Pirmadienio vakarą - principinė dvikova, svarbi pergalė ir fantastiškas snaiperių pasirodymas

Nauja savaitė GEALAN-Sostinės A lygoje prasidėjo dvejomis akistatomis, kuriose susigrūmė šiuo metu turnyro lentelės viduryje esančios ekipos.

Savo aikštėje žaidusi SK „Ferimsta“ (3-2) po nepaprastai gražios ir atkaklios kovos palaužė principinius varžovus „Nol Semkers-Oaks“ (2-4) atstovus, tuo tarpu Gedimino Bražionio treniruojama „Vilniaus kolegija“ (2-5) palaužė „Lidl Lietuva“ (2-5) krepšininkus ir iškovojo aukso vertės pergalę kovoje dėl vietos A.Makulavičiaus taurėje.

Kone visą A lygos grietinėlę pirmadienio vakarą buvo galima išvysti Vilniaus kolegijos (buv. LEU) salėje, kur susigrūmė „Ferimsta“ ir „Nol Semkers-Oaks“ atstovai.

Tad nieko nuostabaus, kad saujelė šias rungtynes stebėjusių žiūrovų galėjo išvysti tikrą krepšinio spektaklį, kuris padovanojo itin rezultatyvią dvikovą ir net 27 taiklius tritaškių metimus.

Pirmoje dvikovos dalyje vyko tikros taškų lenktynės, kuriose priekyje buvo tai viena, tai kita komanda, o emocijos abejose aikštės pusėse liejosi per kraštus.

Vis tik, sėkmingiau antro kėlinuko pabaigą sužaidę „Ferimstos“ vyrai prieš pat didžiąją pertrauką sugebėjo atitrūkti ir įgyti penkių taškų pranašumą (47:42).

Lūžis rungtynėse įvyko trečiajame kėlinuke, kuomet apkarpyti deficitą norėję Karolio Kuliūno treniruojami „nolsemkeriai“ nesugebėjo tiksliai sužaisti puolime, tuo tarpu varžovų klaidomis pasinaudoję aikštės šeimininkai dar labiau atitrūko ir įgijo dviženklį pranašumą (70:59).

Lemiamame ketvirtyje „Nol Semkers-Oaks“ vyrai dar buvo priarėtėję, tačiau aikštės šeimininkai išsaugojo augų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę - 97:91.

Šioje dvikovoje „nolsemkeriai“ pataikė net 17 taiklių tolimų metimų ir darė tai neprastu 39,5%  taiklumu (17/43 trit.).

Vis tik, svečiai didžiuliu skirtumu pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (29-51) ir gerokai prasčiau už varžovus (40,5%-64,4%) atakavo iš dviejų taškų zonos.

Tuo tarpu „Ferimstos“ ekipa varžovus į neviltį varė ne tik taiklumu ir geru priekinės linijos žaidimu, bet ir universalumu, nes dviženklį taškų skaičių pelnė net penki aikštės šeimininkų žaidėjai.

SK Ferimsta
Nol Semkers
Ignas Juškevičius 18 PTS 32 Rokas Grėbliūnas
Ignas Juškevičius 15 REB 6 Robertas Veličko
Lukas Bankieta 8 AST 5 Rokas Rutkauskas
Gintaras Plytnikas , SK Ferimsta

Nors sakoma, kad viščiukus skaičiuosim pavasarį, tačiau ši pergalė padės sustiprinti pozicijas kovoje dėl Makulavičiaus taurės.

Ne kartą dėl vienokių ar kitokių priežasčių esame nudegę nuo varžovo ir turime prasčiausią pergalių-pralaimėjimų balansą.

Sveikiname varžovus dėl kovingumo, nes tik susikrovius persvarą, kai jau galvodavome rungtynės baigtos, varžovas susimesdavo fantastiškus tritaškius ir grįždavo į rungtynes. Turime taisytinų vietų, kuomet kėlinuko pabaigos laiką dovanojame varžovams, dėl silpnesnės rotacijos ne visada turime žaidėjų, kas gali stabiliai įsivaryti kamuolį į kitą pusę, kai kurie po savaitgalio team buildingo, dar yra "šiltoje" formoje, kartais gynyboje, kadangi žaidėjai žaidžia ir kitose komandose, taikome skirtingus standartus/susitarimus.

Overall, judam toliau, turime kitą dvigubą savaitę, kuri atsakys į daug klausimų. Sveikinimai Kolegijai, smagu kad naudojasi mūsų dovanota pergale ir kovoja dėl atkrintamųjų.

Taip pat norime pastebėti, kad Mindaugas Žilinskis yra elitinis teisėjas, kuris turėtų švilpti lygoje, kuri susidaro iš trijų raidžių (prasideda N ir baigiasi L). Ir jeigu kas sustiksit Galecką, pasakykit kad ateitų į grajų - pasiilgom brač.

Tritaškiais lijo ir antrojoje vakaro akistata, kurioje svečiuose žaidusi „Vilniaus kolegijos“ ekipa 104:90 palaužė brolių Lavrinovičių neturėjusią „Lidl Lietuva“ komanda ir iškovojo nepaprastai svarbų tašką.

Svečiai į priekį pabėgo dar pirmajame kėlinuke, kuriame tradiciškai palaikė žvėrišką tempą, bombardavo varžovų krepšį tritaškiais ir sužaidus dešimt minučių susikrovė triuškinamą pranašumą (34:15).

Nors vėliau „Lidl Lietuva“ ekipa kiek pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau puikiai iš toli atakavę studentai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

Šioje dvikovoje aikštės šeimininkai pataikė net 10 tritaškių, tačiu tai nė iš tolo neprilygsta „Vilniaus kolegijos“ pasiekimui, kuri pataikė net 19 (!) taiklių tritaškių juos realizuodama įspūdingu 48,7% (19/39 trit.) taiklumu.

Įspūdinga forma toliau stebina studentų snaiperiai Mindaugas Vėta pelnęs 23 taškus (7/11 trit., 63,6%) bei surinkęs 24 naudingumo balus ir Mindaugas Gružys pelnęs 24 taškus (6/8 trit., 75%), atkovojęs 7 atšokusius kamuolius, atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs net 37 naudingumo balus.

Beje, tai - du taikliausi šio sezono A lygos tritaškininkai iš toli atakuojantys sunkiai protu suvokiamu atitinkamai 64,9% ir 51,9% taiklumu!