Moterų lygos starte - įtikinamos DPV pergalės (foto)

Praėjusią savaitę startavo po 12 metų pertraukos vykstanti Vilniaus Moterų lyga, kurioje dėl stipriausios sostinės komandos vardo kovoja net devynios ekipos.

Turnyrą organizuoja sporto klubas „Oaks“ pagal Sporto rėmimo fondo projektą Nr. SRF-SRO-2022-1-0076 „Vilniaus miesto moterų krepšinio čempionato organizavimas“

Pirmąją savaitę buvo sužaistos trejos rungtynės, kuriose kovas pradėjo DPV, „Kamanė“ ir „Vilniaus KM“ sužaidusios po dvi dvikovas.

Sezono atidarymo dvikovoje susitiko savo aikštėje žaidusi DPV (2-0) ekipa ir „Vilniaus KM“ (0-2) jaunosios krepšininkės, o pergalę rezultatu 79:40 šventė pirmoji ekipa.

Atidarymo rungtynių fotogaleriją rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Pirmąsias dešimt minučių aikštėje vyko apylygė kova, tačiau vėliau gerokai labiau patyrusios aikštės šeimininkės pabėgo į priekį, įgijo dviženklę persvarą ir per likusį dvikovos laiką neleido varžovėms net pagalvoti apie pergalę.

DPV
Vilniaus KM
Kamilė Žiedelytė 18 PTS 19 Ugnė Graužaitė
Akvilė Kačerauskaitė 8 REB 4 Viltautė Adomaitytė
Akvilė Kačerauskaitė 5 AST 3 Rusnė Januševičiūtė

Vos po dviejų dienų „Vilniaus KM“ jaunimas buvo per plauką nuo pirmosios pergalės, kuomet savo aikštėje žaidė su „Kamanės“ (1-1) garbę ginančiomis merginomis.

Puikiai rungtynes pradėjusios VKM auklėtinės ilgą laiką buvo priekyje, o likus žaisti kiek daugia nei penkias minutes dar turėjo apčiuopiamą keturių taškų pranašumą (59:55).

Tačiau tuomet savo žodį tarė iki tol gana blankiai žaidusi „Kamanių“ trenerį Olga Fomina, kuri smeigė keletą tolimų bombų, iniciavo savo komandos spurtą 9:2 po kurio viešnios išsiveržė į priekį (64:61).

Nors Inos Revinskienės auklėtinės dar buvo priartėjusios (63:64), tačiau tuomet „Kamanės“ sužaidė dar vieną nuostabią atkarpą (11:0) po kurios viešnios įgijo dviženklę persvarą, o netrukus nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę - 75:65.

Vilniaus KM
Kamanė
Ugnė Graužaitė 23 PTS 25 Olga Fomina
Viltautė Adomaitytė 12 REB 17 Ieva Balčiūtė
Rusnė Januševičiūtė 8 AST 6 Olga Fomina
KOMENTARAI
Olga Fomina, „Kamanė“

Daug emocijų, nemažas klaidų skaičius, rungtynės taškas į tašką, daug laisvai pramestų metimų.

Viską lėmė ketvirtasis kėlinukas. Žaidžiančiai trenerei paėmus minutės pertraukėlę reikiamu momentu ir pakeitus gynybos sistemą, paspaudėme varžoves, perėmėme nemažai kamuolių, privertėme varžoves pasimesti ir klysti.

Savo ruožtu pačios įmetėme, persvėrėme rezulatatą savo naudai ir pasiekėme pirmąją pergalę.

Trečiadienį atšventusios pergalę šeštadienį savo aikštėje žaidusios „Kamanės“ priėmė taip pat pergalingai čempionate startavusią DPV ekipą su kuria lygiai prieš savaitę žaidė ir Lietuvos Moterų lygos B diviziono akistatoje.

Nors abi komandos Vilniaus Moterų lygoje žaidė kiek kitokia rotacija, tačiau tai didesnės įtakos rungtynių rezultatui neturėjo.

Galingai rungtynes pradėjusios „Kamanės“ pirmajame kėlinuke diktavo savo sąlygas, o jo pabaigoje turėjo trijų taškų persvarą (14:11).

Visgi vėliau DPV ekipa ėmė atidžiau prižiūrėti varžovių lyderes ir beveik visiškai neutralizavo jų puolimo mašiną.

Antrajame kėlinuke praleidusios vos šešis taškus viešnios atsakė 21 ir įpusėjus dvikovai pirmavo dviženkle persvara (32:20).

Po ilgosios pertraukos DPV dominavimas tęsėsi toliau, tad žaidimo ritmą pagavusios viešnios sulig kiekviena minute didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę - 80:53.

Kamanė
DPV
Olga Fomina 17 PTS 16 Aurelija Geležiūnė
Ieva Balčiūtė 14 REB 15 Aurelija Geležiūnė
Olga Fomina 4 AST 6 Akvilė Kačerauskaitė

Po pirmosios kovų savaitės vienvaldėmis turnyro lyderėmis yra dvi pergales iš tiek pat galimų iškovojusios DPV moterys, antrje vietoje žengia vieną pergalę turinčios „Kamanių“ atstovės.

Šią savaitę kovas turnyre pradės dar keturios ekipos - trečiadienį pirmąsias rungtynes sužais „Gesto“ ir „Vilniaus KM II“ merginos, o sekmadienį laukia itin intriguojanti dėka šio projekto susibūrusių krepšinio mėgėjų akistata, kurioje ginklus surems Kauno „Laisvės“ ekipa ir „Juodosiomis panteromis“ pasivadinusios krepšinio entuziastės.

Įdomu tai, kad 2009-2010 m. sezone vykusiame pirmajame Moterų lygos čempionate varžėsi trys komandos dalyvaujančios ir dabartinėse pirmenybėse, tai - prieš dvylika metų trečiąją vietą užėmusi DPV ekipa, ketvirtoje likusi „BC Tiketa“ (dabar „BC 7bet“) ir šeštąją vietą užėmusi „Vilniaus kolegijos“ (dabar „Kamanė“) komanda.

Tiesa, tuomet 7 ir 8 vietose liko „Vilniaus KM-96“ ir „Vilniaus KM II“ merginos, tad galima tik pasidžiaugti, kad turnyre ir vėl dalyvauja net dvi, jau naują krepšininkių kartą auginančios Vilniaus krepšinio mokyklos, komandos.