Prieš Summer’20 finalo ketvertus - intriguojančių dvikovų gausa

Trečiadienio vakarą (07 29) baigėsi GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer’20 čempionato reguliariojo sezono kovos, po kurių 16 pajėgiausių komandų pasiskirstė po keturis finalo ketverto turnyrus.

Kokios intrigos laukia čempionato finiše, kas labiausiai nustebino reguliariajame sezone ir kokie krepšininkai pasižymėjo labiausiai sužinosite perskaitę sostineskl.lt portalo paruoštą apžvalgą.

Trečiadienio vakarą įspūdingą Summer‘C pusfinalio repeticiją surengė „Synkarb“ ir SK „Nemenčinės“ komandos.

Abu kolektyvai turėjo gana negausią ir toli gražu ne pačią stipriausią sudėtį, tačiau kiekvienoje barikadų pusėje buvo po sunkiasvorį ginklą, o tiksliau – po galingą aukštaūgį.

Susitikimą geriau pradėjo „Nemenčinės“ ekipa, kuri sužaidus dešimt minučių turėjo dviženklę persvarą (26:16). Tačiau antrajame kėlinuke „Synkarb“ atkūrė intrigą (37:38), o po galingai sužaisto trečiojo kėlinuko pati įgijo solidžią persvarą (67:55).

Tačiau, kuomet jau atrodė, kad „Synkarb“ vyrams teliko sutvarkyti formalumus „Nemenčinė“ dar kartą parodė nagus, apkarpė turėtą deficitą ir dvikovos pabaigoje jau kūrė varžovams tikrą pirtį (76:77, 79:81).

Visgi prie sienos priremti „Synkarb“ atstovai atsilaikė, sugebėjo išsaugoti trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę – 82:79.

Nugalėtojų komandoje sunkiai sulaikomas buvo pastaruoju metu žvėrišką formą demonstruojantis Gediminas Povilauskas pelnęs 29 taškus, atkovojęs 19 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 53 naudingumo balus.

Įdomu tai, kad G.Povilauskas Summer čempionate jau trečią kartą per pastarąsias ketverias surinko bent 50 naudingumo balų, o I ir II divizione per 8 sužaistas rungtynes vidutiniškai renka po 42,5 naudingumo balo.

Verta pažymėti tai, kad šioje dvikovoje G.Povilauską bandė stabdyti NKL patirties turintis Ernest Naruševičius. Nors jis pats taip pat sužaidė unikalias rungtynes (28 tšk., 17 atk.kam., 43 naud.balai), tačiau liko savo varžovo šešėlyje ir nesugebėjo savo komandos atvesti į pergalę.

Taip jau sutapo, kad šios dvi komandos susitiks ir šeštadienį vyksiantį Summer‘C taurės pusfinalyje, tad abiejų komandų gerbėjai gali tikėtis dar vienos intriguojančios bei nepaprastai įdomios kovos!

Synkarb
SK Nemenčinė
Gediminas Povilauskas 29 PTS 28 Ernest Naruševičius
Gediminas Povilauskas 19 REB 17 Ernest Naruševičius
Gediminas Povilauskas 7 AST 6 Julius Plytnykas

Antroje trečiadienio akistatoje susitiko komandos, kurios tapo vienintelėmis nepatekusiomis į jokį finalo ketvertą. Visgi, pasirodymą vasaros čempionate baigti pergale norėjosi kiekvienai komandai, tad dvikova dėl antrosios vietos F grupėje taip pat gavosi nepaprastai intriguojanti.

Pirmoje rungtynių dalyje dominavo „LabasPasauli.lt“ ekipa, kuri buvo pranašesnė už varžovus visuose žaidimo aspektuose ir gana greitai įgijo dviženklę persvarą, kurią dvikovos pusiaukelėje pavertė triuškinama (52:31).

Visgi „Baldų Arsenalo“ ekipa nekėlė baltos vėliavos. Anaiptol, po didžiosios pertraukos ištaisę savo klaidas ir pakoregavę savo žaidimą „baldininkai“ ženkliai apkarpė turėtą deficitą bei likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes priartėjo iki pavojingos penkių taškų ribos (73:78).

