Penktąją Summer kovų savaitę - pirmieji čempionai ir kardinalūs rezultatų pokyčiai

Penktąją GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer‘22 čempionato, kuris šiemet dalinai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis, savaitę buvo sudėlioti beveik visi taškai ant „i“ reguliariajame sezone ir įvyko pirmasis finalo ketverto turnyras.

Pirmadienio vakarą buvo sužaistos net ketverios rungtynės, po kurių paaiškėjo Summer‘D finalo ketverto poros ir ėmė ryškėti elitinio Summer‘A čempionato kontūrai.

Pirmosios į aikštę žengė stipriausioje antro etapo grupėje kovojančios „Kalbosegzaminas.lt“ (1-0) ir „Vytenio grąžtų“ (0-1) ekipos, kurios jau žino, kad kovos Summer‘A finalo ketverte, tačiau A grupės akistatose turi išsiaiškinti finalo ketverto startines pozicijas.

Nors daugelis šioje dvikovoje laukė intrigos, tačiau didžiausia intriga tapo klausimas ar Justinas Leganovičius rinks taškus ar vėl švaistysis rezultatyviais perdavimais.

Surinko. Ir dar kiek! O universalaus įžaidėjo vedama ekipa dar pirmajame kėlinuke nubloškė varžovus į nokdauną (29:9) ir praktiškai nusprendė rungtynių baigtį.

Per likusią dvikovos dalį „Vytenio grąžtai“ pakovojo dėl garbės ir neleido varžovams dar labiau nutolti, tačiau J.Leganovičiaus vedama „Kalbosegzamonas.lt“ ekipa irgi nemažino apsukų, išlaikė triuškinamą pranašumą ir ištiksėjus dvikovos laikui šventė daugiau nei užtikrintą pergalę - 91:67.

Iki tol nė vieno taško Summer čempionate nepelnęs J.Leganovičius šįkart surinko 11, vėl atliko dviženklį rezultatyvių perdavimų skaičių (10) ir rungtynes baigė surinkęs rekordinį sau šiame vasaros čempionate net 31 naudingumo balą.

Įdomu tai, kad šioje dvikovoje „Kalbosegzaminas.lt“ pataikė 14 baudos metimų iš 15 (93,3%), o tai yra naujas visų laikų Summer čempionatų rekordas!

Kalbosegzaminas.lt
Vytenio grąžtai-Oaks
Mantas Jančiauskas 24 PTS 14 Dominykas Bučas
Matas Mačijauskas 17 REB 9 Domantas Pikūnas
Justinas Leganovič 10 AST 3 Mindaugas Gružys

Įdomių akcentų netrūko ir antrojo etapo C grupėje, kur „Suraiža“ (2-0) itin rezultatyvioje dvikovoje 106:100 palaužė „Oplia-Autobroker“ (0-1) atstovus ir užsitikrino vietą Summer‘B finalo ketverte.

Jau pirmajame kėlinuke tapo aišku, kad šioje akistatoje apie gynybą nebus galvojama, o mintyse bus ne SKL, bet veikiausiai NBA vasaros lyga.

Sužaidus dešimt minučių rezultatu 35:29 priekyje buvo „Oplia-Autobroker“ atstovai, tačiau dvikovos pusiaukelėje iš Molėtų rajono atstovų sudaryta „Suraiža“ ištirpdė turėtą deficitą ir atstatė pusiausvyrą (58:58).

Trečiajame kėlinuke „Oplia-Autobroker“ puolimas ėmė strigti, o tuo pasinaudoję molėtiškiai atitrūko (83:75).

Lemiamame kėlinuke nutrūktgalviškas krepšinis tęsėsi toliau. Nors „Oplia-Autobroker“ garbę ginantys vyrai po įspūdingo spurto 10:2 trumpam buvo išsiveržę į priekį (88:87).

Tačiau jau netrukus „Suraižos“ ekipa susigrąžino pranašumą, o kėlinuko pabaigoje patys pridėję atkarpą 10:2 vėl galėjo mėgautis dviženkle persvara (103:93).

Per likusį dvikovos laiką „Oplia-Autobroker“ ekipa dar bandė sukurti stebuklą, tačiau molėtiškiai atlaikė visus varžovų antpuolius ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

Šioje dvikovoje „Suraiža“ įspūdingu 51,6% (16/31 trit.) taiklumu atakavo iš toli ir taip pasiekė naują Summer‘22 čempionato rekordą.

