjos trauma, keli paskubėjimai puolime „lipant į medį“ svarbiu rungtynių momentu ir galiausiai pergale džiaugėsi varžovės.

Bet viskas ok. Traumos sugis, o iš klaidų mokysimės ir judėsime į priekį.

Dar vienas revašas buvo pasiektas „Vilniaus KM“ (3-4) ir „Kamanės“ (2-3) akistatoje, kurią rezultatu 60:47 laimėjo svečiuose žaidusios VKM auklėtinės.

Rudenį vykusioje pirmojoje šių ekipų akistatoje jaunimas pirmavo visas rungtynes, tačiau lemiamame kėlinuke įvykęs Olgos Fominos benefisas tuomet leido „Kamanei“ pasiekti dramatišką pergalę 75:65.

Nors šįkart „Kamanė“ priėmė varžovas savo aikštėje, tačiau tai nepadėjo pasiekti tokio paties rezultato.

Susitikima prasidėjo itin nerezultatyviai, o per pirmąjį kėlinuką nė vieną komanda nepelnė dviženklio taškų skaičiaus - sužaidus dešimt minučių 7:5 pirmavo VKM ekipa.

Nors vėliau krepšys abiems komandoms atsirišo negali sakyti, kad rezultatas ėmė augi kaip „ant mielių“, vis tik salėje susirinkusius žiūrovus džiugino atkali ir sunkiai nuspėjama kova.

Likus žaisti vieną kėlinuką VKM atstovės turėjo keturių taškų persvarą (40:36), tad atrodė, jog O.Fomina jau galanda ginklus dar vienam puikiam rungtynių finišui.

Vis tik, šįkart geriau rungtynių pabaigą sužaidė viešnios, kurios nepriekaištingai sužaidė gynyboje, išnaudojo susikurtas progas puolime ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė užtikrintą pergalę.

Beje, tai buvo jau trečioji „Vilniaus KM“ pergalė per ketverias pastarąsias rungtynes.

Kamanė
Vilniaus KM
Olga Fomina 20 PTS 19 Viltautė Adomaitytė
Olga Fomina 16 REB 14 Viltautė Adomaitytė
Olga Fomina 1 AST 7 Saulė Pauplytė

Apžvalgos pradžioje apdainuotos „Juodosios panteros“ apskritai turėjo gana įspūdingą metų pradžią.

Pirmosiose 2023 metų rungtynėse Jurgitos Anuškevičienės vadovaujame ekipa stojo į bekompromisę kovą dėl pirmosios pergalės čempionate, kuomet savo aikštėje priėmė „Lapių“ (0-7) atstoves.

Kaip ir buvo galima tikėtis, kova aikštėje nepaliko vietos abejonėms, nes visą dvikovos laiką vyravo intriga, o atmosfera kaito sulig kiekviena dvikovos minute.

Likus žaisti dešimt minučių „Lapės“ dar turėjo dviejų taškų persvarą (49:47), tačiau lemiamame kėlinuke fantastiškai žaidusios Aušrinės Belickaitės vedamos „Juodosios panteros“ įjungė aukštesnę pavarą, per dešimt minučių pelnė net 29 taškus ir dvikovos pabaigoje šventė pirmą pergalę klubo istorijoje - 76:66.

Juodosios panteros
Lapės
Aušrinė Belickaitė 37 PTS 16 Smiltė Prokarenkaitė
Aušrinė Belickaitė 17 REB 16 Asta Janušaitė
Aušrinė Belickaitė 5 AST 5 Asta Janušaitė
KOMENTARAI
Jurgita Anuškevičienė , Juodosios panteros

Buvo tikra moterų lygos mėgėjų komandų kova. 

Rungtynės vyko taškas į tašką, tad buvo įdomu, smagu ir azartiška. Ačiū varžovėms už gerą kovą ir sirgaliams, kurių buvo gausu. Taip pat ačiū ir teisėjams. 

Tiesa, vos po kelių dienų pergalės suteikta euforija atsisuko kitu galu, kuomet be lyderių žaidusios „Juodosios panteros“ svečiuose bandė mesti iššūkį „Gesto“ (2-0) ekipai.

Bandymas buvo mažų mažiausiai nesėkmingas. Kone stipriausią sudėtį surinkusios aikštės šeimininkės parodė, jog yra visa galva stipresnes už atvykusią varžovių sudėtį ir dar pirmoje susitikimo dalyje įgijo triuškinamą pranašumą (58:13).

Po didžiosios pertraukos „Gesto“ ekipa išleido savo atsargines, tad „Juodosios panteros“ galėjo duoti kiek rimtesnę kovą.

Visgi didesnės įtakos rungtynių eigai tai neturėjo, tad aikštės šeimininkės dar labiau padidino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę - 102:32.