Nors „LabasPasauli.lt“ ekipa neturėjo pagalbos ant atsarginių suolelio, tad be keitimų žaidę krepšininkai jau vos gaudė kvapą, tačiau per likusį susitikimo laiką atrėmė varžovų šturmą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią pergalę rezultatu – 85:78.

Įdomu tai, kad formaliai silpniausia Summer čempionato komanda tapusi „Baldų Arsenalo“ ekipa per ketverias žaistas rungtynes nė karto nebuvo sutriuškinta, o varžovams nusileido vidutine vos 7,3 taško persvara.

[game_ 21278]

Pasibaigus pirmajam varžybų etapui paaiškėjo, jog Summer‘A taurės pusfinalyje įvyks principinė „Oaks“ klubui priklausančių komandų akistata, kurioje susigrums „Nol Semkers-Oaks“ (A2) ir SK „Oaks-Tirola“ (A3)ekipos, antrajame pusfinalyje susikaus „Celdics“ (A1) ir „Taurus“ (B1) kolektyvai.

Dėl „ąžuolų“ mūšio niekam abejonių nekyla. Abi komandos turi lygiavertes sudėtis, o jų pirmoje tarpusavio akistatoje prireikė pratęsimo. Ne ką mažiau klausimų kyla ir prognozuojant antrojo pusfinalio baigtį.

Viena vertus, jaunimo pagrindu sudaryta „Celdics“ ekipa vasaros čempionate dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio, o elitinėje A grupėje šventė dvi lengvas pergales.

Kita vertus, antrajame varžybų etape „Taurus“ komanda irgi demonstravo fantastišką formą, tad jeigu Manto Bielinsko ekipa surinks stipriausią sudėtį – tikrai galės mesti iššūkį ambicingajam jaunimui.

Dėl Summer‘B taurės susigrums „Philo Trupė“ (B2) ir „VKM-2000“ (C2) atstovai, kitoje poroje susikaus „Šaras sugriovė marčėlą“ (B3) ir „Lynx“ (C1) vyrai.

Veikiausiai šioje taurėje bus daugiausia intrigos, nes nė vienos komandos negalima laikyti aiškia favorite. Pirmoje poroje aukštesnį reitingą turi „Philo Trupė“, tačiau „VKM-2000“ atstovai turbūt nė karto nebuvo surinkusi savo pajėgiausios sudėties, o jei tą padarytų šeštadienį – veikiausiai mestų rimtą iššūkį varžovams.

Nors formaliai „Lynx“ į B taurę atėjo su žemesniu reitingu, tačiau taip yra dėl to, jog pirmajame etape jiems kliuvo itin nepalankūs burtai, be to abejas žaistas rungtynes „lūšys“ pralaimėjo minimalia persvara.

Antrajame varžybų etape Donato Lesnik auklėtiniai nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo ir tai turėtų šiek tiek gąsdinti „Šaras sugriovė marčėlą“ atstovus. Kita vertus, Petro Jasiūno suburta ekipa turi užtektinai talentų, turi tarpusavio supratimą, tad labiausiai turėtų bijoti ne varžovų, o nebent pati savęs.

Į Summer‘C finalo ketvertą prasibrovė silpniausia I diviziono komanda tapusi „Vilniaus KM-2004-I“ (C3), kuri pusfinalyje susikaus su „Litcargus“ (D3) vyrai, o kitoje barikadų pusėje lauks ne ką mažiau intriguojanti akistata, kurioje ginklus surems „Synkarb“ (D1) ir SK „Nemenčinės“ (D2) komandos.

Kuriant Summer’20 čempionato sistemą atrodė, kad iš I diviziono nusileidusi komanda bus absoliučia favorite akistatose su D grupėje trečiąją vietą užėmusia komanda.

Tačiau pažvelgus į pirmąją Summer‘C pusfinalio porą matome, kad dvi triuškinamas nesėkmes antrajame varžybų etape patyrusi „Litcargus“ komanda gali ruoštis įtemptai dvikovai, nes kitoje barikadų pusėje bus – vos 16 metų sulaukęs ir gerokai nukraujavęs jaunimas.

