Po didžiosios pertraukos įsibėgėjusi „Losrita“ pratęsė karių pralaimėjimų seriją

Pirmadienio vakarą Lietuvos karo akademijos sporto salėje įvyko vienerios GEALAN-Sostinės A lygos rungtynės, kuriose savo aikštėje žaidusi „LKA-Kario“ (1-8) ekipa priėmė KK „Losritos“ (5-2) atstovus.

Nors favoritų etikėtė „Superglue“ klijais buvo lipinama svečiams, tačiau aikštės šeimininkai davė varžovams rimtą kovą taip tarsi parodydami, jog 2022-aisiais yra pasirengę nustebinti SKL bendruomenę.

Aikštės šeimininkai iškart šovė į priekį (6:2), tačiau Genadijaus Kuliomino treniruojama „Losritos“ ekipa greit pavijo oponentus, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir kuriam laikui išsiveržė į priekį.

Visgi, pergalės skoniu senai besimėgavę kariai nesudėjo ginklų. Anaiptol, po spurto antrojo kėlinuko viduryje aikštės šeimininkai dar kartą atsidūrė priekyje (32:30).

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus aikštėje kurį laiką vyko apylygė kova, o iniciatyvą savo rankose laikė „LKA-Kario“ komanda. Vis tik, trečiojo ketvirčio viduryje viskas apsivertė aukštyn kojom.

Tarsi supratusi, kad iš rankų slysta labai svarbus taškas svečių ekipa suėmė save į rankas, pelnė net 9 taškus be atsako ir per keletą minučių susigrąžino rungtynių kontrolę į savo rankas (57:50).

Nors kariai dar bandė priešintis, tačiau svečiai puikiai išnaudojo savo atsarginius krepšininkus, kurie susitikimo pabaigoje padėjo savo ekipai išsaugoti daugiau jėgų.

Tad savo sąlygas diktuoti pradėję svečiai lemiamame kėlinuke dar labiau padidino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, bet pelnytą pergalę - 80:69.

Tai buvo jau trečioji „Losritos“ pergalė paeiliui leidusi įtvirtinti savo atotrūkį nuo artimiausių persekiotojų B grupėje.

Tuo tarpu „LKA-Karys“ ekipa patyrė jau šeštąjį pralaimėjimą iš eilės ir kol kas užima paskutinę, septintąją vietą, A grupėje.

LKA-Karys
KK Losrita
Linas Valatkevičius 18 PTS 17 Tautvydas Paliukėnas
Aurimas Pocius 13 REB 8 Kšyštofas Songin
Karolis Bakanauskas 5 AST 7 Simonas Lekys
KOMENTARAI
Arturas Jasinskas, „LKA-Karys“

Tiesą pasakius, tai niekas kaip ir nepasikeitė po Naujųjų. Situacija kaip buvo nekokia, tokia ir lieka – prastas lankomumas kiša koją jau kelintose rungtynėse iš eilės, kurias buvo galima laimėti turint bent 2 papildomus žaidėjus. Prastai renkamės dėl intensyvaus tarnybinių užduočių vykdymo ir dėl kitų faktorių kurie ir man ir komandos treneriui nėra pateisinami.

Vieni krepšininkai vis dar džiaugiasi prizine vieta iškovota NATO turnyre Belgijoje, kiti atidavė sava jėgas kovodami dėl Kariuomenės čempionų vardų.

Savoje salėje vis dar esam „svečiai“ nes treniruotis taip ir nepradėjome.

Tačiau kalbant apie rungtynes – pagyrimas ir pagarba žaidėjams kurie vakar kovojo aikštelėje kaip tikri kariai, žaidė agresyviai ir kietai. Treneris liko netgi labai patenkintas.

Tokios kovos norime kiekvienose rungtynėse. Tačiau septyniese tokių rungtynių nelaimėsi, ypač neturint trijų pagrindinių pirmos linijos źaidėjų. Nuovargis buvo pagrindinis faktorius kodėl rungtynių pabaigoje padarėme klaidų gynyboje ir nepataikėm kelių tritaškių metimų.

Genadijus Kuliominas, „Losrita“

Mūsų žaidimas tikrai nekažką, nes niekaip negalime įeiti i varžybinį ritmą. Tai rungtynės nusikelia, tai šventės, tad jaučiamės tarsi lyg ir išvis nepradėję čempionato. Toks lengvas bardakėlis, lyg būtumėm tik ką susirinkę.

Vis tik, artėja intensyvesnis grafikas ir tikėkimes, jog pavyks „pagauti“ ritmą, o komanda pradės rodyti padoresnį žaidimą.

Džiugu tik viena, kad žaidėjai dvikovų pabaigose sugeba bent kažkiek susikaupti ir ištraukti rungtynes, nes kol kas vaizdas toks, kad žaidžiame tokiame lygyje, kad vos užtenka laimėti rungtynes. Ar tai formos nebuvimas, ar nenusiteikiam 100% aš nežinau.

Kitose akistatose tokio mūsų žaidimo tikrai neužteks.