Oplia-Autobroker
Suraiža
Viktoras Azarkovas 28 PTS 30 Dovidas Verikas
Egidijus Mažeika 8 REB 12 Martynas Žala
Laimonas Brazauskas 5 AST 14 Ernestas Leišis

Mažiausiai antrąją vietą F grupėje užsitikrino „BuzzerBeater“ (3-1) atstovai paskurinėse reguliariojo sezono rungtynėse nepasigailėję „The Score“ (0-4) vyrų ir šventę turbūt didžiausią pergalę klubo istorijoje rezultatu 90:52.

Nors dvikovos pradžioje abi komandos žengė patys į petį, tačiau antrajame kėlnuke „BuzzerBeater“ atstovai tiesiog „sprogo“ puolime ir įpusėjus dvikovai įgijo triuškinamą pranašumą (45:20).

Po didžiosios pertraukos „The Score“ atstovai jau ėmė nebespėti, pagal jėgų pertekusį jaunimą, tad „BuzzerBeater“ ekipa sulig kiekviena minute vis labiau didino savo pranašumą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę.

The Score
BuzzerBeateris
Andžejus Širvinskis 16 PTS 23 Povilas Čereška
Marius Litvinas 17 REB 10 Augustas Aukštuolis
Andžejus Širvinskis 2 AST 5 Aironas Urbanovič

Šioks toks netikėtumas buvo užfiksuotas D grupės dvikovoje, kur „Nesakyk žmonai“ (2-2) ekipa net 52 taškų persvara rezultatu 115:63 įrodė savo pranašumą prieš turnyro lentelės kaiminystėje buvusius „BaltaLietuvių“ (1-3) atstovus.

Iki tol abi komandos žaidė su tais pačiais trimis varžovais, turėjo vienodą pergalių ir pralaimėjimų balansą, o pagal taškų santykį kiek geresnėse pozicijose buvo „BaltaLietuvių“ ekipa.

Tačiau lygybe šioje akistatoje net kekvepėjo. Puikiai startavusi „Nesakyk žmonai“ komanda dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (30:18), o per likusį rungtynių laiką geometrine progresija didino savo pranašumą, kuris rungtynėms artėjant pabaigos link pasiekė nepadorią ribą.

Šioje dvikovoje buvo pasiekti du Summer‘22 čempionato rekordai - Mindaugas Jatautas pataikė daugiausia tritaškių iš eilės (3), o Ramūnas Beliūnas įmetė daugiausia (13) dvitaškių.

Taip pat krito net keturi (!)  šio sezono komandiniai rekordai - pergalę iškovojusi „Nesakyk žmonai“ ekipa pelnė daugiausiai taškų (115), atkovojo daugiausiai kamuolių (70), laimėjo rungtynes didžiausiu skirtumu (52) ir surinko daugiausiai naudingumo balų (154).

Nesakyk žmonai
BaltaLietuviai
Mantas Bielinskas 30 PTS 18 Gustas Ramonas
Ramūnas Beliūnas 15 REB 4 Ridas Mikalauskas
Gediminas Rimkus 6 AST 2 Natas Savickas

Antradienio vakarą startavo pirmasis vasaros čempionato finalo ketvertas, kuriame į kovą stojo dėl Summer‘D taurės kovojančios ekipos.

Fantastiška kova, pareikalavusi pratęsimo, vyko pirmajame pusfinalyje, kur susikovė „Thug Life“ ir „Baudų bauda“ ekipos.

Beveik viską dvikovos laiką komandas skyrė ne didesnis nei penkių taškų skirtumas, o priekyje buvo tai viena, tai kita komanda.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti pusantros minutės „Baudų baudos“ kolektyvui buvo pavykę įgyti šešių taškų pranašumą (66:60), tad atrodė, jog šiai ekipai tereikia nedaryti klaidų gynyboje.

Vis tik, būtent jos netrukus ir pasipylė, o po Manto Bielinsko dvitaškių ir Povilo Kaminsko realizuotų baudų „Thug Life“ priaetėjo (64:66).

Netrukus „Baudų bauda“ išprovokavo varžovų pražangą, tačiau Paulius Jonušas pataikė tik vieną baudos metimą (67:64) palikdamas varžovams šansą išsigelbėti.

Nors buvo likusios vos kelios sekundės, tačiau per jas įvyko mažs stebuklas. Puikiai suprasdami, kad varžovus gali išgelbėti tik tolimas metimas „Baudų baudos“ vyrai akylai prižiūrėjo „Thug Life“ snaiperius Antaną Šegždą ir Viktorą Azarkovą, kurie nesusikūrė rimtos progos metimui.

