Rekordais nulietame sezone - „7Bet“ triumfas

BC „7Bet“ tapo GEALAN-SKL Moterų lygos čempionėmis.

Praėjusį savaitgalį finišavo antrą kartą GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (GEALAN-SKL) organizuota Moterų lyga. Šio turnyro čempionėmis tapo BC „7Bet“ krepšininkės. Jos finale po atkaklios kovos 63:50 palaužė Vilniaus DPV merginas.

Vilniaus DPV sėkmingiau pradėjo finalinį susitikimą ir įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 8:6, tačiau BC „7Bet“ merginos pelnė 9 taškus be atsako ir įgijo 7 taškų pranašumą (15:8). Iki kėlinio pabaigos DPV visiškai sustabdė varžovių puolimą, pačios pelnė 4 taškus ir sumažino atsilikimą iki trijų.

Antrajame ketvirtyje BC „7Bet“ dar kartą bandė pabėgti nuo varžovių ir įpusėjus kėliniui įgijo 8 taškų persvarą (22:14), tačiau patyrusios DPV krepšininkės priešininkių lengvai nepaleido bei į rūbinę išsinešė 4 taškų deficitą (25:21).

Po pertraukos BC „7Bet“ iškart griebė jautį už ragų – per 6 kėlinio minutes pelnė 18 taškų, praleido vos 6, o jų turėtas pranašumas išaugo iki 16 (43:27). Kaip parodė tolesnė rungtynių eiga, tai ir buvo lemiama rungtynių atkarpa – nors DPV krepšininkėms dar buvo pavykę priartėti iki 11 taškų, varžovės jų arčiau neprisileido ir šventė įtikinamą pergalę.

Čempionėms Eglė Jucevičiūtė pelnė 19 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir surinko 37 naudingumo balus, Kristina Grigė pridėjo 13 taškų ir 15 kamuolių.

DPV gretose naudingiausiai žaidė Akvilė Kačerauskaitė – jos sąskaitoje 21 naudingumo balas, rezultatyviausiai – Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė – ji pelnė 13 taškų.

Kur kas daugiau intrigos fiksuota mažajame GEALAN-SKL Moterų lygos finale. Jame pergalę šventė Vilniaus krepšinio mokyklos komanda, 64:58 įveikusi „Gesto“ moteris.

Inos Revinskienės auklėtinės, solidžiai sužaidusios pirmąjį ketvirtį, susikrovė 8 taškų pranašumą (20:12), tačiau „Gesto“ merginos su padėtimi susitaikyti neketino – sėkmingai atakavusios krepšį iki pertraukos sumažino atsilikimą iki minimalaus (28:27).

Trečiajame kėlinyje „Gesto“ krepšininkėms pavyko persverti rezultatą savo naudai (30:32), tačiau Vilniaus KM komanda varžovių toli nepaleido, o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė tik 4 taškai (42:46).

Sužaidus tris ketvirtojo kėlinio minutes Urtės Ratavičiūtės dvitaškis išlygino rezultatą (48:48), o Vilniaus KM merginos pradėjo tolti nuo varžovių – taškus rinko visos penkios aikštelėje buvusios krepšininkės, o sėkmingai puolime žaidusi komanda pabėgo nuo varžovių (64:55). Per paskutinę minutę įvykių „Gesto“ atstovėms kardinaliai pakeisti nepavyko ir pergalę šventė Vilniaus KM merginos.

Nugalėtojoms U. Ratavičiūtė pelnė 20 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Viltautė Adomaitytė surinko 17 taškų. „Gesto“ ekipoje išsiskyrė Justina Burbaitė-Mačiulienė, surinkusi 13 taškų, po 11 pelnė Deimantė Naruševičiūtė ir Jurgita Šegždaitė.

Šeštadienio pavakarę vykusiuose pusfinaliuose BC „7Bet“ 99:66 sutriuškino Vilniaus KM krepšininkes, o Vilniaus DPV 47:35 įveikė „Gestą“.

GEALAN-SKL Moterų lyga suorganizuota pirmą kartą po 12 metų pertraukos. Tąkart dabartinės čempionės užėmė ketvirtąją vietą, o Vilniaus DPV buvo trečios.

Šis GEALAN-SKL Moterų lygos sezonas išsiskyrė ne tik tuo, kad tai buvo pirmasis toks moterų krepšinio turnyras Lietuvoje. Jo metu užfiksuota daugybė įspūdingų rekordų, ko gero, ilgam įsirašiusių į lygos istoriją. Kristina Grigė („7bet“) tapo daugiausiai kamuolių blokavusia žaidėja (23) per lygos istoriją, Olga Fomina („Kamanės“) – daugiausiai perėmusia kamuolių žaidėja (14). BC „7Bet“ tapo daugiausiai metimų per rungtynes blokavusia komanda (28).

Sezono metu fiksuoti ir įspūdingi asmeniniai pasirodymai – O. Fomina šio sezono rekordų lentelėje įsirašė kaip daugiausiai taškų (64), daugiausiai perimtų kamuolių (14) ir daugiausiai naudingumo balų (90) surinkusi žaidėja. Eglė Jucevičiūtė („7Bet“) yra šio sezono lyderė pagal atkovotus kamuolius (38), Kristina Vengrytė („7Bet“) – daugiausiai dvitaškių per rungtynes pataikiusi žaidėja (25), o Aušrinė Belickaitė („Juodosios Panteros“) – išprovokavo daugiausiai pražangų (20).