(Ne)nugalimi: „Taurus“ antrus metus iš eilės iškovojo B lygos auksą!

Sekmadienio rytą finišavo GEALAN-Sostinės B lygos sezonas, kur keturios stipriausios komandos išsidalino pirmuosius šio sezono medalių komplektus.

Čempionų titulą antrus metus iš eilės iškovojo „Taurus“ ekipa, kuri tapo pirmąją komanda SKL istorijoje apgynusia B lygos titulą.

Antri liko praėjusiame sezone C lygos auksą iškovoję „Narestos“ krepšininkai, bronzos medalius iškovojo „Mad Lamb“ vyrai mažajame finale įveikę „SKM-Gorilų“ jaunimą.

Dvikovoje dėl aukso susitiko dvi viena kitos vertos ekipos - antroje sezono dalyje fantastišką formą demonstruojantys „Taurus“ vyrai ir reguliariojo sezono nugalėtoja tapusi „Narestos“ ekipa.

Pirmajame varžybų etape abi tarpusavio pergales šventė „Naresta“, tačiau prieš kiek daugiau nei du mėnesius vykusiame „SKL taurės“ ketvirtfinalyje savo pranašumą jau įrodė „Taurus“ vyrai, tad buvo aišku, jog gausiai salėje susirinkę žiūrovai gali tikėtis įdomios kovos. Taip ir buvo!

Dvikovą kiek geriau pradėjo „Narestos“ vyrai, kurie laimėjo pirmąjį kėlinuką 21:18.

Tačiau vėliau iniciatyvą į savo rankas jau perėmė Manto Bielinsko treniruojama „Taurus“ ekipa, kuri išsiveržė į priekį, iki didžiosios pertraukos kontroliavo rungtynes, o įpusėjus dvikovai pirmavo 9 taškais (44:35).

Po didžiosios pertraukos „Naresta“ ėmė strigti puolime, tuo tarpu čempionės titulą gynę „Taurus“ vyrai pataikė keletą sudėtingų metimų ir įgijo dviženklį pranašumą.

Atitrūkę į priekį M.Bielinsko auklėtiniai tarsi nusimetė įtampą nuo pečių, tad jautėsi, kad „Taurus“ atstovai žaidžia užtikrintai ir tiki pergale.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Naresta“ dar buvo priartėjusi (57:62), tačiau „Taurus“ vyrai išsaugojo šaltą protą ir neleido varžovams priartėti arčiau nei galima.

Lūžis rungtynėse įvyko ketvirto kėlinuko viduryje, kuomet „Taurus“ penė 5 taškus be atsako ir atitrūko iki 11 taškų (77:66).

Nors „Naresta“ nekėlė baltos vėliavos ir kovėsi iki pat pabaigos, tačiau „Taurus“ vyrai žaidė labai užtikrintai, išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dar vieną auksinę pergalę - 84:73.

Naudingiausiu finalo žaidėju kie netikėtai tapo jauniausias „Taurus“ komandos narys Steponas Žilakauskis, kuris svarbiausioje sezono dvikovoje pelnė 19 taškų, atkovojo 8 atšokusius kamuolius ir surinko net 27 naudingumo balus!

Beje, jaunuoliui šie metai tikrai įspūdingi - vasarį jis debiutavo NKL pirmenybėse, kur užsivilko „Steko“ komandos marškinėlius, o balandžio pradžioje tapo B lygos čempionu ir naudingiausiu finalo žaidėju!

Evaldas Rastenis 14 PTS 27 Robert Subotkevič
Marius Tenikaitis 9 REB 8 Steponas Žilakauskis
Remigijus Sugintas 4 AST 5 Deimantas Pavlovskis

Gana įdomiai klostėsi ir rungtynės dėl bronzos medalio, kuriose „Mad Lamb“ susitiko su „SKM-Gorilų“ atstovais.

Susitikimo pradžioje žymiai geriau atrodė Arvydo Gronskio treniruojamas SKM jaunimas, kuris kibiai gynėsi, greitai žaidė puolime, tad visą pirmą dvikovos dalį buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje.

Įpusėjus dvikovai „SKM-Gorilos“ pirmavo 38:33, tad atrodė, jog praėjusiame sezone C lygos bronzą iškovojęs jaunimas šiemet tą patį gali pakartoti ir aukštesniame lygyje.

Visgi, didžiosios pertraukos metu „Mad Lamb“ trenerių štabas užvedė savo komandą ir pakeitę „ėriukų“ žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje viską apvertė aukštyn kojom.

Trečiąjame kėlinuke „Mad Lamb“ vyrai buvo visa galva geresni už varžovus ir laimėję dešimties minučių atkarpą rezultatu 35:15 perėmė iniciatyvą į savo rankas - 68:53.

Lemiamame kėlinuke „SKM-Gorilos“ dar bandė kautis, tačiau jautėsi, kad jaunimui jau svyra rankos, tuo tarpu „kraujo skonį“ pajutę „Mad Lamb“ vyrai darė aikštėje ką norėjo, tad dvikoai artėjant pabaigos link jos nugalėtojas jau niekam nekėlė abejonių.

Tad per likusį susitikimo laiką abi komandos sutvarkė omalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė užtikrintą „Mad Lamb“ atstovų pergalę rezultatu 88:67.

Įdomu tai, jog pernai „Mad Lamb“ iškovojo B lygos sidabrą, tačiau iš žaidėjų pokalbių buvo galima suprasti, kad ši bronza džiugina gal net labiau.

SKM-Gorilos
Mad Lamb
Matas Klimantavičius 21 PTS 18 Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas
Matas Klimantavičius 9 REB 10 Gediminas Idzelis
Džiugas Kotvickas 4 AST 6 Edvinas Slapšys

Šeštadienio popietę vykusiose pusfinalio akistatose „Taurus“ gana lengvai palaužė „Mad Lamb“ vyrus rezultatu 94:72.

Mad Lamb
Taurus
Pijus Rimkus 24 PTS 26 Robert Subotkevič
Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas 6 REB 11 Ramūnas Jozonis
Edvinas Slapšys 7 AST 7 Robert Subotkevič

Tuo tarpu kaip ir pernai C lygos pusfinalyje, taip ir šiemet B lygos „Naresta“ rezultatu 88:76 įrodė savo pranašumą prieš „SKM-Gorilas“, tik šįkart tai padarė gana užtikrintai, be jokių dramų ir nepalikdami jokios vietos intrigai.