Pirmajame GEALAN-SKL tarptautiniame turnyre - „Taurus“ triumfas

„Taurus“ ekipa iškovojo „International Basketball Tournament“ trofėjų
„Taurus“ ekipa iškovojo „International Basketball Tournament“ trofėjų

Šeštadienio popietę Mykolo Romerio universitete įvyko dar viena GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuota naujovė – International Basketball Tournament. Pirmajame tokiame tarptautiniame turnyre susikovė keturios komandos, o čempionų taurę į viršų kėlė „Taurus“ ekipa iš Vilniaus.

Be „Taurus“ šiame turnyre kovėsi Klaipėdos Urbovitos lygos Bendruomenių mažosios taurės vicečempionė „Adrijus-Mano Būstas“, iš panevėžiečių suburta KK „Panevėžys“ ekipa bei iš Jungtinės Karalystės atvykusi Dorseto „DBA-Dorset“ ekipa.

Tiesa, turnyro išvakarėse jam kilo grėsmė ir neįvykti - turnyre turėjusi dalyvauti Kauno mėgėjų komanda informavo į jį neatvyksianti. Turnyrą išgelbėjo Panevėžio krepšinio entuziastai, kurie per kelias valandas subūrė konkurencingą ekipą.

Turnyre komandos sužaidė po dvejas rungtynes – burtų keliu buvo ištrauktos pusfinalių poros, o po jų komandos susirungė mažajame bei didžiajame finale.

Pirmajame pusfinalyje GEALAN-SKL B lygos čempionai „Taurus“ 76:71 palaužė Klaipėdos „Adrijus-Mano Būstas“ ekipą, o antrajame KK „Panevėžys“ 65:58 įveikė Dorseto „DBA-Dorset“ krepšininkus.

Mažajame finale lietuvių pagrindu sudaryta Dorseto ekipa tik po atkaklios kovos 52:61 nusileido klaipėdiečiams, o didžiajame finale „Taurus“ 72:71 įveikė panevėžiečius.

Turnyre dirbo ir tarptautinė teisėjų brigada - prie ilgamečio SKL teisėjo Simono Litvinavičiaus prisijungė ir arbitras iš Anglijos. 

KK „Panevėžys“ iniciatyvą savo rankose turėjo visą pirmąją didžiojo finalo dalį, o vienu metu pirmavo ir 14 taškų persvara (31:17), tačiau „Taurus“ dar iki pertraukos sumažino atsilikimą iki šešių, o po jos ir visiškai perėmė rungtynių kontrolę.

Lemiamame ketvirtyje KK „Panevėžys“ dar buvo išlyginę rezultatą (59:59), tačiau tuomet Roberto Subotkevič vedama „Taurus“ spurtavo 13:2 ir įgijo dviženklį pranašumą (72:61). Vis tik panevėžiečiai ginklų nesudėjo – per paskutinę trijų minučių atkarpą taškų į savo krepšį neprasileido, tačiau to nepakako – KK „Panevėžys“ tik priartėjo prie varžovų iki minimalaus skirtumo.

Finale R. Subotkevič pelnė net 34 taškus (7/14 trit.), 17 pridėjo Deimantas Pavlovskis, 13 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 35 naudingumo balus surinko Gediminas Povilauskas.

Panevėžio ekipai 18 taškų surinko Audrius Žilinskas, po 13 – Marius Grabskis ir Deividas Dimbelis.

Mažajame finale „DBA-Dorset“ ekipa rimčiau priešinosi pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 16:14, tačiau tuomet „Adrijus-Mano Būstas“ įjungė aukštesnę pavarą ir prieš paskutinįjį rungtynių ketvirtį turėjo 12 taškų persvarą (49:37). Ketvirtajame kėlinyje Jungtinės Karalystės ekipa, vedama Adomo Stakvilevičiaus, dar kiek sumažino atsilikimą, tačiau pavyti varžovų jiems nepavyko.

Nugalėtojams 20 taškų pelnė Justas Maceikis, po 11 surinko Valentinas Rumiancevas ir Eimantas Stulpinas. „DBA-Dorset“ gretose sėkmingiausiai rungtyniavo A. Stakvilevičius – jo sąskaitoje 18 taškų, po 11 pridėjo Alberto Romero Herrera ir Marc Gorman.

„Džiugu, kad šiame sezone prie visų naujovių pavyko suorganizuoti ir tarptautinį turnyrą. Žinoma, tam nemažai įtakos turėjo ir tai, kad Lietuvoje vyksta Eurolygos finalo ketverto varžybos – būtent ta proga Dorseto ekipa ir svečiavosi mūsų šalyje. Nepaisant to, tikiuosi, kad tokia tarptautinio turnyro tradicija užgimė būtent šiemet, o kitąmet į jį pavyks pakviesti ir daugiau komandų“, - po finalo atviravo GEALAN-SKL direktorius Vaidas Indriliūnas.

Naudingiausiu turnyro žaidėju tapo „Taurus“ vidurio puolėjas G. Povilauskas – jis per dvejas turnyro rungtynes rinko net po 34,5 naudingumo balo.

Turnyro idėją planuojama tęsti ir kitąmet, tačiau jis nebūtinai vyks Lietuvoje - Dorseto ekipą sudaro ne tik lietuviai ir anglai, tačiau ir italai bei ispanai, tad turnyras gali persikelti ir į vieną iš šių šalių.