Karščiausia savaitės B lygos dvikova – ar pavyks krepšinio broliams įminti „SKM-GORILŲ“ mįslę

Atletiškas Kristupo Vigraičio kūnas leidžia dominuoti ir vyrų krepšinyje
Atletiškas Kristupo Vigraičio kūnas leidžia dominuoti ir vyrų krepšinyje

Praėjusio sezono GEALAN-Sostinės C lygos trečiosios vietos laimėtojai „SKM-GORILOS“ (4-1) nepabūgo laiptelio aukštyn ir per vasarą dar labiau paaugę jau spėjo palikti nemalonų kartėlį burnoje net keturioms B lygos ekipoms. Ketvirtoji pergalė iš penkių būtų dar saldesnė, nes jų kelyje – šiuo metu aukščiau už juos turnyrinėje lentelėje dėl įmestų ir praleistų taškų santykio esantys „Vytenio grąžtai-Oaks“ (4-1)

GORILOS – viena geriausių SKM visų laikų komandų, laimėjusi Moksleivių krepšinio lygos U12, U13 ir U15 čempionatus.

Šias dvi jaunatviškas ir greitą krepšinį demonstruojančias ekipas į priekį veda du dvimetriniai žaidėjai.

Bene karščiausią formą savo mėgėjiško krepšininko karjeroje demonstruoja 200 cm ūgio vidurio puolėjas „gražtietis“ Modestas Gauba, renkantis po 26,2 naudingumo balus ir pagal šį rodiklį šiuo metu esantis antroje vietoje visoje B lygoje! Tokius skaičius efekto skalėje jam leidžia pasiekti vidutiniškai per rungtynes atkovojami 13,6 kamuoliai ir pavyzdingas taiklumas iš dviejų taškų zonos (59 proc. dvit.).

Galbūt šį Trakų mūrą ąžuolą aikštėje pastumdyti „SKM-GORILŲ“ talentas, 203 cm ugio puolėjas Matas Klimantavičius ir negalės, tačiau keli papildomi centimetrai prieš tiesioginį oponentą tikrai nepakenks. Aštuoniolikmetis naudingiausių B lygos žaidėjų sąraše rikiuojasi šeštoje vietoje (20,5 naud.), o iš toli atakuoja fantastišku 55 proc. taiklumu. 

Tad panašu, kad žaidžiančiojo „Vytenio grąžtai-Oaks“ trenerio Dovydo Šablinsko laukia iš tiesų nelengvas galvosūkis, kaip sustyguoti komandos gynybą taip, kad atkovotų kamuolių žvėris nebūtų priverstas daug laiko gintis ties perimetru.

Kitas „goriliukų“ lyderis, atakuojantis gynėjas Kristupas Vigraitis vidutiniškai pelno po 15 taškų ir renka po 14,3 naudingumo balus.

Įdomu tai, kad tokį pergalių balansą ekipos strategas Arvydas Gronskis sugeba pasiekti neapkraudamas savo lyderių minučių našta. Klimantavičius ir Vigraitis aikštelėje praleidžia atitinkamai po 22 ir 23 min. Na, o kertiniu rungtynių X faktoriumi bet kada gali tapti 197 cm lengvasis kraštas Mindaugas Ralys (12,8 tšk.), kuris praėjusio sezono C lygos mažajame finale tapo tikru „Teltonikos“ prakeiksmu ir buvo geriausias tų rungtynių žaidėjas, su 25 naudingumo balais.

Iki debesų pakylėti A. Gronskio auklėtinius turėjo ir priešpaskutinėse rungtynėse iškovota dramatiška pergalė prieš patyrusią „Švyturys Go“ 84:82.

„Vytenio grąžtai-Oaks“ ekipa išskirtinė tuom, kad jos narius sieja ypatingas ryšys nuo pat krepšinio mokyklos laikų, o aikštelėje tai kristalizuojasi į maždaug 20 rezultatyvių perdavimų kiekvieneriose rungtynėse. O kodėl gi ne, jei deriniai tie patys ir šioje šaikelėje nesikeičia jau apie dešimt metų? Tai vyrukai, kurie kartu leidžia laisvalaikį, o net dešimt iš jų yra lankę Vilniaus krepšinio mokyklą (VKM), o dar keli atėję iš Šarūno Mačiulionio krepšinio akademijos. O šios komandos pavadinime „Vytenio grąžtai“ užkoduota lokacija, kuriose ir tobulėjo kartu šie talentai – Vytenio gatvę, kur sportavo „marčiulioniukai“ ir VKM salė, kuri pastatyta šalia buvusios Vilniaus „Grąžtų“ gamyklos.

Neginčyjamas šios vilniečių komandos varikliukas – įžaidėjas Domantas Pikūnas, išdalijantis po 6 rezultatyvius perdavimus ir renkantis 16 naudingumo balų. Kaip ir Graikijos legenda Dimitris Diamantidis, Domantidis aikštėje imasi pačių įvairiausių darbelių – nuo varžovų lyderių neutralizavimo, nesavanaudiško kamuolio skirstymo ar tiesiog kovinės dvasios kurstymo.

Nors „Vytenio grąžtai-Oaks“ iki sekmadienio dar spės sužaisti itin svarbias rungtynes su „Narestos“ klubu, tačiau tai niekaip neturėtų įtakoti šio krepšinio spektaklio svarbos!

Ši atkakli dviejų B lygos debiutančių akistata sekmadienį 20:45 val. vyks Simono Daukanto gimnazijoje.