Paaiškėjo pirmoji A.Makulavičiaus taurės pusfinalio pora

Antradienio vakarą buvo sužaistos vienerios GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamo A.Makulavičiaus taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynės po kurių paaiškėjo ir pirmoji pusfinalio pora.

Savo aikštėje žaidusi SK „Ferimstos“ komanda priėmė kone principinę savo varžovę MRU komandą, kuriai gruodžio viduryje buvo pralaimėjusi trijų taškų skirtumu (87:90).

Revanšo norėjosi – revanšas pavyko. Prastai pradėję rungtynes Gintaro Plytniko auklėtiniai pirmajame kėlinuke buvo atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje 18:22.

Tačiau vėliau „stogdengiai“ akivaizdžiai pagerino gynybą, sustygavo savo žaidimą puolime ir sužaidę fantastišką antrąjį kėlinuką (26:13) dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi apčiuopiama 9 taškų persvara (44:35).

Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, tačiau intriga į rungtynes nebesugrįžo. Nors trečiojo kėlinuko pabaigoje MRU atstovai buvo priartėję iki penkių taškų ribos (56:61), tačiau netrukus „Ferimstos“ vyrai susigrąžino saugią persvarą, pabėgo į priekį ir išsaugoję įgytą persvarą pagrindinio laiko pabaigoje šventė pelnytą pergalę – 82:70.

Tiek viena, tiek kita komanda kone identišku taiklumu atakavo nuo baudų metimo linijos ir iš trijų taškų zonos. Vis tik, studentams koją pakišo prastas dvitaškių pataikymas (16/45 dvit., 35,5%) ir kone dvigubai didesnis nei varžovų klaidų skaičius (16-7).

Edvinas Ruzgas 19 PTS 23 Rokas Jukonis
Lukas Bankieta 8 REB 16 Rokas Jukonis
Eduard Rogačiov 9 AST 8 Dominykas Zupkauskas
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Labai smagu pradėti metus pergale ir ypatingai smagu ją iškovoti prieš komandą, kuri nepelnytai yra per žemai turnyrinėje lentelėje ir manau yra TOP4 klubas Vilniuje.

Ruošėme žaidimo planą ir žinojome prieš ką galime rizikuoti ir prieš ką - ne. Visgi, P.Joneliuno trauma kiek sumaišė planus ir palengvino darbą.

Tačiau apie nuostolius nekalbėsiu, nes pilnos sudėties „Ferimsta“ šiemet irgi dar nežaidė. Noriu pasveikinti savo komandą su puikiu darbu gynyboje ir padėkoti fanams, kurie su dviračiais ir kitom transporto priemonėmis atvyko palaikyti komandą net iš provincijos. Pirmas žingsnis žengtas. Liko dar du.

Vytautas Poteliūnas, MRU

Viskas būtų kitaip, bet šiandien neturėjome Modesto Gylio, o antrajame kėlinuke vienintelis mūsų aukštas žmogus gavo traumą. Atsivėrė skylė centro pozicijoje ir viskas.

Nors bandėme laikytis, tačiau likus kelioms minutėms pamačiau, kad nieko nebus, tad išėmiau savo lyderius. Būtų buvęs Paulius Joneliūnas tikrai dar būtume kabinęsi, nes beveik visą laiką laikėme kovinį atstumą. O neturėdami jo ir savo pagrindinio metiko negalėjome duoti pilnavertės kovos

Kita vertus, varžovai šiandien žaidė gražiai, pataikė ir pelnytai laimėjo.

O štai pirmadienio vakarą buvo užfiksuota šiokia tokia staigmena, kuomet savo aikštėje žaidusi „ISM universiteto“ ekipa ganėtinai lengvai 80:70 susitvarkė su praėjusio sezono finalininke „Riviles-Steko“ komanda.

Šios rungtynės vyko pagal kone identišką scenarijų. Pirmajame kėlinuke geriau atrodė svečiai, kurie sužaidus dešimt minučių pirmavo 22:18.

