(Ne)įveikiami: A lygos favoritai pirmadienį negailėjo varžovų

Pirmadienio vakarą buvo sužaistos dar trejos GEALAN-Sostinės A lygos rungtynės, kuriose pergales šventė favoričių statusą turėjusios komandos.

Įdomiausia kova vyko principinių varžovų SK „Ferimstos“ (2-0) ir MRU (1-1) akistatoje, kurią tik po atkaklios kovos laimėjo pirmoji ekipa. Tuo tarpu „ISM universiteto“ (2-0) ir „Vilniaus universiteto“ (2-0) studentai be didesnio vargo įrodė savo pranašumą.

Savo aikštėje žaidę „Ferimstos“ vyrai gana greitai įgjo solidžią persvarą ir dar pirmajame kėlinuke susikrovė dviženklę persvarą (24:14), kurią dvikovos pusiaukelėje padvigubino (51:30).

Nors vėliau Gintaro Plytniko auklėtiniai kiek stabtelėjo, o tuo pasinaudoję MRU atstovai trečiajame kėlinuke ženkliai apkarpė turėtą deficitą (55:64).

Tačiau lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai susiėmė, neleido varžovams priartėti arčiau nei galima ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė ganėtinai nesudėtingą pergalę - 81:72.

Šioje dvikovoje „Ferimsta“ stulbinamu taiklumo atakavo iš dviejų taškų zonos (24/39 dvit., 61,5%), tačiau koją aikštės šeimininkams kišo jų snaiperių pasirodymas (4/27 trit., 14,8%).

Tuo tarpu Mindaugo Sakalausko auklėtiniai bandė gelbėti kiek taikliau atakuodami iš toli (9/31, 29%) vis tik tokio toliašaudės artilerijos indėlio neužteko tam, kad būtų galima sukurti intrigą.

SK Ferimsta
MRU
Laurynas Kirlys 20 PTS 22 Modestas Gilys
Ignas Juškevičius 16 REB 10 Paulius Joneliūnas
Ignas Juškevičius 6 AST 5 Karolis Murauskas
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, SK „Ferimsta“

Rungtynes pradėjom gerai, užsivedę ir susitarę nemažai detalių, kurias daugiau mažiau išpildėme tikrai gerai pirmą pusę.

Antrąją dvikovos dalį pradėjome atsipalaidavę ne su tokia energija gynyboje, kuo varžovas pasinaudojo ir pradėjo mažinti skirtumą. Tuo tarpu mes pradėjome skubėti, pulti ne taip kaip tarėmės, prametėm laisvus metimus iš toli, ko pasekoje prisidarėme papildomos įtampos pabaigoje. Gerai nors tiek, kad užtikrintai išlaikėme rungtynių kontrolę iki galo.

Pergalė svarbiausia, antras taškas nors ir prieš nukraujavusį varžovą pasiimtas. Forma tikrai toli gražu iki to, ką demonstravome pernai, bet tai ko gero naturalu po tokios pertraukos.

Dar nesame susižaidę ir priprantame vieni prie kitų, sprendžiame sveikatos problemas ir laukiame sudėtyje žaidėjų, kurie dėl ausų uždegimų ir darbų negalėjo debiutuoti šį sezoną.

Forma ir žaidimas po žingsnelį eina pirmyn, bandysime ir komandos dvasią sustiprinti Stasio vėdarais. Papildomos kalorijos dar niekam nesutrukdė, tiesa?

Mindaugas Sakalauskas, MRU

Pirmi du kėlinukai buvo labai prasti, o antra rungtynių pusė - pusė velnio. Iš pradžių banguotai žaidėm, nedrąsiai, blogus sprendimus priėmėm. Tačiau paskui pasišnekėjom vyriškai, komanda suprato, ko aš noriu iš jos ir grįžom į rungtynes.

Aišku trūko vieno kito metimo, kad perlaužti dvikovą, nes buvome priartėję vienu metu iki 4 taškų, tačiau gal sėkmės kažkiek pritrūko.

Bandome gaivinti komandą, pritraukiame jaunimą, kad šis pajustų MRU virtuvę, o vėliau - stotų į universitetą. Manau, ateityje gal sulipdysime gerą komandą.

Juolab, šiandien jaunieji krepšininkai suteikė daug teigiamos energijos, gerai išnaudojo savo minutes, leido lyderiams paiilsėti, tad esu labai patenkintas vykstančiu procesu.

Dar vieną lengvą pergalę įsirašė „ISM universiteto“ ekipa, kuri 99:73 nušlavė „Legiono“ jaunimą.

Pastaraisiais metais tapo įprasta, kad „legionieriai“ yra patrankų mėsa A lygoje, tačiau verta pastebėti, kad šiame sezone kažkas pasikeitė.

Nors Raimundo Kalesnyko auklėtiniai toliau renka triuškinamas nesėkmes, tačiau aikštės be kovos jaunimas niekada nepalieka, o jų oponentams kad ir dėl solidžios pergalės tenka gerokai paprakaituoti.

