Praėjusio sezono A lygos finalininkų mūšyje - saldus VGTU kerštas

Trečiadienio vakarą buvo sužaistos trejos GEALAN-Sostinės A lygos dvikovos sulig kuriomis ne tik finišavo 2019-ųjų metų kovos, tačiau ir buvo pasiekta reguliariojo sezono pusiaukelė, o aštuonios stipriausios pirmojo rato komandos sužinojo savo varžoves sausio pradžioje prasidėsiančioje A.Makulavičiaus taurėje.

Taip jau išėjo, kad gruodžio 18 d., kone vienu metu, vyko du „el classico“ mūšiai. Vienas (tikrasis) Ispanijoje, kur futbolo aikštelėje susigrūmė „Barselonos“ ir Madrido „Realo“ klubai, o kitas – studentiškas, kuriame ginklus surėmė du principiniai varžovai: VGTU (10-1) ekipa ir „Vilniaus universiteto“ (8-3) atstovai.

Jei futbole komandos išsiskyrė taikiai, tai krepšinyje apie tai negalėjo būti nė kalbos, nes tarpusavyje grūmėsi praėjusio sezono A lygos finalininkai.

Aikštės šeimininkai dar pirmajame kėlinuke pasiuntė varžovus į nokdauną (33:15), o po nepriekaištingai sužaisto antrojo kėlinuko privertė varžovus kviesti daktarą (54:27).

Ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas VU atstovai grįžo į kovą ir antroje dvikovos dalyje pademonstravo gerokai brandesnį žaidimą.

Vis tik, didžiulę persvarą įgiję VGTU studentai žaidė nejusdami be jokios įtampos, tad be didesnio vargo išsaugojo saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė saldžią it medus pergalę – 95:71.

VGTU
Vilniaus universitetas
Evaldas Rastenis 30 PTS 27 Vytautas Saulis
Tadas Kvederavičius 11 REB 5 Žilvinas Kubilius
Evaldas Rastenis 8 AST 4 Kipras Urbanavičius
RUNGTYNIŲ FAKTAI

Per visą SKL istoriją šios komandos tarpusavyje žaidė net 29 kartus, o VGTU laimėjo net 21 studentų „el classico“ mūšį

Didesniu skirtumo VGTU savo varžovus buvo įveikę tik 2016-03-30, kuomet švėntė pergalę rezultatu 100:70

VU didžiausia pergalė buvo praėjusio sezono A lygo finale, kuomet VGTU ekipa buvo įveikta 27 taškų skirtumu (78:51)

KOMENTARAI
Gintaras Šerkšnas, VGTU

Gražioje vietoje esame, gerai pirmą pusę sezono sužaidėme, bet jokio euforijos nėra, nes antroje pusėje daug išvykoje žaisime, o nuo 1-8 vietų jokio didesnio skirtumo nėra ir aukštai stovėdamas gali žemai kristi.

Kita vertus, kai metus baigi su vienu pralaimėjimu, tai gerai. Dėkui vyrams! Nors pats žaidimas tikrai nedžiugino, ypač gynyboje ir puolime sprendimai dažnai prasti buvo, bet ką padarysi. Dirbsime. Stengsimės. Ir judėsime į priekį.

Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Viskas natūralu. Tiesiog nespėjome gynyboje paskui varžovus ir nieko nesukūrėme puolime. Aš jau kartočiausi kalbėdamas apie mūsų situaciją. Net buvo pamastymas bandyti nusikelti rungtynes, nes neturime nei jėgų, nei pajėgų.

Be to, taip jau sunkiai rinkau žmones, tačiau dar su vienu, kuris turi egzaminą šiandien, dabar traumatologiniame sėdžiu. Apmaudu, kai studentai vieni kitų nesaugo, nors kaltinti varžovų dėl nieko negalima.

Vakar rungtynes tiesiog tragiškai pradėjome ir tas VGTU truktelėjimas į priekį bloškė mus žemyn tiek morališkai, tiek fiziškai.

Triuškinamų rezultatų netrūko ir kitose dvejose akistatose. Didžiausią trečiadienio pergalę šventė savo aikštėje žaidusi „Sporto namų“ (8-3) komanda, kuri net 46 taškų skirtumu sumindė A lygos debiutantę KK „Losritos“ (3-8) ekipą.

Pirmoje rungtynių dalyje svečiai dar bandė kibti varžovams į atlapus, tad net pakankamai didelį minučių skaičių aikštėje gavusių LavTwins dvynių vedami „Sporto namai“ labai pamažu didino savo pranašumą.

Vis tik, po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą, nutolo nuo varžovų, o lemiamame ketvirtyje nuspaudę „turbo“ mygtuką laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 37:15 ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė įspūdingą pergalę rezultatu 101:55.