Moterų lygoje - saldūs revanšai ir netikėti rezultatai

Sausio mėnuo jau kirto pusiaukelę, o per šį laiką Vilniaus m. moterų lygoje buvo sužaisti septyni susitikimai, kuriuose tikrai netrūko įdomių rezultatų.

Turnyrą organizuoja sporto klubas „Oaks“ pagal Sporto rėmimo fondo projektą Nr. SRF-SRO-2022-1-0076 „Vilniaus miesto moterų krepšinio čempionato organizavimas“

Vienaraikšmiškai didžiausią sensaciją pateikė „Juodosios panteros“ (2-4), kurios atsakomojoje akistatoje rezultatu 84:79 palaužė Kauno „Laisvės“ (4-2) ekipą ir atsirevanšavo už pirmajame rate patirtą skaudžią nesėkmę.

Lapkričio pabaigoje vykusią akistatą viešnios iš Kauno laimėjo net 85:40, tad „Laisvės“ krepšininkės veikiausiai nesitikėjo, kad varžovės mes joms rimtesnį iššūkį.

Vis tik, per kelis mėnesius „Juodosios panteros“ turėjo ne tik daugiau treniruočių, bet ir sulaukė papildymo sudėtyje, o tai tapo tikru X faktoriumi antrojoje šių ekipų tarpusavio akistatoje.

Nors kaunietės kontroliavo rungtynes ir didžiąją laiko dalį buvo priekyje, tačiau lemiamame kėlinuke „Laisvės“ ekipa prametė net keletą rungtynių eigą galėjusių pakeisti metimų.

Tuo tarpu „Juodosios panteros“ savo susikurtas progas išnaudojo su kaupu, svarbiausiu rungtynių momentu perėmė iniciatyvą į savo rankas, persvėrė rezultatą savo naudai ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė (ne)tikėtą pergalę.

Juodosios panteros
Kauno Laisvė
Aistė Radzevičiūtė 37 PTS 33 Akvilė Babraitytė
Aušrinė Belickaitė 9 REB 15 Alma Lekevičiūtė-Kriūnienė
Aušrinė Belickaitė 7 AST 4 Akvilė Babraitytė
Jurgita Anuškevičienė, „Juodosios panteros“

Rungtynės buvo geros, intensyvios, o kova vyko kiekviename aikštės centimetre.

Šiandien pavyko sumesti tritaškius, o tai ir lėmė mūsų pergalę. Varžovės žaidė gerč, korektišką krepšinį, gal tik epizodais vyko amazonių kova. Bet tai natūralu, nes buvo tikrai gera kova, kurią visos norėjo laimėti!

Laisvydas Gudaitis, Kauno „Laisvė“

Nors turėjome kur kas įvairiapusiškesnę sudėtį nei varžovės, visgi nesugebėjome išlaikyti iniciatyvos savo rankose ir šįkart teko pajausti pralaimėjimo kartėlį.

Varžovių gretose „siautė“ dvi Moterų B lygos žaidėjos, kurios atitinkamai pelnė 37 ir 33 taškus. Klaidos gynyboje - tradicinės. Buvo vėluojama keistis gynyboje po užtvarų bei iškelti ranką prieš metančią varžovę. Taip pat kelios individialios rizikos/bandymai perimti kamuolį baigėsi tritaškiais į mūsų krepšį.O kaip žinia, iš tokių smulkių detalių ir susideda galutinis rezultatas.

Taip pat galima padaryti išvadą, jog šios rungtynės buvo pralaimėtos psichologine/emocine prasme. Sėkmingas/ryžtingas varžovių žaidimas puolime mūsų komandą išmušė iš vėžių. Atsirado skubėjimas ir piktnaudžiavimas individualiais veiksmais. Sulėtėjo puolimo dinamika, žaidimas tapo statiškas ir lengvai nuspėjamas, o tai palengvino gynybą varžovėms.

Nors turėjome akivaizdų ūgio ir meistriškumo pranašumą po krepšiu, tačiau piktnaudžiavom metimais iš tolimesnių distancijų, o taiklumas švelniai tariant - neblizgėjo. Nuo tritaškio zonos atakavome vos 11% taiklumu.

Plius dar mūsų centro puolėjos trauma, keli paskubėjimai puolime „lipant į medį“ svarbiu rungtynių momentu ir galiausiai pergale džiaugėsi varžovės.

Bet viskas ok. Traumos sugis, o iš klaidų mokysimės ir judėsime į priekį.

Dar vienas revašas buvo pasiektas „Vilniaus KM“ (3-4) ir „Kamanės“ (2-3) akistatoje, kurią rezultatu 60:47 laimėjo svečiuose žaidusios VKM auklėtinės.

Rudenį vykusioje pirmojoje šių ekipų akistatoje jaunimas pirmavo visas rungtynes, tačiau lemiamame kėlinuke įvykęs Olgos Fominos benefisas tuomet leido „Kamanei“ pasiekti dramatišką pergalę 75:65.

Nors šįkart „Kamanė“ priėmė varžovas savo aikštėje, tačiau tai nepadėjo pasiekti tokio paties rezultato.

Susitikima prasidėjo itin nerezultatyviai, o per pirmąjį kėlinuką nė vieną komanda nepelnė dviženklio taškų skaičiaus - sužaidus dešimt minučių 7:5 pirmavo VKM ekipa.

Nors vėliau krepšys abiems komandoms atsirišo negali sakyti, kad rezultatas ėmė augi kaip „ant mielių“, vis tik salėje susirinkusius žiūrovus džiugino atkali ir sunkiai nuspėjama kova.

Likus žaisti vieną kėlinuką VKM atstovės turėjo keturių taškų persvarą (40:36), tad atrodė, jog O.Fomina jau galanda ginklus dar vienam puikiam rungtynių finišui.

Vis tik, šįkart geriau rungtynių pabaigą sužaidė viešnios, kurios nepriekaištingai sužaidė gynyboje, išnaudojo susikurtas progas puolime ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė užtikrintą pergalę.

Beje, tai buvo jau trečioji „Vilniaus KM“ pergalė per ketverias pastarąsias rungtynes.

Kamanė
Vilniaus KM
Olga Fomina 20 PTS 19 Viltautė Adomaitytė
Olga Fomina 16 REB 14 Viltautė Adomaitytė
Olga Fomina 1 AST 7 Saulė Pauplytė

Apžvalgos pradžioje apdainuotos „Juodosios panteros“ apskritai turėjo gana įspūdingą metų pradžią.

Pirmosiose 2023 metų rungtynėse Jurgitos Anuškevičienės vadovaujame ekipa stojo į bekompromisę kovą dėl pirmosios pergalės čempionate, kuomet savo aikštėje priėmė „Lapių“ (0-7) atstoves.

Kaip ir buvo galima tikėtis, kova aikštėje nepaliko vietos abejonėms, nes visą dvikovos laiką vyravo intriga, o atmosfera kaito sulig kiekviena dvikovos minute.

Likus žaisti dešimt minučių „Lapės“ dar turėjo dviejų taškų persvarą (49:47), tačiau lemiamame kėlinuke fantastiškai žaidusios Aušrinės Belickaitės vedamos „Juodosios panteros“ įjungė aukštesnę pavarą, per dešimt minučių pelnė net 29 taškus ir dvikovos pabaigoje šventė pirmą pergalę klubo istorijoje - 76:66.