Tačiau kamuolys kažkam atitekti turi, o prieš pat finalinę sireną jį į savo rankas paėmė iki tol 4 taškus pelnęs ir vos 2 naudingumo balus turėjęs Edvinas Urkis, kuris paleido metimą krepšinio link ir šis... buvo taiklus! Lygu 67:67.

Papidomų penkių minučių metu savo sąlygas diktavo psichologinį pranašumą turėjusi „Thug Life“ ekipa.

Nors dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito šiai komandai negalėjo padėti net keli lyderiai, tačiau darbas gynyboje ir užtikrinti sprendimai puolime leido Manto Bielinsko vadovaujamai ekipai įgyti trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti dramatišką pergalę - 78:75.

Baudų bauda
Thug Life
Ugnius Stulginskas 20 PTS 23 Antanas Šegžda
Raimondas Sadkauskas 9 REB 23 Povilas Kaminskas
Raimondas Sadkauskas 3 AST 8 Povilas Kaminskas

Populiariojoje kultūroje yra toks posakis: „From Hero to Zero“ ir būtent jį būtų galima pritaikyti „Nesakyk žmonai“ komandai.

Kiek aukščiau rašėme, kad pirmadienį „Nesakyk žmonai“ krepšininkai sumindė varžovus 52 taškų skirtumu taip pasiekdami didžiausią šio vasaros čempionato pergalę.

Tačiau jau kitą dieną, ta pati komanda, Summer‘D pusfinalyje patrė nesėkmę dar didesnkiu skirtumu ir įsirašė į rekordų knygas, kaip ekipa patyrusi didžiausią pralaimėjimą Summer‘22 pirmenybėse.

Tad jei pirmajame pusfinalyje prireikė pratęsimo, antrajame viskas aišku buvo dar gerokai iki finalinės sirenos.

Galingai rungtynes pradėjusi „Krepšinio klubo“ ekipa pirmojo kėlinuko pabaigoje pirmavo keturiolikos taškų (21:7), o įpusėjus dvikovai talžė varžovus net 33 taškų skirtumu (46:13).

Po didžiosios pertraukos rungtynių scenarijus nepakito, tad „Krepšinio klubo“ atstovai be didesnio vargo didino savo persvarą, o pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė įspūdingą pergalę rezultatu 92:39.

Įdomu tai, kad 39 pelnyti taškai yra Summer‘22 čempionato antirekordas. Va tokie, per naktį įvykę, kardinalūs „Nesakyk žmonai“ rezultatų pokyčiai.

BC Hustle
Ramūnas Beliūnas 14 PTS 35 Juras Sinkevičius
Mantas Bielinskas 11 REB 11 Dovydas Lopetaitis
Mindaugas Jatautas 1 AST 6 Dariuš Kolesnik

Vėlų antradienio vakarą paaiškėjo galutinė F grupės rikiuotė ir visos Summer‘E čempionato ketvirtfinalio poros.

Visus likusius klausimus atsakė „Lentvario“ (3-1) ir SK „Nemenčinės“ (2-2) komandų akistata, kurią rezultatu 81:72 laimėjo pirmoji ekipa.

Prieš prasidedant dvikovai Nemenčinės atstovai puikiai žinojo, kad pergalės atveju jie grupėje užimtų pirmąją vietą, o patyrę nesėkmę - liktų ketvirti.

Visgi spaudimas jaunimui padarė blogą įtaką, tad atsilaikę dvikovos pradžioje (17:19), nemenčiniškiai antrajame kėlinuke palūžo ir įpusėjus rungtynėms atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje (29:47).

Tiesa, šaltas dušas atgaivino Nemenčinės miestelio jaunimą ir po fantastiškai sužaisto trečiojo kėlinuko Visvaldo Gumbio auklėtiniai ženkliai apkarpė turėtą deficitą (52:59).

Tačiau prie sienos priremti „Lentvario“ atstovai lemiamame kėlinuke atlaikė varžovų spaudimą, išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus fina,linei sirenai šventė dramatišką pergalę.

Po šios dvikovos paaiškėjo visos Summer‘E čempionato ketvirtfinalio poros, kurias galite pamatyti paspaudę čia.