Gestas
Juodosios panteros
Gabrielė Valaitytė 24 PTS 10 Rūta Skukauskaitė
Gabrielė Valaitytė 16 REB 10 Jurgita Anuškevičienė
Kamilė Vosyliūtė 9 AST 2 Jurgita Anuškevičienė

Jau minėjome, kad Kauno „Laisvės“ ekipai nepavyko antrą kartą įveikti „Juodųjų panterų“, tačiau metus viešnioms iš laikinosios sostinės, vis tik, pavyko pradėti pergalingai.

Dvikovą su „Vilniaus KM II“ (1-4) komanda kaunietės pradėjo itin nerezultatyviai ir per pirmą kėlinuką pelniusios vos 5 (!) taškus atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje (5:13).

Visgi po trumpos pertraukėlės „Laisvės“ strategas Laisvydas Gudaitis perrikiavo komandos puolimą, sutvarkė gynybą, tad kaunietės ne tik apkarpė turėtą deficitą, bet ir išsiveržė į priekį, o įpusėjus dvikovai jau turėjo keturių taškų pranašumą (24:20).

Trečiajame ketvirtyje VKM auklėtinės dar bandė kibti varžovėms į atlapus, tačiau lemiamame kėlinuke Jūratės Cicėnienės auklėtinės pačios įklimpo į pelkę ir per dešimt minučių pelnė vos 3 taškus.

Tuo tarpu sėkmingai gynyboje dirbusios ir progas greitame puolime išnaudojusios „Laisvės“ krepšininkės surinko daug lengvų taškų, įgijo triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę - 57:34.

Kauno Laisvė
Vilniaus KM II
Alma Lekevičiūtė-Kriūnienė 15 PTS 7 Justina Bajarūnaitė
Dalia Varnaitė-Zagurskė 14 REB 6 Gintė Vaičiūnaitė
Gabrielė Siniakovaitė 4 AST 3 Gintė Vaičiūnaitė

Naujųjų metų pradžia itin prastai klostosi „Lapių“ ekipai, kuri ne tik pralaimėjo principinę dvikovą „Juodosioms panteros“, bet ir patyrė dar dvi skaudžias nesėkmes.

Pirmosiose 2023-ųjų Moterų lygos rungtynėse „Lapės“ bandė mesti iššūkį savo aikštėje žaidusiai „Vilniaus KM“ ekipai, tačiau patyrė skaudžią nesėkmę.

Jau nuo pat pirmų susitikimo minučių VKM auklėtinės pademonstravo didesnę energiją aikštėje ir geresnį tarpusavio supratimą.

Gana lengvai puolime taškus rinkusios Inos Revinskienės auklėtinės dar pirmajame kėlinuke įgijo penkiolikos (25:10), o įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškinama 25 taškų persvara (48:23).

Po didžiosios pertraukos rungtynių scenarijus nesikeitė, tad VKM ekipa toliau didino savo persvarą, kuri susitikimo pabaigoje tapo triuškinama. Galutinis rungtynių rezultatas - 101:45 puikiai žaidusios aikštės šeimininkių komandos naudai.

Vilniaus KM
Lapės
Ugnė Graužaitė 31 PTS 13 Gintarė Politė
Modesta Ratkevičiūtė 12 REB 13 Smiltė Prokarenkaitė
Saulė Pauplytė 8 AST 4 Smiltė Prokarenkaitė

Dar vieną apmaudų pralaimėjimą „Lapės“ patyrė šįkart jau savo aikštėje žaistoje akistatoje, kuomet teko pripažinti vienų iš čempionato favoričių DPV (5-0) merginų pranašumą.

Šių rungtynių fotogaleriją rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Svečiuose žaidusi DPV ekipa dar pirmajame kėlinuke pasiuntė varžoves į nokdauną (35:5), o įpusėjus dvikovai jau galėjo būti ramios dėl rungtynių baigties (61:16).

Antroje susitikimo dalyje rungtynių favoritės jau leido mėgautis krepšiniu paprastai mažiau žaidybinio laiko gaunančioms komandos narėms.

Visgi, net ir tai nepadėjo „Lapėms“ parodyti ženkliai geresnio rezultato ni puolime, nei gynyboje, tad iki pat finalinio teisėjo švilpuko skirtumas tarp komandų nuolat augo, o pasigirdus jam DPV šventė triuškinamą pergalę rezultatu 100:34.

Lapės
DPV
Neringa Gudienė 7 PTS 20 Akvilė Kačerauskaitė
Rita Mastianec 7 REB 11 Jurga Chmara
Agnė Plieskytė 4 AST 11 Ilona Nikonovaitė