„Oaks-2-Tirola“ iššvaistė 18 taškų persvarą, tačiau šventė dramatišką pergalę

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės C lygoje ginklus surėmė principinės varžovės – savo aikštėje žaidusi „Taurus“ (6-2) komanda ir „Oaks-2-Tirola“ (5-2) kolektyvas.

Aikštės šeimininkai vertėsi be kelių svarbių žaidėjų, tačiau išskirtinis kovingumas leido mesti rimtą iššūkį kone stipriausią sudėtį surinkusiai „ąžuolų“ komandai.

Didžiąją rungtynių dalį iniciatyvą savo rankose laikė svečiai, kurie lemiamo kėlinuko pradžioje įgijo įspūdingą 18 taškų pranašumą (77:59).

Tačiau baltos vėliavos nekėlę „Taurus“ vyrai tuomet ėmė spausti varžovus per visą aikštę, tuo tarpu „Oaks-2-Tirolos“ ekipa ne tik per trumpą laiką išnaudojo likusias minutines pertraukėles, bet ir visiškai iššvaistė turėtą persvarą, o likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje (78:81).

Vis tik tuomet svečių treneris Valdas Paukštas išsitraukė kozirį vardu Karuolis Baltuška, kuris vos įėjęs į aikštę smeigė šaltakraujišką tritaškį ir išlygino rezultatą (81:81).

Nors Dangiras Šulnius dvitaškiu vėl buvo išvedęs „Taurus“ vyrus į priekį (83:81), tačiau netrukus tas pats K.Baltuška išprovokavo varžovo pražangą, pataikė vieną baudos metimą, o po neišnaudotos aikštės šeimininkų progos smeigė dar vieną tolimą šūvį pakeldamas visą „ąžuolų“ atsarginių suolelį ant kojų (85:83).

Likus žaisti 29 sek. kone lygioje vietoje prasižengė Airidas Neifaltas, o Julius Pinkevičius realizavo abu baudos metimus (85:85).

Vėliau komandos pasikeitė klaidomis, o svarbiausią jų padarė Ignas Kurklietis, kuris likus žaisti 3 sek. atidavė blogą perdavimą per visą aikštę ir suteikė progą varžovams organizuoti lemiamą ataką būnant prie savo krepšio.

Gauta proga svečiai puikiai pasinaudojo. Nors iš pradžių Vytautas Saulevičius prametė dvitaškį, tačiau netrukus Audrius Drabavičius atsikovojo kamuolį ir sulig finaline sirena išprovokavo varžovo pražangą.

Net slegiamas didžiulės įtampos A.Drabavičius pataikė abi baudas ir padovanojo savo ekipai pergalę rezultatu 87:85, kuri užtikrino „ąžuolų“ komandai vietą I divizione.

Taurus
Oaks-2-Tirola
Julius Pinkevičius 20 PTS 20 Andrius Predkelis
Ignas Kurklietis 9 REB 14 Vytautas Saulevičius
Dangiras Šulnius 3 AST 4 Dovydas Šablinskas
RUNGTYNIŲ FAKTAI

Tai buvo pirmoji „Oaks-2-Tirolos“ pergalė prieš „Taurus“ per visą šių klubų tarpusavio dvikovų istoriją

Lemiamo kėlinuko pradžioje „ąžuolai“ turėjo 18 taškų pranašumą (77:59)

Svečiai iš toli atakavo stulbinamu 55% taiklumu (11/20 trit.)

A.Predkelis pelnė 20 taškų ir pasiekė asmeninį šio sezono rezultatyvo rekordą

Rungtynių didvyriu tapęs A.Drabavičius taškus rinko tik tritaškiais ir baudų metimais

KOMENTARAI
Mantas Bielinskas, „Taurus“

Sveikinu abi komandas su permainingomis, intriguojančiomis rungtynėmis, kaip ir viskas būtų gerai, bet rungtynių pabaiga buvo vainikuota itin grubia teisėjo klaida, kai jau pasibaigus pagrindiniam varžybų laikui buvo užfiksuota abejotina pražanga.

Tokiu būdu buvo nuspręsta rungtynių baigtis ir iš žaidėjų atimta galimybė išsiaiškinti kas tą dieną buvo stipresnis, apgailėtina, bet kartais taip būna, gerai, kad šį kartą, o ne atkrintamosiose.

Valdas Paukštas, „Oaks-2-Tirola“

Žaidėme prieš gerai pažįstamą ir labai gerą komandą. Ir pagaliau pavyko laimėti, kartais net kažkiek atrodė, kad mums neįmanoma laimėti prieš Taurus.

Rungtynes pradėjome labai neblogai, su tinkamu nusiteikimu, energija. Tačiau priešininkams pradėjus kaitalioti gynybos sistemas kažkiek susidūrėm su problemomis puolime, kažkiek sunkiai pavyko prisitaikyti. Gynyboje padarėme keletą klaidų, kuo varžovų snaiperiai puikiai pasinaudojo ir todėl po 2 kėlinukų turėjome nedidelį pranašumą.

Po pertraukos grįžome su puikia energija, su labai gera gynyba ir galima sakyti turbūt geriausiai sužaistu kėliniu šiame sezone, po kurio turėjome apie 20 taškų pranašumą. Bet 4 kėlinyje viskas apsivertė ir kaip jau ne kartą yra buvę prieš Taurus, vos neprisižaidėme. Visiškai paleidom kontrolę, klydom labai keistose situacijose , nepataikėme ir gynyboje sunkiai kažką galėjome padaryti. Tačiau šiaip ne taip pavyko rasti penketą, kuris stabilizavo situaciją ir šiaip ne taip atsilaikėm.

Ačiū varžovams už, jau galima sakyti, eilinę gerą, kietą ir intriguojančią kovą. Ir sveikinu komandą, kuri ir labai sudėtingoje situacijoje sugebėjo rasti jėgų, kad žaidėjai beveik nežaidę rungtynėse, lemiamu metu išėję į aikštelę ne tik, kad nepasimetė, bet sumetė svarbiausius metimus, kurie lėmė pergalę.