Sostinės A lygoje - karštas trečiadienio vakaras

Trečiadienio vakaras GEALAN-Sostinės A lygoje buvo itin karštas, nes buvo sužaistos dvi, viena už kitą geresnės, rungtynės.

Vakaras prasidėjo nuo tikros krepšinio dramos, kuriose susigrūmė savo aikštėje žaidusi „Vilniaus kolegijos“ (1-7) ekipa ir MRU (4-4) komanda.

Aikštės šeimininkai surinko kone stipriausią savo sudėtį, tuo tarpu svečių gretose trūko kelių pagrindinių žaidėjų. Kita vertus, su esama sudėtimi Vytauto Poteliūno auklėtiniai vis tiek buvo laikomi dvikovos favoritais.

Tačiau kaip parodė tolimesni įvykiai aiškaus pranašumo neturėjo nė viena ekipa. Susitikimą geriau pradėjo „Vilniaus kolegijos“ komanda, tačiau netrukus MRU vyrai atkuto, išlygino rezultatą, po puikaus antrojo ketvirčio starto net buvo įgiję apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (35:27).

Visgi Stanislovo Radziulio treniruojami aikštės šeimininkai nepalūžo, grįžo į rungtynes, o dvikovos svarstyklėms išsilyginus aikštėje beveik visą laiką vyko lygių varžovų dvikova, tad turbūt niekas nenustebo, kad po 40 minučių kovos salėje esanti tablo rodė visišką lygybę – 99:99.

Papildomų penkių minučių metu nervų karas tęsėsi toliau, tačiau jame jau kiek labiau sekėsi MRU atstovams. Likus žaisti 48 sek. rezultatas vis dar buvo lygus 108:108.

Vis tik tuomet Dominykas Zupkauskas pataikė dvitaškį (110:108), aikštės šeimininkų gynėjas Mindaugas Gružus prasižengė, o Justinas Gečas taikliu baudos metimu įtvirtino dramatišką MRU komandos pergalę – 111:108.

Rokas Jurgėlas 26 PTS 27 Modestas Gilys
Edvinas Lebeckas 17 REB 17 Paulius Joneliūnas
Edvinas Lebeckas 8 AST 11 Dominykas Zupkauskas
KOMENTARAI
Stanislovas Radziulis, „Vilniaus kolegija“

Manau, kad tikrai neblogai sužaidėme, tik truputėlį sėkmės pritrūko. Vienu metu galėjome pabėgti į priekį, tačiau sužaidėme prastą atkarpą ir varžovai pasivijo mus. Vėliau teko žaisti pratęsimą, bet ir ten „tampėmės“ visą laiką, o galiausiai - pralaimėjome. Nieko nepadarysi, lauksime savo progos.

Šiandien abi komandos pakankamai neblogai žaidė, agresyviai, tiksliai, nebuvo daug klaidų ar kito broko, o dvikovos nugalėtoją nulėmė patirtis. Žodžiu viskas kaip ir tvarkoje apart to, kad neiškovojome pergalės.

Vytautas Poteliūnas, MRU

Puolimo rungtynės gavosi. Truputėlį „pasisvaidėm“ tiek dvitaškiais, tiek tritaškiais. Ir visą laiką bangavome. Tai jie, tai mes ir nebuvo aišku kas laimės.

Nieko nenustebinsiu pasakydamas, kad šiandien buvo lygių komandų dvikova. Turėjome šansą per pagrindinį rungtynių laiką laimėti, tačiau varžovai buvo gerai nusiteikę ir išplėšė pratęsimą.

Papildomų penkių minučių atkarpos pradžioje buvau pesimistiškai nusiteikęs, bet svarbiausia, kad viskas baigėsi gerai.

Intrigos netrūko ir antrojoje vakaro akistatoje, kurioje susigrūmė savo aikštėje žaidusi „Vilniaus universiteto“ (7-1) komanda ir „Tegros“ (1-7) kolektyvas.

Nors žiūrint į pergalių ir pralaimėjimų grafas bei abiejų komandų vietą turnyrinėje lentelėje atrodė, jog studentų komanda turėjo tiesiog nušluoti varžovus, tačiau realybė buvo visai kitokia.

Pirmoje dvikovos dalyje aikštėje vyko dviejų lygių varžovų kova, tačiau po didžiosios pertraukos, pastaruoju metu iš pelenų kylanti „Tegros“ komanda, parodė tikrąjį savo veidą ir sužaidusi galingą dešimties minučių atkarpą jos pabaigoje įgijo dviženklę persvarą (64:54).

Lemiamame kėlinuke „lyg ant sparnų“ žaidę svečiai kurį laiką mėgavosi įgyta persvara ir neleido varžovams priartėti. Tačiau dvikovai artėjant pabaigos link „Tegros“ elementai ėmė pamažu sekti, o tuo pasinaudoję ir kur kas ilgesnį atsarginių suolelį turėję studentai žingsni po žingsnio ėmė artėti prie varžovų.

Tikslą Rimanto Kaminsko auklėtiniai pasiekė ketvirtojo kėlinuko viduryje, kuomet po Žilvino Kubiliaus tolimo metimo pagaliau persvėrė rezultatą savo naudai (71:70), tačiau „Tegros“ atstovai nė nemanė pasiduoti ir likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes vėl atsidūrė priekyje (75:73).

Vis tik, per likusį susitikimo laiką svečiai nepelnė nė taško, tuo tarpu trumpą atkarpą 6:0 laimėję VU studentai susigrąžino trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 79:75.