SK Nemenčinė
Lentvaris
Justinas Malevskis 22 PTS 24 Vitalijus Danilovas
Justinas Malevskis 9 REB 19 Vitalijus Danilovas
Deividas Cikanavičius 1 AST 2 Karolis Žilevičius

Trečiadienio vakarą paaiškėjo pirmieji Summer‘22 čempionato medalių savininkai.

Dvikovoje dėl Summer‘D bronzos suigrūmė rungtynių išvakarėse apmaudžią nesėkmę patyrusi „Baudų baudos“ ekipa ir beviltiškai pusfinalį pralaimėjusi „Nesakyk žmonai“ komanda.

Nors „Nesakyk žmonai“ vyrai per naktį padarė išvadas bei metė gerokai rimtesnį iššūkė varžovams, tačiau „Baudų baudos“ kolektyvas nebuvo nusiteikęs likti be medalių ir nuo pat pirmų susitikimo akimirkų perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas.

Tiesa, pirmoje dvikovos dalyje „Nesakyk žmonai“ atstovai dar išlaikė kovinį atstumą, tačiau po didžiosios pertraukos „Baudų baudos“ ekipa atitrūko, įgijo dviženklį pranašumą ir jį išsaugoję iki rungtynių pabaigos šventė bronzinę pergalę - 72:58.

Baudų bauda
Matas Strioga 14 PTS 15 Ramūnas Beliūnas
Raimondas Sadkauskas 10 REB 13 Mindaugas Jatautas
Raimondas Sadkauskas 7 AST 3 Ramūnas Beliūnas

Tikrai vyšnia ant torto tapo Summer‘D finalas, kuriame dėl aukso medalių kovojo „Thug Life“ ir „Krepšinio klubo“ kolektyvai.

Absoliučiai didžiąją rungtynių dalį komandas skyrė ne didesnė nei 5 taškų persvara, išskyrus kelias minutes antrajame kėlinuke, kuomet „Thug Life“ buvo įgijusi kiek didesnį pranašumą (26:19, 29:22).

Visgi „Krepšinio klubo“ garbę ginantys vyrai nė akimirkai neprarado pasitikėjimo savo jėgomis ir nuolat lipo varžovams ant kulnų, o trečiojo ketvirčio pabaigoje net buvo išsiveržę į priekį (38:35).

Nors „Thug Life“ neleido varžovams ilgai mėgautis įgyta persvara, tačiau patys pabėgti į priekį irgi nesugebėjo. Maža to, lemiamo kėlinuko pradžioje „Krepšinio klubas“ pelnė net 8 taškus be atsako ir dar kartą atsidūrė priekyje (49:46).

Per likusį susitikimo laiką aikštėje virė kieta, gynybinė ir vietos kompromisams nepaliekanti kova, kuri rungtynėms suteikė aštrų intrigos skonį.

Likus žaisti 48 sek. po Viktoro Azarkovo tolimo metimo „Thug Life“ priartėjo iki minimumo (57:58).

Nors kitoje atakoje „Krepšinio klubo“ atstovas Juras Sinkevičius prametė dvitaškį, tačiau Summer‘22 pirmenybėse „Thug Life“ garbę ginantis „auksinė rankelė“ Antanas Šegžda nepataikė turbūt svarbiausio vasaros čempionato tolimo metimo, o kamuolį atkovoję „Krepšinio klubo“ atstovai per likusį dvikovos laiką jau nebesuteikė varžovams progos metimui ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė auksinę pergalę - 58:57.

Naudingiausiu Summer‘D finalo žaidėju buvo pripažintas nugalėtojų komandos puolėjas Gedas Vitkauskas, kuris auksinėje dvikovoje pelnė 21 tašką, atkovojo 6 atšokusius kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Thug Life
BC Hustle
Viktoras Azarkovas 20 PTS 21 Gedas Vitkauskas
Aivaras Aleksiejus 9 REB 13 Dovydas Lopetaitis
Povilas Kaminskas 8 AST 6 Dariuš Kolesnik

Trečiadienio vakarą baigėsi dviejų I diviziono grupių reguliariojo sezono kovos. Akistatoje dėl antrosios vietos B grupėje „Geležinis vilko“ (1-1) atstovai rezultatu 90:75 palaužė „Tirola Basketball“ (0-2) garbę ginančius krepšininkus ir iškovojo geresnes startines pozicijas Summer‘B finalo ketverte.

Pirmoje dvikovos dalyje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau trečiajame kėlinuke „Geležinis vilkas“ numynė akceleratoriaus pedalą iki dugno, laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 32:10 ir pasiuntė varžovus į nokdauną (75:50).