Po vienos dvikovos duotame interviu „Vilniaus KM-2004-I“ treneris Raimundas Kairys teigė, kad svarbiausia užduotis vasaros pirmenybėse buvo apšaudyti jaunimą, žaidžiant su komandomis, kurios turi gerokai labiau patyrusius krepšininkus.

Visgi geresnių rezultatų siekti sutrukdė žaidėjų traumos, nes jaunimui negalėjo padėti net trys priekinės linijos žaidėjai, kurie turėjo sucementuoti gynybą ir kautis dėl atšokusių kamuolių.

Tad jei neįvyks didesnių stebuklų – fiziškai tvirtesnius žaidėjus turinčią „Litcargus“ ekipą net bus galima vadinti šios poros favorite.

Kaip jau rašėme aukščiau „Synkarb“ ir „Nemenčinės“ ekipos turėjo puikią pusfinalio repeticiją, kuri puikiai parodė šių komandų pajėgumą bei įnešė dar daugiau intrigos prieš kur kas daugiau svarbos turėsiančią pusfinalio dvikovą.

Panašu, kad būtent „Synkarb“ ir „Nemenčinės“ poros nugalėtojai bus pagrindiniai favoritai finale, o pralaimėjusi ekipa – kovoje dėl bronzos medalių.

Žiūrovų nuvilti neturėtų ir Summer‘D pusfinalių poros, kuriose santykius aiškinsis „Tirola Basketball“ (E1) vyrai ir „JEPU“ (F1) ekipa bei „Ego Forte“ (E2) ir „BC Krintančių žvaigždžių“ (E3) ekipos.

Dažniausiai užėmus grupėje pirmąją vietą tu gali tikėtis lengvesnio oponento, tačiau stipriausia E grupės ekipa tapusi „Tirola Basketball“ pusfinalyje sulauks kone grėsmingiausios varžovės tikras mėgėjų (ir ne tik) krepšinio legendas subūrusią „JEPU“ komandą.

Nors pastaroji ekipa net turėdama nemažai gerų krepšininkų stipriai buksuoja, o „Tirola Basketball“ demonstruoja gana neblogą krepšinį, tačiau pusfinalyje aiškų favoritą išskirti būtų gana sudėtinga. Galima teigti nebent tai, jog tokį statusą abi komandos turės finale arba kovoje dėl bronzos medalio.

Antroje pusfinalio poroje „ant popieriaus“ geresnę sudėtį turi „Ego Forte“ komanda, tačiau pirmoje tarpusavio akistatoje su „Krintančių žvaigždžių“ ekipa jai reikėjo gerokai pavargti norint įrodyti savo pranašumą.

Vis tik, jei „Ego Forte“ kolektyvas sugebės surinkti pilną sudėtį ir tinkamai nusiteikti dvikovai – turės tikrai nemažus šansus pasiekti Summer‘D finalą ir jame mesti varžovams rimtą iššūkį.

Net trys finalo ketvertai (Summer‘A, B ir C) įvyks penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, o Summer‘D stipriausios komandos santykius išsiaiškins kitos savaitės pradžioje pirmadienį ir trečiadienį.

Naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju tapo vasaros čempionate lygių sau neradęs Gediminas Povilauskas, rinkęs po 42,5 naudingumo balo, rezultatyviausiai žaidė „Taurus“ atstovas Robert Subotkevič pelnęs po 27 taškus, daugiausiai kamuolių atkovojo jau minėtas G.Povilauskas (18,3), daugiausiai rezultatyvių perdavimų (10,5) atliko „Baldų Arsenalo“ įžaidėjas Roman Blažko, daugiausiai metimų (6,0) blokavo „Krintančių žvaigždžių“ aukštaūgis Ignas Radevičius, daugiausiai kamuolių perėmė (5,0) jau minėtas R.Blažko, kuris tuo pačiu reguliariajame sezone padarė ir daugiausia klaidų (5,8).