Sezono naujienos (I). SKL komandų reitingas

Artėjančiame GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) sezone komandos išvys nemažai naujovių, o net kelios jų bus susijusios su ilgą laiką pokyčių išvengusia varžybų organizavimo sistema.

Viena tokių - tai SKL komandų reitingas, kuris ne tik atspindės klubų pasiekimus ilgalaikėje perspektyvoje, bet tuo pačiu skatins komandas varžytis aukštesniame lygyje, dalyvauti „SKL taurės“ turnyre ir gauti geresnes pozicijas skirstant komandas į grupes.

Išklausę ilgalaikių SKL dalyvių pageidavimų, sudarėme taškų lentelę, o pagal ją įvertinome pastarųjų penkių sezonų (2016-2017, 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020 ir 2021-2022) komandų pasiekimus. Reitinginius taškus gavo net 145 ekipos.

Jei A lygos klubams šis reitingas yra daugiau simbolinis, parodantis jų pasiekimus per pastaruosius penkis sezonus, tai žemesnių lygų atstovams jis turės ir realią vertę.

Skirstant komandas į C, D ir E lygų grupes ar poruojant komandas „SKL taurėje“ pirmiausia bus žiūrima į ekipų poziciją reitinge ir tik tuomet, kai klubai neturės reitingo taškų bus traukiami burtai.

Tikimės, jog ši naujovė sužadins komandų ambicijas ir motyvuos kovoti kaip įmanoma aukštesniame lygyje, o sezono pabaigoje vyksiantis reitingo atnaujinimas bus vienas laukiamiausių įvykių SKL bendruomenės gyvenime!