Rekordinį finalą sužaidusi „Taurus“ ekipa - Summer‘B čempionė!

Penktadienio vakarą Šv.Juozapo mokyklos salėje finišavo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuotas Summer‘B turnyras, kurio auksą iškovojo finale rekordinę pergalę pasiekusi „Taurus“ ekipa.

Abu finale dalyvavę klubai svarbiausią turnyro dvikovą pasiekė skirtingu būdu. Reguliariojo sezono nugalėtoja tapusi „Teltonika“ sulaukė rimto SK „Nemenčinės“ pasipriešinimo ir tik Mindaugo Markevičiaus, kuris pelnė net 50 taškų bei pataikė lemiamą tritaškį, benefiso dėka sugebėjo išplėšti dramatišką pergalę 99:98.

Teltonika
SK Nemenčinė
Mindaugas Markevičius 50 PTS 41 Ernest Naruševičius
Žilvinas Rubliauskas 16 REB 10 Ernest Naruševičius
Tadas Brazys 6 AST 6 Julius Plytnykas

Tuo tarpu „Taurus“ komanda jau penktadienį parodė savo ambicijas kovoje dėl čempionų titulo, kuomet nepaliko vilčių „BC Geležinio vilko“ atstovams - 117:78.

Taurus
BC Geležinis vilkas
Robert Subotkevič 37 PTS 31 Paulius Jasukaitis
Robert Subotkevič 18 REB 11 Tomas Tradišauskas
Ignas Kurklietis 5 AST 5 Tomas Tradišauskas

Visgi turbūt niekas nesitikėjo, kad panašaus skirtumo galima tikėtis finalo akistatoje, juolab, kad dėl aukso medalių kovojo dvi gana lygias sudėtis turinčios ekipos.

Finalo rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Į priekį „Taurus“ vyrai pabėgo dar pirmajame kėlinuke (26:14), o po dar vienos nepriekaištingos 10 minučių atkarpos pasiuntė varžovus į nokdauną (55:27).

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Teltonika“ dar bandė pakreipti įvykių eigą sau naudinga linkme ir kiek padidinusi žaidimo tempą buvo apkarpiusi turėtą deficitą, tačiau tuomet „Taurus“ vyrai įjungė aukščiausią pavarą, laimėjo dar vieną ketvirtį dviženkle persvara ir likus žaisti dešimt minučių jau buvo beveik ramūs dėl titulo - 84:46.

Lemiame kėlinuke „Teltonika“ jau leido pažaisti visiems į rungtynes atėjusiems krepšininkams, tą patį darė ir Manto Bielinsko vadovaujama ekipa, tačiau pastarosios atsarginių suolelis buvo gerokai pajėgesnis, o ir auksą jautę krepšininkai buvo žymiai labiau motyvuoti demonstruoti gerą žaidimą.

Tad skirtumas tarp komandų augo sulig kiekviena minute, o dvikovos pabaigoje pasiekė finaluose retai kada matomą 60 taškų ribą 119:59.

Prieš pat finalinę sireną „Taurus“ pridėjo dar du taškus ir nuaidėjus jai šventė daugiau nei įtikinamą auksinę pergalę - 121:59.

Tadas Brazys 11 PTS 29 Robert Subotkevič
Edgardas Rinkevičius 7 REB 11 Rokas Balbierius
Rokas Burnys 5 AST 6 Svajūnas Matulėnas

Kur kas atkaklesnė kova vyko dvikovoje dėl trečiosios vietos, kurioje kovėsi  „BC Geležinio vilko“ ekipa ir rungtynių išvakarėse itin skaudžią nesėkmę patyrusi „Nemenčinės“ komanda.

Nors „vilkai“ žaidė be savo lyderio, o savo sudėtyje turėjo vos šešis krepšininkus, tačiau noras sezoną baigti su medaliais ant kaklo kompensavo žmonių ir jėgų stygių.

Didžiąją dvikovos dalį kova vyko taškas į tašką, tačiau kiek daugiau laiko priekyje buvo NKL lygio vidurio puolėją turėjusi „Nemenčinės“ komanda.

Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet nežinia iš kur jėgų gavę „Geležinio vilko“ krepšininkai sugebėjo perimti iniciatyvą ir įgyti 9 taškų pranašumą (65:56).

Nors „Nemenčinė“ nepalūžo ir padariusi išvadas greit atkūrė rungtynėse intrigą (64:65), o likus žaisti kiek mažiau nei dviem su puse minutės net išsiveržė į priekį (70:68), tačiau žengti lemiamo žingsnio Juliaus Plytnyko auklėtiniams taip ir nepavyko.

Kone beviltiškoje padėtyje atsirūrę „Geležinio vilko“ atstovai sugebėjo išprovokuoti varžovų pražangą ir baudos metimu minimaliai priartėti, vėliau „Nemenčinė“ lygioje vietoje suklydo, o netrukus Liutauras Pabrinkis netikėtu tritaškiu pakreipė įvykių tėkmę visiškai kita linkme (72:70).

Nors „Nemenčinės“ krepšininkai turėjo net keletą progų išsilyginti rezultatą, tačiau netaiklūs metimai ir elementariose situacijose prarasti kamuoliai neleido jiems to padaryti, tuo tarpu savo progas išnaudoję ir baudų metimais šaltakraujiškai taškus rinkę Valdo Jonavičiaus auklėtiniai išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė bronzinę pergalę - 75:71.