Tačiau po trumpos pertraukėlės susitikimo vadžias į savo rankas perėmė Gintaro Pociaus auklėtiniais, kurie laimėjo 10 minučių atkarpą rezultatu 21:13 ir įpusėjus dvikovai jau patys buvo priekyje (39:35).

Antroje dvikovos dalyje kurį laiką vyko apylygė kovam, visgi lemiamame kėlinuke svečių puolimas ėmė strigti, o tuo pasinaudoję „ISM universiteto“ krepšininkai spurtavo, per keletą minučių susikrovė apčiuopiamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

Nors „ISM universiteto“ ekipa gana prastai atakavo iš toli (8/27 trit., 29,6%), tačiau studentai įtikinama persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38-26), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų nei varžovai (21-15) ir padarė kiek mažiau klaidų (11-14).

ISM universitetas
Rivile-Stekas
Kristupas Surgėlas 17 PTS 16 Andrej Tichonov
Karolis Ražukas 11 REB 10 Martynas Rakauskas
Rokas Balbierius 6 AST 5 Laurynas Jacevičius
KOMENTARAI
Marius Pavlovski, „ISM universitetas“

Sveikinu „ISM universiteto“ komandą patekus į A.Makulavičiaus taurės ketvertą. Rungtynės buvo ganėtinai neblogos, kai kuriems žaidėjams geresnės, kai kuriems – prastenės.

Galėčiau išskirti Kristupą Surgėlą, kuris po krepšiu neblogai sužaidė. Taip pat Karolį Bielskį, kuris taškais prisidėjo. Gal varžovai nebuvo pilnai susirinkę, neturėjo Gedimino Povilausko, tačiau ir taip nebloga jų sudėtis buvo, tad nemanau, kad tuo reikėtų teisintis.

Mes tiesiog žaidėme savo žaidimą. Po švenčių bendrai susirinkome pirmą kartą. Tiesa, buvo keletas treniruočių, tačiau neturėjome pilnai susirinkusių trenerių, trūko kelių žaidėjų, tad labai reikėjo šios dvikovos. Dabar pirmadienį turime treniruotę, o jau kitą savaitę - tęsime A lygos kovas.

Mindaugas Lapėnas, „Rivile-Stekas“

Šią dvikovą pagrinde mes pralaimėjome dėl vienos priežasties - pralaimėtos kovos dėl atšokusių kamuolių, kurių varžovas nusiėmė net 18 daugiau. O tai yra kalba apie fiziškumą ir kiekvieno asmeninę atsakomybę.

Strategiškai mes sužaidėm tikrai neblogai, nors kelių vaikiškų klaidų irgi nepavyko išvengti. Buvo ir psichloginjių momentų, kai mes nesuprantam, kur mūsų persvaros, ką reikia išnaudoti, o kur nelysti. Labai mums trūko kelių svarbių žaidėjų, kertinių ramsčių, tačiau niekada nesiveliu į kalbas kas būtų, jeigu būtų.

Sprendėm uždavinius čia ir dabar ir, tiesą sakant, ne visur tas žaidėjas ir nusikalsta.

Negali pykt, kad kai Dievas dalino svorį, Surgėlui davė dvigubą porciją, o mūsų Pociui vos kelis šonkaulius numetė. Nu negali pykt.

Iš dalies ir amžius mūsų dar toks, kad iki brandesnio lygio dar reikia pritempti laiko. Sveikiname „ISM universiteto“ kolektyvą su patekimu į pusfinalį ir linkim jiems ten sėkmės.

Būtent „ISM universiteto“ ir „Ferimstos“ komandos vasario 10 d., 20:45 val. vyksiančioje akistatoje ir susigrums dėl vienintelio bilieto į A.Makulavičiaus taurės finalą.

Įdomu tai, kad „ISM universiteto“ atstovai pirmą kartą pateko tarp keturių stipriausių šios taurės komandų, tuo tarpu „Ferimstos“ ekipa tą padarė jau trečią sykį, o kartą, 2017 metais, net buvo iškovojusi šį prestižinį trofėjų.