Po 7 metų pertraukos Bankų asociacijos taurė SEB rankose! (foto)

Po 7 metų pertraukos Bankų asociacijos taurė SEB rankose! (foto) 6777

Šeštadienio vakarą finišavo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamas Bankų asociacijos taurės turnyras, kuriame po 7 metų pertraukos triumfavo „SEB banko“ ekipa finale po nepaprastai atkaklios kovos palaužusi „Danske Bank“ atstovus. Beje, pastaroji ekipa pralaimėjo jau antrą finalą paeiliui.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Didysis finalas turėjo patikti tiek komandoms, tiek salėje susirinkusiems žiūrovams, nes visą dvikovos laiką kova aikštėje vyko taškas į tašką, o didžiausias skirtumas tarp komandų buvo pasiekęs kuklią 7 taškų ribą.

Lemiamo ketvirčio pradžioje po Liudviko Aukštikalnio ir Daumanto Kraujalio taiklių metimų „Danske Bank“ ekipa buvo atitrūkusi (62:55). Tačiau SEB atstovai į tai atsakė įspūdingu spurtu 8:0 po kurio ne tik pavijo varžovus, bet ir susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (63:62).

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus abi komandos ėmė žengti koja kojon, o lūžis rungtynėse įvyko likus 2 minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, kuomet SEB ekipa pirmavo 74:72.

Pirmiausia L.Aukštikalnis prametė dvitaškį, o vos po kelių akimirkų gera trajektorija krepšio link skriejęs D.Kraujalio tolimas metimas buvo netaiklus, tuo tarpu kamuolį atkovoję SEB krepšininkai nėrė į greitą puolimą ir patys švystelėjo taiklų tritaškį (77:72).

Atsidūrę nepavydėtinoje padėtyje „Danske Bank“ atstovai ėmė skubėti, o tai tik dar labiau apsunkino jų padėtį kovoje dėl titulo.

Tuo tarpu likusią susitikimo dalį gana ramiai sužaidę SEB atstovai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė ilgai lauktą auksinę pergalę rezultatu 79:73.

Naudingiausiu finalo rungtynių žaidėju buvo pripažintas „SEB banko“ atstovas Artūras Karapetian finale prametęs visus 5 mestus tritaškius, tačiau surinkęs 17 taškų ir tapęs rezultatyviausiu dvikovos krepšininku.

„SEB bankas“: A.Karapetian (0/5 trit.) 17, Dovydas Petrauskas (12 atk.kam.) 15, Marius Jonikas 9.

„Danske Bank“: L.Aukštikalnis (17 atk.kam., 45 naud.balai) 36, D.Kraujalis (5 kld.) 23.

Dvikovoje dėl trečios vietos didesnės intrigos nebuvo. Penktadienio vakarą itin apmaudžiai pergalę paleidę „Swedbank“ atstovai be didesnio vargo susitvarkė su negausiai susirinkusia „Luminor“ ekipa ir šventė triuškinamą pergalę rezultatu 96:51.

„Swedbank“: Giedrius Chmylnikovas 21, Tomas Pribušauskas (15 atk.kam.) 18, Gabrielius Ramonas 17.

„Luminor“: Justas Noreika 13, Vidmantas Dijokas (12 atk.kam., 8 kld.) 12.

Penktadienį vykusiuose pusfinaliuose „SEB bankas“ po pratęsimo palaužė titulą gynusius „Swedbank“ atstovus ir po keturių metų pertraukos žengė į turnyro finalą.

Likus žaisti 18 sekundžių „Swedbank“ ekipa turėjo saugią 4 taškų persvarą (81:77), tačiau tuomet prasižengė prieš visiškai desperatišką tritaškį metusį Artūrą Karapetian, o šis trim taikliais baudų metimais sušvelnino savo ekipos deficitą (80:81).

Kitoje atakoje „SEB banko“ krepšininkai prasižengė, tačiau Gabrielius Ramonas prametė abu baudų metimus taip padovanodamas varžovams puikią progą išplėšti pergalę.

Lemiamoje atakoje kamuolys vėl buvo patikėtas A.Karapetian, kuris veržėsi varžovų krepšio link ir... išprovokavo dar vieną pražangą!

Abu baudos metimai vėl pasiekė tikslą ir likus žaisti vos 3 sekundes „SEB bankas“ išsiveržia į priekį – 82:81. Nebeturėdami kur trauktis „Swedbank“ vyrai paėmė minutinę pertraukėlę, po kurios rungtynių didvyriu beveik tapęs A.Karapetian gauna techninę už vaidybą ir suteikia varžovams progą išlyginti rezultatą.

Tą sėkmingai padaro Rokas Janickas, kuriam netrukus patikimas paskutinis rungtynių metimas. Deja, iš gana patogios padėties skriejęs dvitaškis nepasiekia tikslo, tad komandoms tenka žaisti pratęsimą!

Papildomų penkių minučių metu aikštėje toliau vyko tikras nervų karas vis tik jame kiek geriau sekėsi „SEB banko“ atstovams, kurie geriau išnaudojo susikurtas progas ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 95:92.

„SEB bankas“: A.Karapetian (11/11 baud.met., 5 rez.perd., 30 naud.balų) 27, D.Petrauskas (14 atk.kam., 10 išpr.praž.) 17, Rokas Mackevičius 12.

„Swedbank“: R.Janickas (31 naud.balas) 31, Mantas Dong 22.

Tuo tarpu iškart po šios dvikovos vykusiose rungtynėse „Danske Bank“ turėjo lengvą treniruotę akistatoje su „Luminor“ atstovai, kurią būsimi sidabro medalių savininkai laimėjo 91:61.

„Danske Bank“: Daumantas Kraujalis (5 rez.perd.) 30, Viktoras Asačiovas (16 atk.kam., 5 kld.) 20, Povilas Troščenka 12.

„Luminor“: Paulius Juodvalkis 15, Justas Noreika 14.