Lemiamame kėlinuke „Tirola Basketball“ pakovojo dėl garbės ir ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguoda antrajame etape be pergalių likusiai „vežėjų“ ekipai.

Tirola Basketball
BC Geležinis vilkas
Modestas Gilys 19 PTS 26 Kęstutis Bagdanavičius
Kristupas Surgėlas 13 REB 12 Paulius Jasukaitis
Rokas Balbierius 7 AST 5 Ignas Stanislovaitis

Tuo tarpu antrąją vietą C grupėje užsitikrino „Oplia-Autobroker“ (1-1) ekipa rezultatu 91:59 nepasigailėjusi ketvirtą nesėkmę iš eilės patyrusios „Vilko Brolijos“ (0-2) komandos.

Jau nuo pirmų susitikimo minučių „Oplia-Autobroker“ vyrai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir pamažu didino savo persvarą.

Įpusėjus dvikovai „Oplia-Autobroker“ vyrai pirmavo 9 taškų (40:31) pranašumą, tačiau jau po dešimties minučių jų persvara pasiekė triuškinamą 26 taškų ribą (69:43), tad lemiamame ketvirtyje abi komandos tiesiog sutvarkė likusius formalumus ir ramiai sulaukė rungtynių pabaigą skelbiančios sirenos.

Beje, šioje dvikovoje buvo pasiekti net du Summer‘22 rekordai - nugalėtojų komandos gynėjas Deividas Dimbelis pataikė visus 8 mestus dvitaškius ir dvikovą baigė perėmęs net 8 kamuolius.

Vilko Brolija
Ignas Vilkelis 16 PTS 20 Laimonas Brazauskas
Rokas Ginkus 11 REB 15 Egidijus Mažeika
Ignas Vilkelis 7 AST 12 Laimonas Brazauskas

Savaitės kovas užbaigė įdomi elitinių I diviziono komandų akistata, kurioje „Nol Semkers-Oaks“ (1-0) kolektyvas egzaminavo „Vytenio grąžtų“ (0-2) jaunimą.

Abi ekipos atsivežė kone stipriausias savo sudėtis, tad į Mykolo Romerio universiteto salę atvykę žiūrovai galėjo mėgautis visai smagiu reginiu.

Susitikimo pradžioje vyko apylygė kova, tačiau pastarųjų dviejų vasaros čempionatų nugalėtojai „Nol Semkers-Oaks“ atstovai antroje pirmojo kėlinuko dalyje spurtavo ir sužaidus dešimt minučių įgijo apčiuopiamą devynių taškų pranašumą (20:11).

Sėkminga atkarpa uždaugino „nolsemkeriams“ sparnus, tad antrajame ketvirtyje jie buvo visiškais padėties šeimininkais, o didžiąją kėlinuko dalį mėgavosi triuškinama 15 taškų persvara (27:12, 31:16, 36:21), o dvikovos pusiaukelę pasiekė turėdami dviženklę persvarą (40:29).

Tačiau „Vytenio grąžtai“ nenuleido rankų. Anaiptol, ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas trečiąjį kėlinuką jie pradėjo galingu spurtu 15:0 po kurio ne tik pavijo varžovus, bet ir atsidūrė priekyje (44:40)!

Visgi šaltas dušas greit pabudino „nolsemkerių“ vyrus, kurie netrukus atsakė 7 taškai be atsako ir susigrąžino persvarą į savo rankas (47:44).

Nors „Vytenio grąžtai“ bandė sukurti dar vieną mažą stebuklą, tačiau per likusią susitikimo dalį Karolio Kuliūno auklėtiniai nebesiblaškė, žaidė sau įprastą krepšinį ir išsaugoję įgytą persvarą iki pat finalinės sirenos šventė dramatišką, tačiau pelnytą pergalę - 82:74.

Nol Semkers
Vytautas Ubartas 14 PTS 12 Dominykas Bučas
Vytautas Ubartas 8 REB 9 Domantas Pikūnas
Rokas Rutkauskas 6 AST 8 Domantas Pikūnas

SAVAITĖS MVP

Naudingiausiu penktosios Summer‘22 čempionato savaitės žaisėju tapo „Thug Life“ atstovas Povilas Kaminskas, kuris Summer‘D pusfinalio akistatoje ne tik atvedė savo komandą į dramatišką pergalę, tačiau dvikovos metu pelnė 16 taškų, atkovojo net 23 atšokusius kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 varžovų pražangų ir surinko net 44 naudingumo balus.