"Riešė" atsiėmė Summer A auksą, "Brigada" sensacingai žengė į B finalą (foto)

Pirmadienio vakarą buvo sužaistos dvejos GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamo Summer 18 čempionato rungtynės.

Pirmojoje dvikovoje susigrūmė dėl B taurės kovojančios "Lynx" ir KK "Brigados" ekipos, o pergalę kiek netikėtai šventė antroji ekipa. Tuo tarpu antrosiose rungtynėse išsisprendė pagrindinio A čempionato aukso laimėtojų klausimas.

Prieš prasidedant "Lynx" ir "Brigados" akistatai daugelis pagrįstai galvojo, jog favorite bus kur kas geresnę sudėtį "ant popieriaus" turinti ir stabilesnius rezultatus pirmajame varžybų etape demonstravusi "lūšių" ekipa.

Pirmosios susitikimo minutės tą tarsi patvirtino - lyg iš natų žaidę favoritai pamažu didino savo pranašumą, kuris pirmojo kėlinuko pabaigoje ir antrojo pradžioje buvo pasiekęs įspūdingą 14 taškų ribą (26:12, 34:20).

Visgi, nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę "Brigados" krepšininkai nenuleido rankų. Anaiptol, visą dėmesį sutelkę į gynybą ir žaisdami komandinį krepšinį ukmergiškiai pamažu ėmė artėti prie varžovų, o įpusėjus dvikovai atsiliko vos dviem taškais (39:41).

Nors po didžiosios pertraukos "Lynx" ekipai dar bivo pavykę atitrūkti (50:43, 52:45), tačiau kraujo skonį pajutę "Brigados" vyrai giliai širdyje jau tikėjo, kad gali įveikti varžovus.

Lūžis rungtynėse įvyko trečiojo kėlinuko viduryje, kuomet ant atsarginių suolelio prisėdo trečiąją pražangą gavęs "Lynx" gynėjas Mindaugas Kietis.

Lyderio vaidmens ėmęsis Deimantas Pavlovskis priėmė daugiau žalingų sprendimų nei davė komandos naudos, o tuo pasinaudoję "Brigados" krepšininkai perėmė iniciatyvą ir likus žaisti 10 minučių jau mėgavosi apčiuopiama 9 taškų persvara (65:56).

Lemiamame kėlinuke "Lynx" vyrai dar bandė gelbėtis, tačiau tą darė žaisdami po vieną. Tad nepaisant itin didelio klaidų skaičiaus ir nusimušusio taikiklio "Brigados" vyrai sugebėjo išsaugoti įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sensacingą pergalę rezultatu 87:82.

Pasibaigus dvikovai "Lynx" komandos vadovas Donatas Lesnik kalbėjo trumpai: "Iš tiesų net džiaugiuosi, kad patyrėme pralaimėjimą, nes žaidžiant taip pasiekti pergalę - nebūtų labai smagu.

Tikiuosi, tai bus tam tikras sukrėtimas komandai ir kai kurie galbūt daugiau pagalvos apie tai, ką daro negerai. Liko dar vienerios rungtynes, kuriose padarius išvadas yra tikimybė Summer čempionatą vainikuoti džiugia nata - pergale ir iškovotais bronzos medaliais."

"Brigada": Ridas Pulkauninkas (6 rez.perd.) 26, Mantas Vanagas 18, Laurynas Skapas 15.

"Lynx": D.Pavlovskis (4/5 dvit., 10/11 baud., 7 rez.perd., 11 išpr.praž., 39 naud.balai) 27, Marius Nenartavičius (14 atk.kam.) 16.

O štai antrosiose vakaro rungtynėse, kuriose  ginklus surėmė KK "Riešės" (5-1) ir "Festima" (2-4) kolektyvai paaiškėjo, kas laimėjo pagrindinį Summer A čempionatą.

Šių rungtynių fotogaleriją rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Principines rungtynes praėjusią savaitę laimėjusiai "Riešės" komandai norint iškovoti čempionės titulą reikėjo įvykti paprastą užduotį - pasiekti pergalę. Vis tik, tradiciškai vos 5 krepšininkus surinkusiai "Festimai" vasaros čempionatą taip pat norėjosi baigti garsiai trinktelint durimis.

Ir tas noras davė savo. Pirmoje dvikovos dalyje aikštėje virė apylygė kova, o įpusėjus dvikovai "Festima" buvo priekyje (50:46). Verta pažymėti, kad Raimundo Kalesnyko auklėtiniai žaidė tikrai gerai ir persvarą susikrovė ne dėl varžovų klaidų, o dėka puikiai išpildyto žaidimo plano.

Dar nežinia kaip viskas būtų pasibaigę, jei ne trečiajame kėlinuke įvykęs labai apmaudos dalykas, kuomet kone per minutę "Festimos" žaidėjas Augustinas Ivoška gavo ketvirtąją ir penktąją asmenines pražangas ir turėjo sėsti ant atsarginių suolelio.

Tuo metu "Riešė" vyrai turėjo itin kuklų trijų taškų pranašumą (60:57) ir turėjo vargo kiekviename aikštės centimetre.  Visgi įgiję kiekybinę persvarą dvikovos favoritai įjungė aukštesnę pavarą bei sulig kiekviena minute ėmė tolti nuo varžovų.

Tiesa, kovingieji "Festima" atstovai garbingai laikėsi ir net patys pirmą kartą Summer čempionate pelnė daugiau nei 100 taškų.

Tačiau dėl čmpionų titulo pirmadienį  "Riešės" vyrai pademonstravo dar įspūdingesnį puolimą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė įtikinamą auksinę pergalę rezultatu 128:111.

"Riešė": Tomas Malimenkovas 28, Tautvydas Pipiras (14 atk.kam.) 27, Augustas Šuliauskas (12 rez.perd., 33 naud.balai) 26.

"Festima": Robertas Sinkevičius (5 rez.perd., 52 naud.balai) 48, Karolis Bakanauskas (10 rez.perd., 35 naud.balai) 29.

Beje, naudingiausio Summer A čempionato žaidėjo titulas atiteko "Riešės" ekipos įžaidėjui Augustui Šuliauskui, kuriam atiteko simbolinė statulėlė ir pirmenybių rėmėjos Synkarb.lt  prizai.