Pirmadienį - pratęsta „Taupos“ pergalių serija ir ant skustuvo ašmenų vaikštanti VU ekipa

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko trejos rungtynės pažėrusios nemažai įdomių rezultatų.

Svečiuose žaidusi „Taupa“ pasiekė atsirevanšavo „Ferimstai“ už nesėkmę A.Makulavičiaus taurės ketvirtfinalyje ir pasiekė jau septintą pergalę iš eilės, kariai tik po atkaklios kovos įrodė savo pranašumą prieš „Vilniaus kolegiją“, o „Vilniaus universiteto“ studentai patyrė dar vieną skaudžią nesėkmę ir kovojant dėl bilieto į atkrintamąsias atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje.

Didžiausią vakaro staigmeną pateikė „Taupos“ (10-5) ekipa dvikovoje svečiuose rezultatu 87:80 įveikusi pastaruoju metu retai kada pralaiminčią „Ferimstos“ (10-5) komandą.

Pirmoje susitikimo pusėje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau po didžiosios pertraukos Šarūno Cipario auklėtiniai perėmė iniciatyvą, išsiveržė į priekį ir iššaugoję įgytą persvarą iki pat susitikimo pabaigos A lygoje šventė jau septintą pergalę iš eilės.

Nugalėtojų komandą dvigubai džiuginti turėtų tai, jog „Taupa“ pavijo „Ferimstą“ pagal iškovotų pergalių skaičių ir dar įgijo tarpusavio rungtynių pranašumą.

Tad jei Šarūno Cipario auklėtiniai per likusias rungtynes išliktų pergalingame kelyje „Taupa“ taptų A grupės nugalėtoja.

Tiesa, vertinant rungtynes verta pažymėti faktą, jog „Ferimsta“ toli gražu nebuvo pilnos sudėties.

Nors po šio pralaimėjimo Edvino Justos auklėtiniai prarado pozicijas kovoje dėl pirmosios vietos grupėje, tačiau žinant „Ferimstos“ potencialą, panašu, kad pokyčiai turnyro lentelėje nėra labai baisūs.

SK Ferimsta
Taupa
Lukas Bankieta 30 PTS 22 Karolis Ražukas
Lukas Bankieta 8 REB 11 Karolis Ražukas
Laurynas Kirlys 10 AST 9 Rokas Balbierius

Savo pozicijas kovoje dėl vietos atkrintamosiose itin sustiprino „Losritos“ (9-6) ekipa savo aikštėje be gailesčio rezultatu 85:65 palaužusi „Vilniaus universiteto“ (10-5) atstovus.

Nors aikštės šeimininkai vėl surinko vos šešis krepšininkus, tačiau jų meistriškumo ir energijos pilnai pakako tam, kad būtų pasiekta įtikinama pergalė.

Pirmajame kėlinuke abi komandos žengė koja kojon, tačiau vėliau Genadijaus Kuliomino treniruojama „Losritos“ ekipa susispaudė gynyboje, pabėgo į priekį ir įpusėjus dvikovai mėgavosi apčiuopiama 8 taškų persvara (42:34).

Po didžiosios pertraukos studentai dar bandė priešintis, tačiau skylėta gynyba neleido Rimanto Kaminsko auklėtiniams priartėti prie varžovų.

Lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai uždarė beveik visas prieigas prie savo krepšio, per dešimt minučių praleido vos 9 taškus, o patys pelnę net 20 įgijo triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė nepaprastai svarbią pergalę.

Abiems komandoms reguliariajame sezone liko sužaisti po dvejas rungtynes ir jas skiria vos viena pergalė. Be to, abiems kolektyvams į nugaras stipriai alsuoja „Nol Semkers-Oaks“ kolektyvas turintis labai panašų laimėtų rungtynių procentą.

Didžiulį nerimą VU komandai turėtų kelti faktas, kad studentų laukia rungtynės su 1 ir 2 vietas grupėje užimančiomis komandomis.

Maža to Rimanto Kaminsko auklėtiniai po vakar vakaro rungtynių neturi tarpusavio pranašumo nei prieš „Losritą“, nei prieš „Nol Semkers-Oaks“ atstovus.

Tad dabar „Vilniaus universiteto“ ekipai reikia stengtis ne tik laimėti pačiai, bet ir laukti palankių rezultatų kitose dvikovose.

KK Losrita
Vilniaus universitetas
Tautvydas Pipiras 20 PTS 18 Vytautas Saulis
Tautvydas Pipiras 11 REB 10 Kipras Davidonis
Simonas Lekys 10 AST 4 Vytautas Saulis

Monstro režimą įjungęs Augustinas Mikštas surinko galingą dvigubą dublį, tačiau jo vedama „Vilniaus kolegijos“ (3-13) ekipa patyrė apmaudžią nesėkmę akistatoje su „LKA-Karys“ (5-9) atstovais.

Savo aikštėje žaidę kariai toną dvikovai uždavė jau pirmajame kėlinuke, kuomet įgijo dviženklį pranašumą 27:16.

Maža to, antrajame ketvirtyje aikštės šeimininkai įjungė dar aukštesnę pavarą ir vienu metu buvo atitrūkę triuškinama 17 taškų persvara (35:18).

Tačiau į nokdauną pasiųsta „Vilniaus kolegijos“ ekipa nepalūžo. Anaiptol, daugiausiai A.Mikšto pastangomis studentai pakilo ant kojų, apkarpė turėtą deficitą, o trečiojo kėlinuko pabaigoje po Mato Sabaliausko taiklaus tritaškio net išlygino rezultatą - 56:56.

Visgi, toks varžovų akibrokštas pabudino karius. Aikštės šeimininkai vos per keletą atakų susigrąžino pranašumą, o lemiamame kėlinuke išlaikę žaidimo drausmę gana lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė jau trečiąją pergalę iš eilės.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė fantastišką formą pastaruoju metu demonstruojantis Gytis Sutkus, pelnęs 27 taškus (12/14 dvit.), atkovojęs 11 atšokusių kamuolių ir surinkęs 38 naudingumo balus.

„Vilniaus kolegijos“ gretose siautėjo A.Mikštas pelnęs 30 taškų, atkovojęs 13 atšokusių kamuolių, išprovokavęs 10 varžovų pražangų ir surinkęs 41 naudingumo balą.