Sensacija: „Vilniaus kolegija“ po ketverių metų pertraukos palaužė VU atstovus

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo užfiksuota viena didžiausių šio sezono staigmenų, kuomet savo aikštėje žaidusi „Vilniaus kolegijos“ (2-13) komanda „ant menčių“ paguldė ne ką kitą, o vieną turnyro lentelės lyderių „Vilniaus universiteto“ (10-5) ekipą.

Aikštės šeimininkai nagus parodė dar pirmajame kėlinuke, kurį laimėjo trijų taškų persvara (21:18). Nors vėliau VU studentai atsitokėjo ir po fantastiškai sužaisto antrojo kėlinuko dvikovos pusiaukelėje jau demonstravo savo raumenis (39:33), tačiau tai nė kiek neišgąsdino kovingai nusiteikusių kolegijos studentų.

Antrąją rungtynių dalį Stanislovo Radziulio auklėtiniai pradėjo spurtu 8:0, po kurio vėl išsiveržė į priekį bei pasiuntė dar vieną pavojaus signalą oponentams (41:39).

Šaltą dušą gavę svečiai netrukus atsitokėjo ir kuriam laikui buvo susigražinę iniciatyvą į savo rankas, tačiau lemiamo kėlinuko viduryje „Vilniaus kolegijos“ komanda vėl pavijo varžovus, dar kartą išsiveržė į priekį ir šįkart jau nebesidairė atgal.

Išsiveržę į priekį aikštės šeimininkai žaidė gerokai užtikrinčiau, tad nepaisant varžovų bandymų priartėti, išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sensacingą pergalę rezultatu – 86:81.

Įdomu tai, kad VU ekipa pakankamai aukštu procentu atakavo iš dviejų taškų zonos (28/45 dvit., 62,2%), tačiau pakankamai prastai atakavo iš toli (7/32 trit., 21,8%) ir pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38-45).

Beje, tai buvo tik antroji „Vilniaus kolegijos“ pergalė prieš Rimanto Kaminsko auklėtinius per visą šių komandų tarpusavio rungtynių istoriją, o pastarąjį kartą VU atstovus Stanislovo Radziulio ekipa buvo įveikusi net priteš keturis metus.

Vilniaus kolegija
Vilniaus universitetas
Augustinas Mikštas 36 PTS 31 Vytautas Saulis
Augustinas Mikštas 19 REB 14 Kipras Davidonis
Justinas Leganovič 11 AST 3 Armandas Budvytis
KOMENTARAI
,
Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Jau esu sakęs, kad dviejų rungtynių per kelias dienas mes negalime žaisti. Pirmadienį geras rungtynes turėjome LSKL, o vakar labai prastas prieš „Vilniaus kolegijos“ komandą.

Tokie amerikietiški kalneliai. Galime dabar laimėti prieš bet ką, bet ir pralaimime prieš bet ką. Šlubavo gynyba, be to „Vilniaus kolegijos“ aukštaūgis sužaidė karjeros rungtynes, tiesiog nesustabdėme jo.

Kita vertus, patys kalti, sesija mums pakišo koją ir norėtųsi į formą įeiti greičiau, bet yra kaip yra. Dabar svarbiausiai mums LSKL čempionatas yra, kuriame kovojame ketvirtfinalio etape, tad visos mūsų mintys dabar yra ten.