Dvikovos baigtį vėl išsprendė pirmasis kėlinukas, kurį ISM atstovai laimėjo 32:16.

Nors vėliau „legionieriai“ atkuto ir pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau Mariaus Pavlovskio auklėtiniai gana lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

Karolis Ražukas 20 PTS 29 Rokas Jaseliūnas
Karolis Ražukas 11 REB 8 Eimantas Tauras
Rokas Balbierius 9 AST 5 Ernestas Stulgis
KOMENTARAI
Marius Pavlovski, „ISM universitetas“

Pirmiausia norėčiau pasveikinti savo komandą su antrąja pergale A lygoje. Gal sąlyginai turėjome du silpnesnius varžovus, tačiau dvi pergalės yra šaunus.

Kalbant apie šias rungtynes, kokybės didelės nebuvo, rezultatą gal padarė žaidėjų meistriškumas, tačiau labai trūko protingų sprendimų ypač iš tų, kurie gauna mažiau minučių.

Trūko gerų sprendimų, daugiau metimų iš patogių padėčių, kai varžovai leido tą daryti. Būtent tokie mūsų komandos žaidėjų sprendimai šiek tiek mane su Gintaru Pociumi nuvylė ir davė minčių ateičiai.

Bet šiaip, sveikinu komandą su pergale, turime 2-0 ir jau ruošiamės ketvirtadienio rungtynėms su MRU ekipa.

Gintaras Pavalkis, „Legionas“

Praskrido virš mūsų vakar ir tiek.

Vakar dvikovos pradžioje „zoną“ iš pradžių pastatėme, prasileidome daug taškų ir tiek žinių.

Paskui stojome asmeniškai, viskas susitvarkė, tačiau buvo jau vėlu ir nesugebėjome panaikinti didžiulio deficito. Be to, vėl stipriai pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių.

Tuo tarpu ISM ekipa yra kaip orkestras daug atklikėjų, bet skamba kaio vienas vienetas, gražu buvo žiūrėti į varžovų žaidimą. O mums dar iki to reikia daug dirbti.

Didžiausią staigmeną pateikė „Vilniaus universiteto“ komanda, kuri net 28 taškų persvara rezultatu 107:79 sumindė gana solidžią sudėtį turinčią „LKA-karys.lt“ ekipą.

Po pirmo kėlinuko rezultatas dar buvo lygus (21:21), tačiau antrajame kėlinuke studentai įjungė aukštesnę pavarą ir vos per 10 minučių surinkę net 35 taškus pasiuntė varžovus į nokdauną - 56:40.

Antroje dvikovos dalyje kariai atsigavo ir buvo priartėję iki pavojingos ribos, tačiau Rimanto Kaminsko treniruojami studentai lemiamame kėlinuke surengė dar vieną krepšinio šou (32:16) po kurio viskas visiems tapo aišku.

Šioje dvikovoje fantastišką pasirodymą surengė VU įžaidėjas Kipras Urbanavičius, kuris atliko net 13 rezultatyvių perdavimų, jam puikiai talkino pirmą sezoną A lygoje žaidžiantis šilutiškis Dovydas Rimkus pelnęs 23 taškus ir surinkęs net 30 naudingumo balų (7/7 dvit., 3/6 trit.). 

Be to, studentai šioje akistatoje pataikė net 14(!) tritaškių juo realizuodami stebėtinu 43,7% (14/32 trit.) taiklumu. Panašu, kad pastarųjų dviejų sezonų prizininkai kartų kaitos nepajuto ir tikrai neketina mažinti apsukų!

Vilniaus universitetas
LKA-Karys
Vytautas Saulis 30 PTS 16 Dominykas Gružinskas
Julius Vainius 11 REB 7 Darius Dūdėnas
Kipras Urbanavičius 13 AST 7 Eimantas Narušis
KOMENTARAI
Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Bombardavome šiandien kaip tik galėjome, tiek iš toli, tiek iš arti. Jei kalbėti rimtai, tai mūsų grupė yra labai stipri, tad dėl ketverto komandai tikrai reikės pakovoti.

Nors atrodė, kad sezono pradžia buvo lengva, tačiau taip nebuvo. Nepaisant triuškinamos persvaros vakar žaidėme su LKA ekipa, kuri, mano manymu, bus viena pretendenčių į ketvertuką, tad žinojome ką gavome ir su teisingu nusiteikimu atėjome į rungtynes.

Puolimas veikė gerai, padarėme mažai klaidų, tačiau gynybą yra kur gerinti, nors prieš fiziškai stiprią komandą atidirbome tikrai gerai. Be to, reikėtų gerinti kovą dėl atšokusių kamuolių. Vis tik viskas yra gerai ir trūkumus šlifuosime treniruočių procese.

Sezono pradžia puiki, tačiau labai svarbu išvengti traumų ir nesusirgti. Esu labai patenkintas broliais Rimkais, kurie jau yra ragavę profesionalaus krepšinio ir nepaisant to, kad yra tik pirmakursiai, puikiai įsijungė į komandą ir mus tikrai sustiprino.