Sporto salių nuoma Vilniuje nepatenkintas ir K.Lavrinovičius: „Prasidėjo kažkoks chaosas“

Vilniaus savivaldybės aplaidumas toliau sėja nežinią krepšinio bendruomenėje. GEALAN-Sostinės krepšinio lyga (SKL), kuri vienija net 120 komandų ir 2000 krepšinio mėgėjų, kol kas negali planuoti sezono pradžios, nes komandos nežino, kada galės išsinuomoti salę ir ar išvis galės tai padaryti.

SKL direktorius Vaidas Indriliūnas teigia, kad tokios didelės sumaišties dėl sporto salių nuomos dar nebuvo matęs: „Su tokia netvarka nebuvau susidūręs, nors mėgėjų krepšinyje dirbu 10 metų. Pati „Active Vilnius“ idėja – tikrai labai gera.

Tai leidžia krepšinio mėgėjams patogiai rezervuoti sales, didina skaidrumą. Jeigu turi noro, galimybių ir pinigų, gali išsinuomoti bet kurią Vilniaus salę ir gauti geriausius laikus. Tačiau projekto įgyvendinimas buvo labai skubotas ir jam buvo nepasiruošta.

Tai Vilniaus krepšinio mėgėjus ir krepšinio mokyklų auklėtinius įvėlė į pakankamai didelį chaosą, – pastebi V. Indriliūnas. – Pats esu ne tik lygos, bet ir komandos vadovas. Mes, kaip ir kiekviena komanda, norime žaisti salėje, kuri būtų arčiausiai namų.

15 metų tokią salę ir nuomojomės, tačiau šiemet jos negavome. Kodėl? Pradėkime nuo to, kad nebuvo aišku, kada sistema pradės veikti. Oficialiai buvo skelbiama, kad krepšinio mėgėjai sales galės rezervuotis nuo spalio 1 d. Tačiau iki šiol nėra pateikta jokių valandų, salių pasirinkimo ar kitos informacijos.

Mokyklos krepšinio mėgėjus informavo, kad sistema startuos spalio 1 d. 09:00 val. ryto. Prisijungęs tokiu metu neradau nė vieno laisvo laiko – visi jie buvo rezervuoti. Vėliau sužinojome, kad dalį mokyklos salių buvo galima rezervuoti jau nuo vidurnakčio.

Galiausiai pavyko gauti salę, kai 11:00 val. viena iš mokyklų pateikė laikų pasirinkimą.“ Savo poziciją šiuo klausimu išsakė ir Europos čempionas, dabar „Sporto namų“ klubo garbę SKL čempionate ginantis Kšištofas Lavrinovičius: „Matau, kad yra labai daug nepatenkintų. Tiek metų viskas buvo gerai, o dabar prasidėjo kažkoks chaosas.

Aišku, nesu įsigilinęs į niuansus, bet tikrai norisi, kad visiems būtų suteiktos vienodos sąlygos ir viskas būtų daroma sąžiningai. Svarbiausia, kad nenukentėtų vaikai. Mes, mėgėjai, kol kas irgi nežinome, kur ir kada žaisime. Daug organizacijų tikrai nėra patenkintos tuo, kas vyksta. Tikiuosi, kad savivaldybė kalbėsis su visais ir sugebės rasti kompromisą.“

SKL vadovas V.Indriliūnas išreiškė nerimą dėl šiemet kaip niekada vėlai startuosiančio mėgėjų lygos sezono: „Jeigu sistema buvo tokia reklamuojama, jai buvo ruošiamasi gana ilgai, kodėl nepateikiama jokio aiškumo? Mėgėjų lygos sezoną tradiciškai pradeda pirmoje spalio pusėje.

Dabar situacija tokia, kad komandos tik nuo spalio 1 d. galėjo sužinoti, ar apskritai gaus kažkokią salę. Akivaizdu, kad SKL sezonas dabar startuos gerokai vėliau, o tai kelia nerimą, ypač atsižvelgiant į COVID-19 pandemiją ir žinant, kad sezoną tam tikrose atkarpose gali tekti pristabdyti.“

V.Indriliūnas pateikė viena iš galimų opcijų, kaip turėtų veikti vis didesnes nepasitenkinimo bangas kelianti „Active Vilnius“ sistema: „Manyčiau, kad visus laikus nuo 19:30 val. galime įvardinti kaip komercinius, nes jie nepatogūs krepšinio mokyklų auklėtiniams.

Tad kodėl nebuvo galima nuo rugsėjo 1 d. suteikti galimybę sales rezervuotis ir krepšinio mėgėjams, ir krepšinio mokykloms? Mėgėjai būtų galėję pretenduoti tik į komercinius laikus, o visus kitus galėjo pasidalinti VKM ir SKM mokyklos.

Jeigu po spalio 1 d. būtų likę laisvų salių, į jas visi būtų galėję pretenduoti bendra tvarka, – pastebi mėgėjų krepšinio atstovas. – Žinau, kad kelios komandos tiesiog negavo salės, dėl ko negalės apskritai dalyvauti čempionate arba turės važiuoti į atokiausius Vilniaus rajonus.

Pastarųjų savaičių įvykiai puikiai iliustruoja sistemos ydingumą ir nepasiruošimą. Norėtųsi, kad visa Vilniaus krepšinio bendruomenė turėtų lygias teises, būtų aiškumas ir visi jau nuo rugsėjo galėtų planuoti savo treniruočių ir rungtynių tvarkaraštį.

Viską nukelti į spalio mėnesį ir įvesti tokia destrukciją... „Active Vilnius“ kūrėjams reiktų labai atidžiai išanalizuoti esamą situaciją ir priimti sprendimus, kad niekas neliktų nuskriaustas.“

Kiek anksčiau savo nepasitenkinimą „Active Vilnius“ platforma išreiškė abi Vilniuje veikiančios krepšinio mokyklos.