Neįtikėtino grožio B lygos finale - „Danske Bank“ ekipos triumfas! (foto, video)

Penktadienio vakarą JEEP arenoje finišavo 2019-2020 m. sezono GEALAN-Sostinės B lygos pirmenybės. Ir finišavo taip, kad daugelis mačiusių finalo rungtynes apie jas kalbės dar ne vienerius metus.

Beveik visą dvikovą pirmavusi „VedejasRenginiui.LT“ komanda likus žaisti 3.9 sek. turėjo vieno taško persvarą. Tačiau paskutinės atakos teisę turėjusi „Danske Bank“ komanda puikiai ja pasinaudojo ir po Vadim Volodko metimo sulig finale sirena iškovojo B lygos auksą!

Prieš prasidedant finalo akistatai beveik vienbalsiai favorite buvo laikoma „Danske Bank“ komanda. Vis tik, kovingai nusiteikę „VedejasRenginiui.LT“ krepšininkai įrodė, kad pergalė pusfinalyje nebuvo atsitiktinė.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Nors „vedėjai“ vertėsi itin maža rotacija panašu, tačiau jos pilnai pakako tam, kad duotų varžovams rimtą kovą.

Pirmoje susitikimo dalyje siautėjo Tautvydas Jodelis, kuris baudė varžovus sudėtingais tritaškiais ir neleido „bankininkams“ pabėgti į priekį.

Po didžiosios pertraukos „Danske Bank“ treneris Tomas Purlys išaiškino savo auklėtiniams kaip neutralizuoti varžovų snaiperį, tačiau tuomet atsiskleidė Žygimanto Žiuko ir Donato Radžiūno duetas, kuris padėjo Manto Finažonkovo vadovaujamai ekipai įgyti dviženklę persvarą (56:44).

Visgi, neįtikėtinai tvirtą valią turėjusi „Danske Bank“ komanda nepalūžo, sėkmingai atlaikė visus išbandymus ir trečiojo ketvirčio pabaigoje vėl ėmė alsuoti varžovams į nugaras (63:66).

Lemiamame kėlinuke aikštėje jau virė tikras nervų karas. Nors didžiąją laiko dalį priekyje buvo „vedėjai“, tačiau Tomo Purlio auklėtiniai nuolat lipo jiems ant kulnų, tad nieko nuostabaus, kad svarbiausi rungtynių įvykiai nusikėlė į pačią jų pabaigą.

Likus žaisti kiek mažiau nei minutę po Ž.Žiuko dvitaškio „VedejasRenginiui.LT“ komanda išsiveržė į priekį (82:81). Vėliau abi ekipos pasikeitė eile klaidų, o likus žaisti 5 sek. Deividas Zoruba sudėtingu dvitaškiu išvedė savo komandą į priekį (83:82).

Tačiau tai toli gražu dar nebuvo pabaiga. Minutės pertraukėlę paėmę „vedėjai“ pergudravo varžovus, o D.Radžiūnas įrideno žudantį dvitaškį (84:83), kuris nutildė gausią „Danske Bank“ žaidėjų armiją.

Vis tik, į nokdauną pasiųstų „bankininkų“ treneris iškart paėmė minutinę pertraukėlę, kurios metu buvo nuspęsta, kad lemiamus taškus pelnys priekinės linijos žaidėjai.

Nors D.Zorubos reidas pasibaigė nesėkme, tačiau išslydusį kamuolį sugriebė Vadimas Volodko, kuris sulig finaline sirena pasiuntė jį krepšinio link... ir netrukus išplėšė savo komandai auksinę pergalę - 85:84.

Ultimate Logistics-Oaks
Danske Bank DB
Tautvydas Jodelis 27 PTS 22 Šarūnas Jurgutis
Donatas Radžiūnas 10 REB 10 Vadim Volodko
Žygimantas Žiukas 11 AST 6 Deividas Zoruba

Bronzos medalius po gerokai lengvesnės kovos iškovojo „Mad Lamb“ kolektyvas.

Vos šiame sezone prie B lygos gretų prisijungę „išprotėję ėriukai“ jau nuo pirmųjų rungtynių įrodė, kad yra ne tik verti ne tik finalo ketverto vardo, bet ir medalių.

Susitikimo pradžioje „Dussmann“ ekipa dar bandė priešintis, tačiau „Mad Lamb“ atstovai greitai perėmė iniciatyvą, užliejo varžovus tolimų metimų lietumi ir jau pirmojo kėlinuko pabaigoje mėgavosi apčiuopiama 9 taškų persvara (28:19).

Antrajame kėlinuke „Dussmann“ vyrai bandė pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau „ėriukai“ atlaikė visus varžovų antpuolius, o įpusėjus dvikovai padidino savo persvarą iki dviženklės - 45:35.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinuke, kuomet kone idealią dešimties minučių atkarpą sužaidę „Mad Lamb“ krepšininkai pabėgo į priekį ir įgijo triuškinamą 19 taškų pranašumą (73:54).

Lemiamame ketvirtyje Mindaugo Lapėno auklėtiniai sugebėjo pakilti ant kojų ir gerokai apakarpyti turėtą deficitą, tačiau šaltą protą išlaikę „Mad Lamb“ krepšininkai gana lengvai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė bronzinę pergalę - 84:76.

Dussmann
Mad Lamb
Edvinas Slapšys 21 PTS 34 Gražvydas Mockus
Rokas Anuškevičius 9 REB 14 Žilvinas Rubliauskas
Edvinas Slapšys 5 AST 8 Žilvinas Rubliauskas

Dramos netrūko ir ketvirtadienio vakarą vykusiose pusfinalio akistatose. Būsimieji čempionai „Danske Bank“ krepšininkai į finalą žengė tik pro pratęsimo palaužę „Mad Lamb“ komandą.

Likus žaisti 0,3 sek. iki pagrindinio laiko pabaigos rezultatas buvo lygus 84:84, o „Mad Lamb“ komanda prasižengė prieš reidą krepšinio link dariusį Daumantą Kraujalį.

Visgi, tiesiausiu keliu į finalą „bankininkams“ žengti nepavyko. Abi D.Kraujalio baudos skriejo pro šalį, tad komandos teko žaisti pratęsimą.

Nors atrodė, kad papildomų penkių minučių metu favorite bus psichologinę persvarą turinti „ėriukų“ komanda, tačiau viskas buvo atvirkščiai.

Net neturėdami dėl išnaudoto pražangų limito ant suolo atsidūrusių trijų pagrindinių savo žaidėjų „Danske Bank“ krepšininkai greitai perėmė iniciatyvą, pabėgo į priekį ir išsaugoję įgytą persvarą pratęsimo pabaigoje šventė dramatišką pergalę rezultatu 93:91.