Pirmieji sezono trofėjai - „Vilniaus universiteto“ ir „Teltonikos“ ekipoms

Vėlų trečiadienio vakarą finišavo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuotos „Rudens“ taurės A ir C grupių čempionatai.

Dėl prestižinės A taurės kovojo 7 komandos, tiesa Vilniaus „Perlo“ ekipa dalyvavo svečių teisėmis, nes ruošėsi artėjančiam Nacionalinės krepšinio lygos sezonui.

Didžiajame finale kovėsi grupėje abi varžoves įveikusi „Vilniaus universiteto“ ekipa ir tik „Perlui“ pralaimėję „Nol Semkers-Oaks“ krepšininkai.

Nors gana gausiai į VU sporto salę susirinkę žiūrovai tikėjosi intrigos, tačiau Rimanto Kaminsko treniruojami aikštės šeimininkai gana greitai pabėgo į priekį, ir dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą.

Nors studentai puolime demonstravo sezono pradžiai būdingą gana nekokybišką krepšinį, tačiau sunkiai dirbdami gynyboje be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę - 83:67.

Vilniaus universitetas
Nol Semkers
Kipras Urbanavičius 17 PTS 20 Rokas Rutkauskas
Kipras Davidonis 17 REB 5 Rokas Rutkauskas
Kipras Urbanavičius 6 AST 4 Rokas Rutkauskas

Kur kas daugiau intrigos buvo dvikovoje dėl C taurės, kur susigrūmė savo aikštėje žaidusi „Teltonikos“ komanda ir SK „Oaks-Tirola“ atstovai.

Dvikovos pradžioje vyko apylygė kova, o nežymia persvara didesnį laiką mėgavosi geriau atakavę aikštės šeimininkai.

Vis tik, antrajame kėlinuke „Oaks-Tirola“ ekipa perėmė iniciatyvą į savo rankas ir įjungus aukštesnę pavarą ėmė pamažu didinti savo persvarą, kuri trečiojo kėlinuko pabaigoje buvo pasiekusi 15 taškų ribą (58:43).

Tačiau „Teltonikos“ ekipa nekėlė baltos vėliavos. Anaiptol, puikiai išnaudojusi puolime susikurtas progas pavijo varžovus, o lemiamo kėlinuko viduryje įgijusi psichologinį pranašumą persvėrė rezultatą savo naudai.

Svečiai dar bandė gelbėtis, tačiau skuboti metimai, klaidos ir netaiklios baudos sudaužė visas viltis kovoje dėl pirmojo sezono trofėjaus.

Tuo tarpu „Teltonika“ šaltakraujiškai atlaikė visus varžovų antpuolius, pati pataikė itin svarbius metimus dvikovos pabaigoje ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pergalę rezultatu 83:78.

Įdomu tai, kad „Oaks-Tirola“ ekipa pralaimėjo po itin atkaklios kovos, nors šioje dvikovoje prametė net 23 baudų metimus (!), nusileido „Teltonikai“ visose statistikos kategorijose ir surinko net 26 naudingumo balais mažiau nei varžovai (66-92).