Šaltakraujiškas A.Valentos metimas padovanojo „Rytui-MRU“ antrą pergalę iš eilės

Ketvirtadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko vienerios rungtynės, kuriose savo aikštėje žaidęs „Ryto-MRU“ (3-3) jaunimas laimėjo paskutinių minučių dramą prieš MRU (3-4) atstovus ir iškovojo jau antrą pergalę iš eilės.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Svečių gretose trūko net keturių starto penketo žaidėjų, kurie gydėsi traumas arba atstovavo savo klubams NKL pirmenybėse. Vis tik ir su ta sudėtimi, kurią turėjo Vytauto Poteliūno treniruojama MRU komanda buvo laikoma rungtynių favorite.

Nors beveik visą susitikimo laiką vyko apylygė kova, tačiau matėsi, kad abi ekipos daro ganėtinai daug žaidimo broko, tad nei treneriai, nei salėje susirinkę žiūrovai negalėjo mėgautis kokybišku krepšiniu.

Tačiau toks rungtynių scenarijus privedė prie ypatingos atomazgos, kuri tapo lyg vyšnia ant šeštojo turo kovų torto.

Likus žaisti penkias minutes iki lemiamo kėlinuko pabaigos svečiai turėjo apčiuopiamą 9 taškų persvarą (53:44), tačiau tuomet Gintauto Reginos treniruojamas jaunimas padidino rungtynių spartą, ėmė nuo galinės linijos spausti varžovus ir išprovokavę visą eilę MRU atstovų klaidų sugebėjo priartėti iki minimumo (52:53).

Nors kitoje atakoje svečių vidurio puolėjas Paulius Joneliūnas išprovokavo varžovų pražangą ir realizavo du baudų metimus (55:52), tačiau kitose dvejose atakose „Ryto-MRU“ atstovai tuomet Augustinas Krūminis ir Emilis Butkus pelnė  sudėtingus dvitaškius ir po ilgo laiko tarpo išvedė jaunimo ekipą į priekį (56:55).

Likus žaisti 23 sek. šaltakraujišką dvitaškį pataikė svečių puolėjas Justinas Gečas (57:56), tačiau likus vos 1,5 sek. mažą stebuklą sukūrė Aras Valenta, kuris sudėtingoje  situacijoje atliko verpstę, krepšio link išmetė sunkų metimą ir... netrukus pakėlė visus savo draugus nuo atsarginių suolelio – 58:57.

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Į nokdauną pasiųstos MRU ekipos treneris V.Poteliūnas paėmė minutės pertraukėlę, po kurios svečių ekipa išsimetė kamuolį, pasiuntė jį J.Gečui, o šis sugebėjo išprovokuoti varžovų pražangą ir likus vos 1 sek. stojo mesti dviejų baudos metimų.

Visgi, prieš juos „Ryto-MRU“ treneris G.Regina paėmė minutės pertraukėlę, kuri veikiausiai buvo skirta ne žaidimo planui aptarti, o išbalansuoti varžovų puolėją.

Taktika puikiai suveikė – grįžęs po pertraukėlės J.Gečas prametė abu baudos metimus, kamuolį atkovojo „Ryto-MRU“ puolėjas Vincentas Adomaitis, o netrukus pasigirdusi finalinė sirena paskelbė dramatišką jaunimo pergalę rezultatu – 58:57.

Armandas Plintauskas 16 PTS 22 Justinas Gečas
Vincentas Adomaitis 9 REB 10 Justinas Gečas
Armandas Plintauskas 3 AST 3 Karolis Murauskas
KOMENTARAI
Gintautas Regina, „Rytas-MRU“

Žaidimo kokybė tikrai kol kas yra prasta, išskyrus rungtynes su „Losrita“, kur mes žaidėme tokį krepšinį, kur noriu matyti krypti, kuria einame. Komandinį žaidimą, tarpusavio supratimą.

Grįžtame į skubotus sprendimus puolime, gynyboje, nesugebam dideliuose greičiausiose įsivertinti varžovų ir jų pavojingiausių savybių. Nespėjam susiorientuoti ir darome klaidas gynyboje. Vėluojame ten dažnai.

Aišku, negali sakyti, kad viskas yra tik blogai. Kai kurios situacijos, net toje pačioje gynyboje, mums pavyko ir jos buvo labai svarbios.

Kuomet vidurio puolėją dvigubinome, perėmėm kamuolį ir vėliau pelnėme svarbius taškus. Šviesių akimirkų yra, bet jų yra per mažai, užtat mes taip sunkiai ir žaidžiame.

Vakar MRU neturėjo net kelių pagrindinių žaidėjų, tad žaidžiant su tokia varžovų sudėtimi mes tikrai turėjome sužaisti kokybiškiau.

Puolime tos pačios problemos. Pasiruošiame derinius prieš varovus, išsiaiškinam, kur ieškoti pranašumų prieš varžovų ir atrodo, kad jį lyg ir pasiekiame pranašumą, tačiau galutinį stadijoje žaidėjai nepamato tų situacijų, vadinasi jie prastai skaito varžovų gynybą.

Vakar buvo akcentuota, kad aukšti žaidėjai turi į puolimą greitai bėgti, reikia atakuoti varžovų „centrą“, tačiau mūsų dideli žmonės to nepadarė, nes jie nė karto nebuvo atsiplėšė greitoje atakoje ir neišnaudojo savo stipriųjų pusių.

Mes esame jaunesni ir pranašumų turime nedaug, tad turime išnaudoti „centrų“ greitį, mažiukų išsikeitimą po „pikenrolo“, tačiau to nedarome. Norėtųsi geresnio žaidimo. Aišku, kaip atrodėme sezono pradžioje žingsnelis padarytas į priekį, tačiau norėtųsi, kad jis būtų tvirtesnis.

Vytautas Poteliūnas, MRU

Nebuvo keitimo, nuovargos vyrus veikė žiauriai dvikovos pabaigoje, kaip tyčia Modestas Gylys dar patempę raumenį. Nors vieną žmogų, kuris prasiveržti galėtų būčiau turėjęs ir viskas tvarkoje būtų buvę.

Kita vertus, tikrai galėjome ir su tokia sudėtimi laimėti, tad labai gaila prarasto taško.