Nė karto sezone nesuklupusi „Teltonika“ triumfavo C lygoje

„Teltonika“ šį sezoną pralaimėjimo kartėlio nepatyrė.

„Teltonikos“ bendruomenė gali lengviau atsikvėpti – po 16 metų bandymų ir 4 nesėkmingų finalinių ketvertų viena ilgaamžiškiausių GEALAN-SKL komandų tapo C lygos čempione. Sekmadienio vakarą vykusiame didžiajame finale „Teltonika“ 86:67 palaužė „Fabų“ kolektyvą.

Tačiau dar įspūdingesnis buvo kelias iki trofėjaus – „Teltonika“ per 24 žaistus susitikimus šiame sezone nepralaimėjo nei karto, o pakeliui prigriebė dar ir SKL Taurės apdovanojimą.

Finalinė dvikova nebuvo tokia lengva „Teltonikai“, kaip galėtų atrodyti pasižiūrėjus į rezultatą. Pirmieji du kėliniai klostėsi itin atkakliai ir nei vienai komandai nepavyko susikrauti didesnio pranašumo. Vis tik, „Fabai“ dažniau buvo besivejančių vaidmenyje ir po dviejų kėlinių turėjo trijų taškų deficitą (37:34).

„Teltonika“ tolti nuo varžovų pradėjo tik trečiojo kėlinio antrojoje pusėje – Marius Kazlauskas pelnė keturis taškus iš eilės, tritaškį pridėjo Mindaugas Markevičius ir komandas jau skyrė dviženklis skirtumas (49:39).

Ketvirtasis kėlinys priklausė „Teltonikai“ ir M. Markevičiui – įsijautęs į lyderio rolę smeigė tritaškį per rankas, kitoje atakoje mesdamas iš toli išprovokavo varžovo pražangą, o po sėkmingo epizodo gynyboje įleido dar vieną tritaškį ir sukrovė savo ekipai 21 taško persvarą (78:57). Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas ir pergalę šventė „Teltonika“.

Čempionams M. Markevičius pelnė 29 taškus, 16 taškų ir 14 atkovotų kamuolių pridėjo Gediminas Izdelis. „Fabams“ 18 taškų pelnė Vytautas Saulevičius, 17 – Dovydas Šablinskas.

„24:0! Sostinės taurės ir C lygos čempionai! Geriausia visų laikų C lygos komanda?“ – po finalo socialiniuose tinkluose retoriškai klausė „Teltonikos“ vadovas Antanas Šegžda.

Trečiąją vietą šiame C lygos sezone iškovojo BC „Žaibas“. B lygoje šiemet startavusi ir po reguliariojo  sezono į žemesnę lygą iškritusi „Žaibo“ ekipa 75:63 palaužė „Kažkur matytus“.

Tris kėlinius vyko nuožmi kova, o nugalėtojas sprendėsi būtent ketvirtajame ketvirtyje. Jo metu 15:3 spurtavę „Žaibo“ krepšininkai susikrovė apčiuopiamą persvarą ir paliko „Kažkur matytus“ be medalių.

Vos šešis atstovus į mažąjį finalą delegavusiai „Žaibo“ ekipai 34 taškus pelnė Gustas Muzikevičius, 12 pridėjo Tomas Žvaliauskas. „Kažkur matytų“ gretose išsiskyrė Paulius Joneliūnas, surinkęs 20 taškų, 12 pridėjo Dainius Novickas.

„Kažkur matytiems“ tai buvo pirmasis finalinis ketvertas per klubo istoriją, tuo tarpu „Žaibas“ prie jau iškovotos SKL Rudens Taurės pridėjo ir C lygos bronzinius apdovanojimus.