Pirmadienio vakarą į AMTT pusfinalį žengusi „Ferimsta“ įtikinamas karių revanšas

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės, dar vienerios buvo sužaistos Alekso Makulavičiaus taurėje (AMTT), po kurių paaiškėjo trečioji pusfinalio dalyvė. Ja tapo dabartinė taurės savininkė „Ferimstos“ komanda.

Nepaprasto grožio rungtynės pirmadienį vyko VKM sporto salėje, kur AMTT ketvirtfinalio dvikovoje susigrūmė savo aikštėje žaidusi „Ferimsta“ ir Genadijaus Kuliomino treniruojama „Losritos“ komanda.

Nors nuo pat pirmųjų dvikovos minučių iniciatyvą įgijo aikštės šeimininkai, tačiau „Losritos“ vyrai kibo varžovams į atlapus ir neleido jiems įgyti solidesnės persvaros.

Tiesa, įpusėjus dvikovai „Ferimsta“ pirmavo dviženkle persvara (41:28), tačiau trečiajame kėlinuke svečiai parodė visiškai kitą savo veidą ir likus žaisti dešimt minučių įkaitino atmosferą iki maksimumo (49:54).

Lemiamame kėlinuke Edvino Justos treniruojami aikštės šeimininkai neleido varžovams peržengti raudonos linijos, tačiau ir patys neatitrūko tiek, kad galėtų žaisti atsipalaidavę.

Dviženklį pranašumą „Ferimsta“ susigrąžino tik prieš pat finalinę sireną, o pasigirdus jai E.Justos auklėtiniai šventė pergalę rezultatu 82:71 ir trečią kartą iš eilės pateko į A.Makulavičiaus taurės pusfinalį.

SK Ferimsta
KK Losrita
Laurynas Kirlys 19 PTS 28 Tautvydas Pipiras
Lukas Bankieta 9 REB 6 Mantas Dong
Vaidas Bendikas 7 AST 6 Simonas Lekys
KOMENTARAI
Edvinas Justa, „Ferimsta“

Pirmas dalykas - nebuvau nuo rungtynių pradžios, kai atėjau komanda vijosi varžovus, tačiau paskui paėmiau minutinę pertraukėlę, kurios pavyko užkurti komandą.

Vėliau kontrolę laikėme visąlaik, neblogai vykdėme užduotis, nebent kai kada koncentraciją pamesdavome, bet varžovai nebuvo pavojingai priartėję.

Mes esame labai priklausomi nuo to, kokią sudėtį turėsime. Šiandien nebuvo kelių svarbių komandos narių, tad reikėjo tiesiog tinkamai išnaudoti visus žaidėjus ir bet kokią kaina patekti į pusfinalį. Smagu, kad pavyko tą padaryti.

Itin prastai sezoną pradėjusi „LKA-Karys“ (4-9) ekipa pamažu įsivažiavo ir šventė jau trečią pergalę per pastarąsias ketverias rungtynes rezultatu 106:98 įveikdama „Ultimate Logistics-Oaks“ (7-8) atstovus.

Pirmąją šių komandų akistatą triuškinama persvara buvo laimėjusi „vežėjų“ ekipa, kuri rudenį įveikė varžovus 97:80.

Nors Manto Finažonkovo auklėtiniai pirmadienį net pelnė daugiau taškų nei pirmojoje dvikovoje, tačiau didžiulės skylės gynyboje neleido jiems net pagalvoti apie pergalę.

Savo aikštėje žaidę kariai dar pirmajame kėlinuke pademonstravo savo puolimą arsenalą (24:21), o antrajame tiksliai apsigynę dvikovos pusiaukelėje įgijo dviženklę persvarą (51:35).

Nors po didžiosios pertraukos „Ultimate Logostics-Oaks“ ekipa bandė gelbėtis ir trečiajame kėlinuke sugebėjo surinkti net 35 (!) taškus.

Tačiau puikiai atakuodami varžovų krepšį „vežėjai“ visiškai pamiršo savojo gynybą, tad patys praleidę net 31 tašką tik nežymiai apkarpė turėtą deficitą (70:82).

Lemiamame kėlinuke taškų lenktynės tęsėsi toliau, tačiau toks žaidimo stilus kiek parankesnis buvo „LKA-Karys“ ekipai, kuri išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę.

LKA-Karys
Ultimate Logistics-Oaks
Gytis Sutkus 28 PTS 23 Laurynas Jacevičius
Einaras Beržonskis 10 REB 9 Rokas Jankūnas
Einaras Beržonskis 8 AST 6 Domantas Pikūnas
KOMENTARAI
Arturas Jasinskas, „LKA-Karys“

Kaip suprantu, varžovas šį kartą turėjo problemų surinkti geriausią sudėtį. Tačiau atrodo, kad likusio sezono rungtynėse jau ir mes būsim kietas riešutas bet kuriai komandai.

Pradėjom normaliai rinktis į rungtynes ir tai iš kart teigiamai atsiliepė rezultatams.

Kalbant apie žaidimo aspektus, tai vakarykštė pergalė buvo pasiekta bendrų komandinių sprendimų ir komandinio žaidimo dėka.

Mantas Finažonkovas, „Ultimate Logistics-Oaks“

Sveikinu varžovus su pergale! Mes esam matyt kaip amerikietiški kalneliai, prieš savaitę matai vienokią komandą, o po savaites - visiškai kitokią.

Priežastis yra, nes nesirenkam į rungtynes ir barstom taškus ir tas labai liudina mane, nes nemažai dvikovų jau šiame sezone pralaimėjome dėl to.

Nereikia stebėtis jei sezono baigtis bus nekokia, nes žinau kaip šita komanda gali žaisti ir žaidžia kai būna pilnos sudėties.

Tikiuosi pasidarys išvadas žaidėjai ir galesim įšokti į atkrintamąsias.

Dėl taško kiek daugiau nei tikėjosi pavargti turėjo „Taupos“ (10-5) ekipa, kuri tik po atkaklios kovos 63:53 palaužė MRU (2-12) atstovus.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau pirmojo kėlinuko viduryje Šarūno Cipario auklėtiniams pavyko atitrūkti ir įgyti apčiuopiamą 5 taškų persvarą.

Nors MRU atstovai demonstravo tikrai akiai patrauklų žaidimą, o po traumos įsivažiuojantis Rokas Jukonis varė į neviltį varžovų trenerį, tačiau „Taupos“ vyrai išsaugojo trapią persvarą iki pat susitikimo pabaigos ir ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui šventė jau šeštą pergalę iš eilės.

Karolis Ražukas 18 PTS 23 Rokas Jukonis
Karolis Ražukas 10 REB 15 Paulius Joneliūnas
Justinas Leganovič 5 AST 4 Žymantas Armonas