Sėkmingiausias „VitirON KIDS“ čempionato treneris: „Investicijos į vaikų sveikatą valstybei atsiperka 3–4 kartus“

Sėkmingiausiu „SKL–VitirON KIDS“ sezono treneriu tapo Artūras Seržantas.
Sėkmingiausiu „SKL–VitirON KIDS“ sezono treneriu tapo Artūras Seržantas.

 

Finišavo masiškiausias Vilniaus regiono moksleivių krepšinio čempionatas „SKL-VitirON KIDS“. 2022–2023 m. sezone jame varžėsi net 2000 moksleivių iš Širvintų, Švenčionių, Nemenčinės, Lentvario ir Vilniaus, o pirmenybėse iš viso dalyvavo net 115 komandų.

Sostinės krepšinio lygos (GEALAN–SKL) organizuojamo čempionato vadovas Karolis Brusokas džiaugiasi itin įdomiu sezonu:

„Šį sezoną čempionate dalyvavo rekordinis komandų skaičius. Teko atlikti nemažai organizacinio darbo, o dabar galime pasidžiaugti to rezultatais. Įvairiose amžiaus ir pajėgumo grupėse moksleiviai kovojo net dėl 16 medalių komplektų. Džiaugiamės, kad į vaikų rungtynes noriai ir aktyviai įsitraukė tėveliai, šeimos nariai. Viso sezono metu, o ypač finalo ketvertuose, sporto salėse buvo gausybė palaikymo plakatų, kurie dar labiau skatino moksleivius siekti savo tikslų.“

Krepšininko karjerą vis dar tęsiantis, tačiau sporto vadyboje vis labiau šaknis įleidžiantis K. Brusokas akcentavo, kad pagrindinė „SKL–VitirON KIDS“ užduotis – sveikų įpročių formavimas.

„Laimėti krepšinio aikštėje yra visada smagu, tačiau dar geriau – pergalės gyvenimo aikštelėse. Esame įsitikinę, kad krepšinis, kaip instrumentas, Vilniaus regiono moksleiviams suteikė daugiau sveikos gyvensenos pagrindų, įkvėpimo ir tikėjimo tiek savimi, tiek komandiniu darbu“, – sakė K. Brusokas.

Sėkmingiausiu „SKL–VitirON KIDS“ sezono treneriu tapo Artūras Seržantas. Krepšinio specialistas kartu su savo auklėtiniais triumfavo net 4 skirtinguose čempionatuose ir 1 kartą džiaugėsi sidabro medaliais.

Iš viso net 5 medalius kartu su savo vadovaujamomis ekipomis 2022–2023 m. pasiekęs A. Seržantas sakė:

„Sėkmingas sezonas. Manau, šiemet pasisekė suburti ne komandas, o bendruomenes. Jeigu turi tik komandą, laimėti čempionatus sunku. Tačiau jei yra bendruomenė – komanda, sirgaliai, atsidavę tėvai (vežantys vaikus į visas rungtynes, treniruotes) – viskas pasidaro paprasčiau. Mes, bendruomenė, susijungiame, kaip mozaikos detalės ir mėgaujamės procesu. Būtent toks buvo visas sezonas.“

Socialinę atsakomybę ir sveiką gyvenseną skatinantys projektai A. Seržantui nėra svetimi. Visa trenerio karjera puikiai atspindi ir pagrindinę „SKL-VitirON KIDS“ čempionato idėją.

„Tiek mano bakalauro, tiek magistro darbai buvo susieti su vaikų fizinio aktyvumo skatinimu. Tas fizinio aktyvumo skatinimas tęsiasi ir dabar, nes tai – neatsiejama mano asmenybės ir profesijos dalis. Puikiai suprantu, kad investicijos į sveikatą, ypač vaikų, valstybei atsiperka 3–4 kartus. Mano investicija į valstybės ateitį – trenerio profesijos pasirinkimas“, – su šypsena kalbėjo sėkmingiausias čempionato treneris.

Ne daug nuo jo atsiliko antroje vietoje sėkmingiausių trenerių sąraše likęs Paulius Kamarauskas, kuris su savo komandomis „SKL-VitirON KIDS“ čempionate iškovojo 3 aukso ir 1 bronzos medalį.

Trečioje vietoje šiame reitinge liko Mantas Mudėnas, kurio ekipos džiaugėsi dviem aukso ir vienu bronzos medaliu.

Iš viso medalius čempionate iškovojo net 22 trenerių vadovaujamos komandos.

Čempionate pirmą kartą rungėsi ir mergaičių komandos, kurios varžėsi dėl „GameON 9“ taurės.

Čempionato organizatoriai dėkoja visiems dalyviams už puikų sezoną ir linki išlikti fiziškai aktyviems.

„VitirON KIDS“ čempionato tikslas  – skatinti Vilniaus regione gyvenančių vaikų fizinį aktyvumą per kuo didesnį jų įtraukimą į Vilniaus regiono vaikų bendruomenių krepšinio čempionatą

Pirmenybių išskirtinumas – jo prieinamumas ir masiškumas. 2022–2023 m. sezone dalyvavo rekordinis komandų kiekis. Didžiausiame moksleivių krepšinio čempionate Vilniaus regione rungėsi net 115 komandų ir daugiau kaip 2 000 moksleivių iš Širvintų, Švenčionių, Nemenčinės, Lentvario ir, žinoma, Vilniaus.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Čempionatą organizavo ir projektą įgyvendino VšĮ Sostinės krepšinio lyga.

Projekto Nr. SRF-SRO-2021-1-0234.