Sezono naujienos (II). Turnyrų organizavimo sistema

Sugalvoti kažką naujo, kuomet darbi daugiau nei dešimtmetį – nepaprastai sunku. Vis tik, GEALAN-Sostinės krepšinio lyga (SKL) visuomet siekė būti inovatyvi, o savo dalyviams pasiūlyti ne tik profesionaliausiai organizuojamus, tačiau ir įdomiausius čempionatus.

Taip kažkada atsirado D lyga, nes dalis C lygos komandų jau neturėjo net teorinių vilčių pakovoti dėl medalių, vėliau dėl tos pačios priežasties susiformavo ir E lygos pirmenybės.

Šiemet, išklausę senbuvių pasiūlymo, sugalvojome dar įdomesnę varžybų sistemą, kuri suteiks papildomą motyvaciją varžytis aukštesnėje lygoje nebijant joje patirti visiško fiasko.

Artėjančiame sezone SKL turnyrai kaip visuomet vyks penkiose pajėgumo lygose: A, B, C, D ir E.

Stipriausioje A lygoje žais visas Sostinės elitas, o dalyvių skaičius čia nebus ribojamas. Pakitimai prasidės nuo B lygos, kurioje planuojama 12 dalyvių.

Po reguliaraus sezono 8 stipriausios ekipos tęs kovą dėl B lygos apdovanojimų, tuo metu keturios silpniausios ekipos tęs kovą C lygos atkrintamosiose.

Trečiosios pagal pajėgumą, C lygos kovas, planuojama pradėti su 24 komandomis, o turnyras vyks panašiu principu kaip ir 2021-2022 m. sezone.

Skirtumas tik tas, kad atkrintamosiose stipriausios komandos sulauks silpniausių B lygos ekipų, o keturios silpniausios C lygos ekipos tęs kovą D lygos atkrintamosiose.

Panašiu principu vyks ir D lygos čempionatas, kuriame komandų skaičius bus ribojamas iki 36 ekipų.

Po reguliariojo sezono 12 pajėgiausių klubų kartu su keturiomis silpniausiomis C lygos komandomis kovos dėl D lygos apdovanojimų, dar 16 ekipų kausis dėl Mažosios taurės, o likusios 8 kovos dėl D lygos „Iššūkio“ taurės.

Visos kitos komandos bus kviečiamos kautis E lygoje, kuriose daugiausia galės kautis 48 ekipos.

Taip pat, visi SKL dalyviai bus kviečiami kovoti dėl „SKL taurės“ ir išbandyti savo jėgas su visų lygų dalyviais.

Dar viena sezono naujiena – SKL komandų reitingas apie kurį daugiau informacijos rasite paspaudę čia.