(Ne)nugalima „Losrita“ ir svarbus MRU taškas

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės, kuriose buvo kovojama dėl svarbių taškų turnyrinėje lentelėje.

Ilgą laiką rikiuotės viršuje buvusi „ISM universiteto“ (13-6) savo aikštėje pripažino pastaruoju metu puikią formą demonstruojančios KK „Losritos“ (10-8) pranašumą, tuo tarpu dėl vietos atkrintamosiose kovojanti MRU (10-8) komanda išvargo pergalę prieš „Vilniaus kolegijos“ (4-15) atstovus.

Pirmąsias 35-ias dvikovos minutes priekyje buvusi „ISM universiteto“ komanda lemiamame kėlinuke stabtelėjo, o tuo pasinaudojusi „Losritos“ ekipa perėmė iniciatyvą ir išplėšė septintąją iš eilės pergalę.

Likus žaisti kiek mažiau nei 7 minutes Gintaro Pociaus auklėtiniai dar pirmavo 58:53. Tačiau tuomet „Losrita“ pelnė net 12 taškų be atsako, pabėgo į priekį (65:58) ir iki pat dvikovos pabaigos nebesidairė atgal, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 73:65.

Marius Pavlovski, „ISM universitetas“

Vėl gavome apmaudų pralaimėjimą. Didžiąją dalį rungtynių kontroliavome, tačiau jų pabaigoje, varžovai įjungė aukštesnę pavarą ir vietoje pozicinio žaidimo, pradėjo žaisti greitą puolimą.

Tam mes buvome nepasiruošę, tad varžovai perėmė iniciatyvą, gana greitai atitrūko nuo mūsų ir laimėjo rungtynes.

Pirmadienį laukia „Vilniaus kolegijos“ komanda, tad reikia pasiimti tas paskutines pergales, paskutinius taškus, kad užsitikrinti geresnę poziciją prieš atkrintamųjų startą.

Aš tikrai su treneriu Gintaru Pociumi tikiu savo vyrais ir manom, kad galime pirmąjį varžybų etapą baigti pergalingai ir atkrintamosioms būti pilnai pasiruošę.

Genadijus Kuliominas, „Losrita“

Abi komandos atėjo pasižaisti krepšinį, o teisėjai atėjo matyt į regbio varžybas teisėjauti. Tai varžovai iškart prisitaikė prie tokio žaidimo, tad mums reikėjo laiko suprasti, kad čia gali daužyti belenkiek.

Tad antroje dvikovos pusėje mes irgi pradėjome luptis. Bet teisėjavimas visas rungtynes buvo įdomus. Jei žaidėjas šoka dėti, o varžovas jį abiem rankomis tempia žemyn ir čia paprasta bauda, tai ką žinau, kas pagal juos yra nesportinė. Nulis žaidimo į kamuolį.

Toliau greitam puolime, ties viduriu, žaidėjas pabėga ir iš galo bauduoja be žaidimo į kamuolį ir vėlgi paprasta bauda. Gal LKL yra kitoks taisyklių traktavimas.

Aišku, puolimas pirmoje pusėje blogai funkcionavo, daug klaidų buvo, paskui begalė pramestų metimų iš po krepšio. Bet antroje pusėje daugiau idėjome jėgų gynyboje ir puolime tapo lengviau, o kai dar keli laisvi tritaškiai įkrenta, tai dar lengviau pasidaro žaisti.

Svarbus taškas išlaikant 6 vietą. Liko visai nedaug iki reguliaraus sezono pabaigos ir svarbu toliau kryptingai gerinti savo zaidimą ir į atkrintamąsias ateiti su geriausia forma sezone.

Antrosiose vakaro rungtynėse MRU ekipa tik po atkaklios kovos rezultatu 95:86 palaužė „Vilniaus kolegijos“ atstovų pasipriešinimą.

Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo savo aikštėje žaidę Vytauto Poteliūno auklėtiniai, kurie į pusėjus dvikovai turėjo solidžią 12 taškų persvarą (55:43).

Tačiau trečiajame kėlinuke svečiai netikėtai spurtavo ir sužaidę kone idealią dešimties minučių atkarpą atkūrė rungtynėse intrigą (65:67).

Lemiamo kėlinuko pradžioje „Vilniaus kolegija“ toliau spaudė varžovus, o vienu metu net atsidūrė priekyje (74:73). Tačiau tuomet MRU komanda laimėjo atkarpą rezultatu 7:1, susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (80:75) ir per likusį susitikimo laiką neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.