Stebuklingas MRU išsigelbėjimas bei lengvos „Riviles-Steko“ ir ISM pergalės

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko trys dvikovos, po kurių šešios komandos baigė pirmojo rato kovas, o keturios ekipos sužinojo tikslią savo poziciją turnyro rikiuotėje, o tuo pačiu Alekso Makulavičiaus taurės atkrintamųjų medyje.

Tikra vakaro puošmena tapo epinė SK „Ferimstos“ (8-3) ir MRU (6-5) komandų akistata. Iki šiol šios ekipos buvo susitikusios 12 kartų ir pasidalinusios po šešias pergales, o tarpusavio istorijoje buvo menami mūšiai A lygos finale ar pusfinaliuose.

Vis tik, antradienio vakarą atgal žvalgyti niekas nesiruošė ir padovanojo Tauro sporto mokykloje susirinkusiems žiūrovams tikrą krepšinio spektaklį.

Dvikovą puikiai pradėjo MRU atstovai, kurie dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (28:18), o po tiksliai sužaisto antrojo ketvirčio sugebėjo ją dar labiau padidinti (55:42).

Po didžiosios pertraukos Gintaro Plytniko treniruojami „Ferimstos“ krepšininkai susigriebė, kad reikėtų padirbėti gynyboje ir užsibrėžtą tikslą atliko kone nepriekaištingai.

Trečiajame kėlinuke visiškai varžovų lyderių neutralizavę aikštės šeimininkai patys sugebėjo pademonstruoti aukščiausios klasės puolimą ir jo pabaigoje ne tik pavijo varžovus, bet ir išsiveržė į priekį (68:67)!

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus lemiamame ketvirtyje aikštėje užvirė tikras mūšis, kuriame pergalę pasiekti galėjo tiek viena, tiek kita komanda.

Likus žaisti kiek mažiau nei penkias minutes „Ferimsta“ buvo įgijusi apčiuopiamą 8 taškų pranašumą. Tačiau per likusią dvikovos dalį aikštės šeimininkams krepšys tarsi užsirišo, o tuo pasinaudoję svečiai laimėjo „sausą“ atkarpą rezultatu 8:0 ir išplėšė pratęsimą – 81:81.

Papildomų penkių minučių metu iniciatyvą savo rankose jau laikė MRU ekipa. Svečiai dominavo puolime, neblogai gynėsi ir likus žaisti kiek mažiau nei tris su puse minutės mėgavosi šešių taškų persvara (88:82).

Nors G.Plytniko auklėtiniai dar buvo atkūrę intrigą, kuomet likus daugiau nei minutei priartėjo vieno metimo atstumu (87:90), tačiau per likusią pratęsimo dalį nė viena komanda nesugebėjo pasižymėti, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką MRU atstovų pergalę – 90:87.

Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Vakar sužaidėme dvi dalis gynyboje. Vieną labai blogą ir vieną labai gerą. Pirmoje pusėje, nutiko tai ką akcentavau labiausia. Neleisti susimesti tritaškių jų metikams ir susirinkti gynyboje kamuolius.

Tačiau labai džiaugiuosi nusiteikimu antroje pusėje, kuomet komanda išėjo su kitu požiūriu gynyboje ir didesnės energijos įnešė T. Vyšniauskas. Ko pasekoje pabaigoje pergalę turėjome savose rankose, bet vietomis paskubėjome su metimais puolime, nesugebėjome išsimesti kamuolio iš užribio, nepriėmiau sprendimo subauduoti ir nusprendėme gintis paskutinę ataką.

Galiu pasakyti, kad paskutinėje atakoje gynėmės gerai, leidome mesti tam, kam galima leisti, bet klasiokėlio (R.Jukonio) metimas iš kokių 9-10 metrų skaudžiai nubaudė mus. Dėl to vėliau sunkiai išsijundinome pratęsime, o galiausiai turėjome pripažinti varžovų pergale.

Noriu pasveikinti MRU krepšininkus ir tarti gerą žodį Jukiui, kuris parodė, kad yra žmogus, kuriuo komanda gali pasitikėti. Geras kerštas po pramesto auksinio metimo prieš du metus.

Vytautas Poteliūnas, MRU

Sakiau vyrams vėlai žaidžiam, tik neprisidarykite pratęsimo. Bet va tik pakalbėk. Pradėjome gerai, tačiau trečiajame kėlinuke prie komandos prisijungė po NKL treniruotės grįžę mūsų lyderiai Dominykas Zupkauskas, kuris tik užsiregistravo rungtynėms ir Rokas Jukonis, kuriam iš pradžių labai nesisekė.

Tad vyrai pradėjo nervuotis, viskas ėmė slysti iš rankų ir varžovai ne tik pavijo, bet ir aplenkė mus. Teko patiems vytis, laimei sugebėjome apkarpyti turėtą deficitą, o likus kelioms sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos tas pats R.Jukonis pataikė tritaškį kone iš aštuonių metro atstumo ir išplėšė pratęsimą.

O papildomos atkarpos metu mes pirmi pelnėme taškus, įgijome psichologinį pranašumą, įsikabinom į rungtynes ir  išsaugoję įgytą persvarą šventėme labai saldžią pergalę.

Ganėtinai nesunkią pergalę šventė savo aikštėje žaidusi „Riviles-Steko“ (6-5) komanda rezultatu 93:72 palaužusi „Ryto-MRU“ (4-7) jaunimą.

Pirmojo susitikimo dalyje kova aikštėje vyko taškas į tašką, o įpusėjus dvikovai aikštės šeimininkai turėjo kuklią penkių taškų persvarą (41:36).

Visgi, po didžiosios pertraukos „Rivile-Stekas“ šiek tiek pagerino gynybą, puolime pradėjo išnaudoti savo aukštus žmones bei fiziškai stipresnius gynėjus ir ėmė sulig kiekviena minute vis labiau tolti nuo varžovų.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje Antano Viparto auklėtiniai jau turėjo 12 taškų, o pasigirdus finalinei sirenai šventė pergalę triuškinama 21 taško persvara.

Įdomu tai, kad net 7 iš 8 rungtynėms registruotų „Riviles-Steko“ žaidėjų pelnė dviženklį taškų skaičių ir tik vienintelis Pijus Grosas liko su tuščia sąskaita.